Autor Wątek: Koziorożec (spoilery)  (Przeczytany 229376 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosssu

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #420 dnia: Kwiecień 30, 2014, 09:48:17 am »
Dla ciekawych wrzucam okładki pozostałych tomów, żeby nie było "rozczarowań"...ha ha

Offline vision2001

Odp: Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #421 dnia: Kwiecień 30, 2014, 09:51:12 am »
Dla ciekawych wrzucam okładki pozostałych tomów, żeby nie było "rozczarowań"...ha ha

To wrzuć jeszcze okładki wcześniejszych tomów, bo mogą być tu rozczarowania...ha ha
:)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline bosssu

Odp: Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #422 dnia: Kwiecień 30, 2014, 09:58:09 am »
i...SĄ!!! :biggrin: ...Bo się nie pokrywają z polskimi wersjami
można sobie zobaczyć na
http://www.bedetheque.com/serie-1700-BD-Capricorne.html

ramirez82

  • Gość
Odp: Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #423 dnia: Kwiecień 30, 2014, 10:01:39 am »
i...SĄ!!! :biggrin: ...Bo się nie pokrywają z polskimi wersjami

Okładki tomów 1-3, są okładkami z pierwszych wydań. Późniejsze wydania tych tomów, mają już takie okładki jak nasze.

Offline vision2001

Odp: Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #424 dnia: Kwiecień 30, 2014, 10:04:52 am »
i...SĄ!!! :biggrin: ...Bo się nie pokrywają z polskimi wersjami
można sobie zobaczyć na
http://www.bedetheque.com/serie-1700-BD-Capricorne.html

I trzeba pamiętać o okładce polskiego tomu 10


DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline TePe

Odp: Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #425 dnia: Kwiecień 30, 2014, 12:49:06 pm »
Okładki tomów 1-3, są okładkami z pierwszych wydań. Późniejsze wydania tych tomów, mają już takie okładki jak nasze.
Ciekaw jestem dlaczego je zmienili... te pierwotne są według mnie dużo lepsze.

Offline bosssu

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #426 dnia: Kwiecień 30, 2014, 01:18:46 pm »
Tak to się jakoś dzieje...np. Jeremiaha też wydają z nowymi

Offline bosssu

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #427 dnia: Maj 09, 2014, 07:22:54 am »
Wziąłem wczoraj na warsztat trzy ostatnie tomy Kozia 11-13.
 Po strasznie nudnej, chaotycznej i dziwnej pierwszej dziesiątce miałem już zamiar odpuścić i pozbyć się tej serii (niestety uważam ją za najsłabszą w dorobku Andreasa), jednak kolejna dzisiątka mnie mocno zaskoczyła.
11-Chińczycy- komiks bardzo dobry, w końcu ciekawa, zamknięta historia trzymająca w napięciu, mocno zaskakująca fabuła lekko zalatująca dreszczowcem rodem od Kinga, jest klimacik!!! Drugą rzeczą która mnie urzekła to...kolorystyka- jest to najbarwniejszy komiks jaki narysował Andreas. Pochwała należy się też wydawcy za świetne wydanie w kredzie.
12- Patryk- równie dobry co 11 lecz stanowczo odmienny, świetne kadrowanie wąskimi paskami daje poczucie intymności i szybkości dialogu, dużo czerni wzmacnia tajemniczość, Kozio staje się trochę takim przykutym do łóżka chłopcem z Chińczyków, z każda planszą człowiek się zastanawia nad intencjami gospodarza i jeszcze ten zanikający głos głównego bohatera...byłem na 100% pewien, że jest truty przez cały komiks. Plus za kolorystykę a szczególnie domek w zieleni (Loisel mi się przypomniał)
13- bubel za który poleciało pół redakcji- zapomniano kolorów na okładce, napisu na grzbiecie a co najgorsze ktoś zapomniał wstawić dymki w obrazkach...ŻENADA!!! A tak na poważnie ostatni raz tak się bawiłem przy Przybyszu. Przy takich komiksach wychodzi kunszt rysownika. Kadry są pełne, dymki nie ograniczają pola, obraz jest nośnikiem fabuły. Taki komiks należy zrobić bardzo solidnie bo się nie obroni.
Po lekturze tych trzech jakby odmiennych komiksów nie mogę się doczekać następnych tomów mam nadzieję że będą w podobnym tonie.
Jedyną denerwującą rzeczą bodajże w 11 tomie była ...kaligrafia. Bardzo często Y wyglądało jak H i trzeba się było wpatrzyć dobrze aby odczytać.
jakby ktoś miał zacząć serię i spróbować wyrywkowo jakiś album to polecam zdecydowanie 11- najlepszy z serii

Offline TePe

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #428 dnia: Maj 20, 2014, 07:59:41 pm »
Super, że 13stkę koloruje sam Andreas, lubię te jego ziarniste kolory.

Offline vision2001

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #429 dnia: Czerwiec 06, 2014, 09:32:27 pm »
Kilka minut temu odebrałem przesyłkę z profit24.pl (wszystko gitarra), a w nim Kozio #13 i zastanawiam się czy zacząć go "czytać"  :lol:
Może przed snem zdążę go skończyć ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #430 dnia: Czerwiec 06, 2014, 09:55:57 pm »
Wbrew pozorom, brak dialogów wcale nie spowodował, że "przeczytałem" Kozia#13 (w zasadzie #12) błyskawicznie. A tak na marginesie, czy naprawdę nikt nie zauważył, że właśnie w tym tomie gafa Sideki z rozwarstwieniem numeracji odbiła się małą czkawką? ;)
W ogóle jakoś niewiele refleksji na forum na temat trzeciego cyklu, no może nie licząc dyskusji na temat kolorów okładek.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline peta18

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #431 dnia: Czerwiec 07, 2014, 05:39:04 am »
A tak na marginesie, czy naprawdę nikt nie zauważył, że właśnie w tym tomie gafa Sideki z rozwarstwieniem numeracji odbiła się małą czkawką? :wink:
Nie zauwazylem, a co jest znaczace dla numeracji serii i tego albumu? Zdradz prosze.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline graves

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #432 dnia: Czerwiec 07, 2014, 08:34:56 am »
Nie zauwazylem, a co jest znaczace dla numeracji serii i tego albumu? Zdradz prosze.
Wagon jest 12.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline peta18

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #433 dnia: Czerwiec 07, 2014, 08:54:05 am »
Wagon jest 12.
Dzieki. I to jest znaczace? Moze byc znaczace, jezli autor wymyslil, ze skoro oryginalny tom 12 nie ma tytulu to "tytulem" bedzie numer tomu. Czy taki byl zamysl autora?
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #434 dnia: Czerwiec 07, 2014, 09:43:36 am »
Dzieki. I to jest znaczace? Moze byc znaczace, jezli autor wymyslil, ze skoro oryginalny tom 12 nie ma tytulu to "tytulem" bedzie numer tomu. Czy taki byl zamysl autora?
Nie wiem, czy jest znaczące, jaki był zamysł autora, nie znam dalszych losów Kozia. Pewnie nie jest znaczące, tak samo jak nieznaczący jest tytuł "Obiekt" czy "Chińczycy", albumy mogłyby się nazywać inaczej i w zasadzie nic by się nie stało. Jednak osobiście wolę zapoznawać się wersją autorską, bez żadnych udziwnień. Andreas lubi czasami umieszczać w swych komiksach szczegóły, których mniej uważny czytelnik nie zauważa i bez których niewiele tracimy w odbiorze całości, a dla kogoś innego mogą być dodatkową 'zabawą' i dopełnieniem fabuły.
Wagon jest 12.
W zasadzie na wagonach dużymi cyframi oznacza się numer klasy (cyfry 1 lub 2, ale tu mamy ich 'kombinację'). Nie tylko wagon posiada ten numer, lokomotywa również. Zapewne to dodatkowy smaczek, a może próba zwrócenia uwagi.
Spoiler: pokaż
Ważniejsze jest jednak to, co Kozio znajduje w wagonie, i to już ma wpływ na odbiór treści całości. A zwrócił ktoś uwagę na nazwę stacji? :smile: 
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

 

anything