Autor Wątek: Pomoc w Prezentacji  (Przeczytany 2303 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline imon

Pomoc w Prezentacji
« dnia: Styczeń 21, 2008, 10:32:49 am »
witam wszystkich jestem nowy na tym forum ale mysle ze w dobrym dziale pisze :)  otoz mam  maly problem z prezentacja na jezyk polski poniewaz niewiem z czego wybbierac i moze wy mi pomorzecie :D
 temat brzmi :
Obraz piekła i raju w literaturze i malarstwie. Zaprezentuj temat, odwołując się do celowo dobranych przykładów z różnych epok.

i moje pytanie dotycza jaka literature moglibyscie mi doradzic o tematyce nieba i piekla  o raz jakie obrazy byscie doradzili zebym uzyl w tej prezentacji
  mam nadzieje ze mi pomorzecie i dziekuje za odpowiedzi :)

Offline Gashu

Pomoc w Prezentacji
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2008, 07:58:28 pm »
"Boska komedia" Dantego?
A temat to bardziej do Gildii Literatury,
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Sonial13

Pomoc w Prezentacji
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2008, 08:24:59 pm »
Rzuć okiem na film "Między niebem a piekłem" z Robinem Wiliamsem, nie dość, że film zaje*isty, to jeszcze  może Ci troszkę pomóc, natchnąć...
A, rzuć jeszcze okiem na obrazy Beksińskiego - tylko nie pal, ani nie zażywaj nic "wzmacniającego" doznania wzrokowe... Koleś miał ciekawe wizje, ufff.
"Imagination Is More Important Than Knowledge"

Offline Kormak

Pomoc w Prezentacji
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2008, 11:02:42 pm »
Zacznij przede wszystkim od obrazów Hieronima Boscha. Nikt lepiej od niego na malował nieba i piekła. Beksińskiego możesz spokojnie olać.

Co do literatury, poszukaj sobie opisów Nieba i aniołów autorstwa szwedzkiego mistyka Emanuela Swedenborga.