trawa

Autor Wątek: Wydania DVD  (Przeczytany 2824 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Praetorianer

  • Gość
Wydania DVD
« dnia: Grudzień 02, 2007, 11:20:45 am »
Mam nadzieję, że nie zdublowałem tematu, ale przejrzawszy to forum nie znalazłem żadnego tematu dot. poruszanego zagadnienia.

Na początek mam kilka pytań o wydania, do których linki zamieszczam poniżej:

http://www.filmydvd.pl/x_C_I__P_40519303-40510001.html

http://www.filmydvd.pl/x_C_I__P_40519304-40510001.html

http://www.filmydvd.pl/x_C_I__P_40519305-40510001.html

Czy są to wersje rozszerzone o sceny wygenerowane komputerowo, dodane bodajże w 1997? W sumie ciężko dziś chyba spotkać wersje, którym tych scen brakuje, ale wolę być pewny na 100% ;)

Czy zawierają one zmiany, o których mowa m.in. w recenzji z Bastionu Polskich Fanów Star Wars: "(...) widzom wydania DVD zaserwowano kilka niespodzianek. Zmieniony, lepszy Jabba w ANH, zmieniony Imperator w TSB i jego dialog z Vaderem, nowa scena w zakończeniu – pokazana radość na Naboo, czy najbardziej chyba dyskutowana scena – Hayden Christansen wstawiony zamiast Sebastiana Shawa w scenie gdy okazują się duchy Anakina, Obi-wana i Yody"?

I jeszcze jedno pytanko na koniec. W opisie filmu napisano: "zawiera cyfrowo zremasterowane i oryginalne kinowe wersje filmów". Czy mam przez to rozumieć, że na każdej płycie są 2 filmy: zremasterowany i oryginalny? Wydania są jednopłytowe - zmieściłoby się to?

Poza tym zapraszam do dyskusji nt. poszczególnych wydań DVD Gwiezdnych Wojen. Które wg was są najciekasze?

Offline Grand Admiral Thrawn

Wydania DVD
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2007, 05:12:05 pm »
To wszystko są wydania z 2006 roku czyli ze zmianami kretyńskimi wprowadzonymi przez Lucasa (zmieniony głos Fetta i Imperatora, dodani Gunganie, dodany Hayden) totalne dno i porażka. NIE POLECAM!!!


Jeżeli chodzi o zmienione wersje to uznaję tylko te z 97' i oczywiście wersje oryginalne gdzie chociażby to Solo pierwszy strzela do Greedo a nie odwrotnie.

Niestety na dvd nie ma tych z 97' a szkoda.
Historia jest w ruchu, kapitanie. Ci, którzy nie nadążają, pozostaną w tyle by oglądać ją z daleka.
A ci, którzy staną nam na drodze nie będą mieli okazji żeby ją obejrzeć."
- Grand Admiral Thrawn

Praetorianer

  • Gość
Wydania DVD
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2007, 06:14:10 pm »
A czy na tej konkretnie, jednopłytowej wersji są 2 filmy: cyfrowo zremasterowany i oryginalny kinowy? Bo tak by wynikało z opisu, ale widzę że sprzedawana jest też wersja dwupłytowa, dwa razy droższa oczywiście... Wzbudza to moje podejrzenia.

Offline Grand Admiral Thrawn

Wydania DVD
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2007, 03:19:11 pm »
Na jednopłytowej jest ta badziewna wersja z 2006...na dwupłytowej jest ta plus oryginalna.
Historia jest w ruchu, kapitanie. Ci, którzy nie nadążają, pozostaną w tyle by oglądać ją z daleka.
A ci, którzy staną nam na drodze nie będą mieli okazji żeby ją obejrzeć."
- Grand Admiral Thrawn

Praetorianer

  • Gość
Wydania DVD
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2007, 07:04:57 pm »
Korci mnie ta dwupłytowa, ale ponieważ kosztuje niemało zastanawiam się czy czasem nie lepiej poczekać na jakieś nowsze wydania Trylogii, które być może będą zawierać jakieś fajne dodatki. Nie słyszeliście może o planach nowych wydań?

Offline Grand Admiral Thrawn

Wydania DVD
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2007, 08:20:35 pm »
Znając dusigrosza Lucasa to pewnie coś jego chory umysł wymyśli. Kolejna edycja na dvd 'limitowana' i 'ekskluzywna' do kupienia przez 'bardzo krótki czas' czy jakieś inne duperele.

Ostatnio wyszła ciekawa edycja LOTR...polecam. Nie za drogo a i uczta w większości przypadków jest lepsza niż patrzenie na Haydena w ROTJ.
Historia jest w ruchu, kapitanie. Ci, którzy nie nadążają, pozostaną w tyle by oglądać ją z daleka.
A ci, którzy staną nam na drodze nie będą mieli okazji żeby ją obejrzeć."
- Grand Admiral Thrawn

Praetorianer

  • Gość
Wydania DVD
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2007, 09:24:50 am »
ano na LOTRa też się zasadzam ;)

na razie chyba jednak zdecyduję się na tę wersję dwupłytową GW ze starą i nową wersją filmów

 

anything