Autor Wątek: Koziorożec (spoilery)  (Przeczytany 228011 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #315 dnia: Listopad 28, 2013, 03:02:25 pm »
A Rorka 1 i 2 to powinni wydać w odcinkach, w jakimś czasopiśmie.

były 3 powody: sałata, szmalec i eciepecie (albo jeden ale duży: chroniczny brak mózgu)

Czy tobie czytanie komiksów sprawia jeszcze przyjemność?
Bo za każdym razem jak Cię czytam to brzmisz jakbyś był zmuszany do kupowania. Jakbyś musiał żonie kupić chleb, dzieciom lekarstwa a sobie komiksy i narzekał, że cię te złodzieje na każdym kroku okradają z reszty twoich ciężko zarobionych pieniążków. Albo jakby Ci z emerytury przez komiksy nie starczało do pierwszego.

Nie wyobrażam sobie siebie w chwili gdy się czuję do komiksów zmuszony, gdy nie umiem sobie powiedzieć: to za drogie, naciągają mnie, nie kupuję. Pierwszy taki objaw i całość kolekcji idzie na allegro!
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2013, 03:21:07 pm wysłana przez fragsel »

Offline peta18

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #316 dnia: Listopad 28, 2013, 04:18:48 pm »
taaaa....
A myslisz, ze przy wydawanniu danego tytulu to jest totalna samowolka?
Na 100% licencje pozyskiwane od Japonczykow zawsze sa kontrolowane. Najlepiej jakby sie wypowiedzial ktos z wydawnictwa, ktore wydaje komiksy europejskie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #317 dnia: Listopad 28, 2013, 05:29:12 pm »
A myslisz, ze przy wydawanniu danego tytulu to jest totalna samowolka?
Na 100% licencje pozyskiwane od Japonczykow zawsze sa kontrolowane. Najlepiej jakby sie wypowiedzial ktos z wydawnictwa, ktore wydaje komiksy europejskie.


pewnie masz rację; wątpię tylko w to, że firmował to sam Twórca.


Mi chodzilo raczej, ze Andreas mial ku temu powody by zrobic podwojny album.Sorki za brak precyzji:)
łokej, myślę zupełnie w ten sam deseń
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2013, 06:56:39 pm wysłana przez graves »
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Tomasz 66

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #318 dnia: Listopad 28, 2013, 06:17:38 pm »
Najważniejsze jest, że w ogóle dzięki Sideca Koziorożec powrócił i to w świetnym tempie wydawniczym, a nie to, że jeden tom podzielono czy nie!
Czytając posty powyżej mam wrażenie, że dla niektórych lepiej by było zakończyć projekt na 5 tomie od Manzoku, nie byłoby wtedy narzekań jaka to wielka wpadka nowego wydawnictwa i najlepiej pewnie żeby w ogóle nie powstało (w sumie robienie integrali też burzy pewien zamiar autora stopniowej lektury kolejnych części w pewnym odstępie czasu)

Offline graves

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #319 dnia: Listopad 28, 2013, 06:54:40 pm »
Tylko patrzeć jak Sideca wymyśli tytuł tomu 12 (to ten bez tytułu i z czystą okładką) i dorobi mu rysunek na okładkę, żeby taka biała nie była :lol: .

18 tom Koziorożca będzie miał tytuł Zarkan, więc będzie powrót profesora ZARKANA z Sekretu.


Weź pod uwagę, że dla nas 12 - to będzie 13 tom, a 18 - to 19 :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline TePe

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #320 dnia: Listopad 29, 2013, 11:10:38 am »
Najważniejsze jest, że w ogóle dzięki Sideca Koziorożec powrócił i to w świetnym tempie wydawniczym, a nie to, że jeden tom podzielono czy nie!
Czytając posty powyżej mam wrażenie, że dla niektórych lepiej by było zakończyć projekt na 5 tomie od Manzoku, nie byłoby wtedy narzekań jaka to wielka wpadka nowego wydawnictwa i najlepiej pewnie żeby w ogóle nie powstało (w sumie robienie integrali też burzy pewien zamiar autora stopniowej lektury kolejnych części w pewnym odstępie czasu)
Masz rację, ja bardzo cieszę się z pojawienia wydawnictwa Sideca, ale weź pod uwagę, że w komiksach Andreasa wszystko ma znaczenie, nawet jakiś pozornie niezauważalny szczegół po 5 tomach okazywał się istotny.
Dlatego każda ingerencja w wizje takiego autora może być zgubna gdy seria jest jeszcze nieskończona.

Offline freshmaker

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #321 dnia: Grudzień 01, 2013, 09:08:54 am »
pytanie może dziwne ale...


kupiłem wszystkie nowe tomy koziorozca (mam komplet). pytanie, bo chcalem przeczytac calosc dla przypomnienia, od czego zaczac?


najpierw rork? moze poczekac na integral? z tego co pamietam koziorozec tez sie pojawia w rorku. prosze pomóżcie.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline maximumcarnage

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #322 dnia: Grudzień 01, 2013, 09:12:34 am »
Na 19 stronie tego wątku Graves przygotował zestawienie przedstawiające chronologię czytania.

Offline freshmaker

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #323 dnia: Grudzień 01, 2013, 09:27:57 am »
fajnie, dziękuję za pomoc! a jak się do tego ma integral rorka? będzie tam rork 0 i jakieś nowele.


[f
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2013, 03:46:01 pm wysłana przez freshmaker »
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

fragsel

  • Gość
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #324 dnia: Grudzień 01, 2013, 11:26:59 am »
@freshmaker: ja jednak nadal polecam czytanie według kolejności w jakiej to wszystko powstawało:

Rork 1-7
Ruffington Event (powstał w międzyczasie ale nie ma wpływu na serię, też jest w planach Sideci podobno)
Koziorożec
Rork 0

Offline Motyl

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #325 dnia: Grudzień 02, 2013, 09:15:03 am »

Offline wilk

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #326 dnia: Grudzień 02, 2013, 10:57:35 am »
eeee..... ja chyba coś takiego pamiętam: rok 1991, może '92... "Komiks" (sukcesor Komiksu-Fantastyki) wydał tak "Jajo mroku" Loisela

Faktycznie. Aczkolwiek jakimś usprawiedliwieniem jest to, że mimo wszystko "Komiks" wciąż był magazynem komiksowym, a nie samodzielnymi wydaniami albumowymi (chociaż w praktyce było inaczej).

A Rorka 1 i 2 to powinni wydać w odcinkach, w jakimś czasopiśmie.

Rorka 1 i 2 wydano u nas tak samo jak we Francji. W formie pojedynczych albumów. Owszem, wcześniej Rorki były publikowane w odcinkach ale później zostały opublikowane łącznie. Dziewiąty tom Koziorożca nigdy nie został we Francji podzielony.

najpierw rork? moze poczekac na integral? z tego co pamietam koziorozec tez sie pojawia w rorku. prosze pomóżcie.

Z tego co pamiętam w "Koziorożcu" Rork pojawia się tylko epizodycznie w albumie "Deliah", w wydarzeniach znanych z "Fragmentów" widzianych oczami Koziorożca.

W tym zakresie zgadzam się z fragselem. Najpierw przeczytałbym "Rorki", a później "Koziorożca".

Offline adro

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #327 dnia: Grudzień 02, 2013, 09:37:04 pm »
OMG, a czy z kupnem Kozia nie mozna zaczekac do stycznia . Toc to jest raptem miech czekania.....
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline TePe

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #328 dnia: Grudzień 13, 2013, 10:12:10 pm »
W Incalu na tę chwilę w top 5 aż cztery komiksy Andreasa:
1. Koziorożec - Błękitny smok
2. Koziorożec - Tunel
4. Koziorożec - Atak
5. Rork - tom 1
Brawo!

Offline adro

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #329 dnia: Grudzień 13, 2013, 10:43:39 pm »
to sie sideca ladnie odkuje, dobre info. Andreas potega jest i basta  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

 

anything