Autor Wątek: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji  (Przeczytany 388750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 02, 2008, 12:44:45 pm »
Cytat: "anakin"
Cytat: "Ystad"
Pierwsza podpowiedź:
Kadr pochodzi z komiksu polskiego autora (autor na 100% jest znany wszystkim użytkownikom forum) tworzącego od połowy lat 70-tych


Misie, dawajcie podpowiedzi w wątku z zagadką, a nie w dyskusji. Przecież podpowiedź jest częścią zagadki, nie? Tu jest miejsce na dyskusje O konkursie, a nie W RAMACH konkursu...



W tej edycji podpowiedzi proszę dawać w tym temacie. Od następnej edycji spróbuję zmienić tak regulamin, żeby podpowiedzi były zamieszczane w temacie z zagadkami. Plus poprawię parę zapisów, które wydają mi się dwuznaczne i niepotrzebnie skomplikowane. Ale to w swoim czasie.

Offline Spider_Jerusalem

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 142
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Misanthropic syndrome
Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 03, 2008, 10:09:42 pm »
Pytanie do moderatorow. czy dopuszczalne jest wklejenie okladki ( z zakrytym tytulem) na ktorej znajduje sie dana postac czy musi to byc koniecznie kadr?

Offline wilk

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 03, 2008, 11:19:56 pm »
To musi być kadr. Nie okładka.

Offline mazol

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 03, 2008, 11:22:56 pm »
Skoro punkt dostaje osoba ktora potwierdzi odpowiedz osoby ktora odpowie na pytanie tej co punkt ów dostac powinna, to kto ten punkt wpisuje? Bo ta osoba ktorej pytanie zgadnietym zostanie nie powinna, skoro jeszcze nie wie czy owa następna odpowiedz swą potwierdzić raczy.
czuwaj

Offline wilk

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 03, 2008, 11:29:36 pm »
Nie za bardzo rozumiem o co chodzi.

Punkt wpisuje osoba która potwierdza odpowiedż. Tak jak do tej pory. Nic tu się nie zmienia. Ewentualne korekty puktowe w związku z naruszeniem któregoś z punktów regulaminu dokonywane są później. Tak samo również jak dotychczas.

Offline Spider_Jerusalem

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 142
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Misanthropic syndrome
Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 04, 2008, 07:35:04 am »
Cytat: "wilk"
To musi być kadr. Nie okładka.


dzieki. chcialem sie tylko upewnić. ;)

Offline wilk

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 04, 2008, 11:02:30 am »
Uwaga do aktualnej sytuacji. Po tym jak Gil zrzekł się zadawania, w tym momencie kadr może wkleić każdy. Po to właśnie zmieniłem regulamin. Kto ma ochotę niech zadaje. Ja w tym momencie nie mogę.

Offline wilk

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 05, 2008, 09:55:34 pm »
Co do pytania anakina to sugeruję odpowiadającym aby podali imię i nazwisko. ;)

Offline Manis

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 08, 2008, 10:12:22 pm »
Przerzuciłem tutaj:
graves


Jakie jest imię tego chłopca?

http://images28.fotosik.pl/192/00516caa2d42ee33.jpg

Offline Manis

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 09, 2008, 09:00:49 am »
Do zabawy dołączyłem wczoraj i dopiero teraz przeczytałem regulamin. I jeśli dobrze rozumiem punkt 16,

16. Uczestnik, który odgadł postać ma turę przerwy - po odgadnięciu zadanej przez niego zagadki nie może odpowiadać na kolejną.

...to nie powinienem odpowiadać na zagadkę Spidera? Chyba, że interpretacja tego zapisu jest inna?

Gilbaert

  • Gość
Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #130 dnia: Kwiecień 09, 2008, 09:14:59 am »
no teoretycznie nie powinieneś.

Offline Manis

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #131 dnia: Kwiecień 09, 2008, 10:39:39 am »
Cytat: "Gilbaert"
no teoretycznie nie powinieneś.


No to przepraszam za brak znajomości regulaminu i nieświadome jego złamanie.

A zadawanie pytania powinno chyba powrócić do Spider_Jerusalem

Offline wilk

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #132 dnia: Kwiecień 09, 2008, 10:52:38 am »
No tak, tu jest luka, co dalej gdy ktoś naruszy pkt 16 regulaminu. Dopiszę tam, że w takim przypadku zadaje nową zagadkę poprzedni zadający lub moderator. Ewentualnie poprzedni zadający może zrzec się zadawania na każdego użytkownika.

Manis traci punkt.

Żeby niepotrzebnie nie przedłużać proszę teraz o zadanie nowej zagadki przez pierwszego chętnego. Oprócz Manisa. Jeśli zagadka się nie pojawi w najbliższym czasie to ja zadam później bo teraz nie za bardzo mogę.


Aktualna punktacja:

(3) Raf Fariszta
(3) Ty_draniu
(2) Jaszcząb
(2) Gilbaert
(2) Spider_Jerusalem
(1) Manis
(1) 3.I
(1) A.L.
(1) anakin
(1) Marius Magnus
(1) Nayroth

Offline wilk

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #133 dnia: Kwiecień 09, 2008, 03:17:14 pm »
Cytat: "anakin"


Moja propozycja jest, aby zgadywać z jakiego albumu pochodzi kadr.

W niniejszym konkursie jesteśmy ograniczeni do postaci, które zostały w komiksie nazwana. Wyszukiwanie kadrów (z dowolną zawartością) - to może być dopiero hardkor.

Co powiecie na zmianę formuły zaproponowaną przez anakina? Czyli zgadywanie tytułu komiksu z którego pochodzi kadr. To jest bardziej pytanie niż propozycja bo nie wiem jakie są wasze oczekiwania.

Offline 3.I

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 09, 2008, 03:40:44 pm »
Cytat: "wilk"
Cytat: "anakin"

Moja propozycja jest, aby zgadywać z jakiego albumu pochodzi kadr.
W niniejszym konkursie jesteśmy ograniczeni do postaci, które zostały w komiksie nazwana. Wyszukiwanie kadrów (z dowolną zawartością) - to może być dopiero hardkor.

Co powiecie na zmianę formuły zaproponowaną przez anakina? Czyli zgadywanie tytułu komiksu z którego pochodzi kadr. To jest bardziej pytanie niż propozycja bo nie wiem jakie są wasze oczekiwania.


Moim zdaniem lepiej zostać przy obecnej formie. Ewentualnie oprócz (ale nie zamiast) imienia postaci zadający zawsze może poprosić o tytuł komiksu, z którego postać pochodzi.
   Sam tytuł to chyba zbyt duże ułatwienie. Na przykład: Enki Bilal rysuje dość charakterystycznie. Myślę że żaden zgadujący nie będzie miał problemów z rozpoznaniem dzieła tego pana, a że w Polsce ukazały się raptem trzy serie jego autorstwa, zgadnięcie może polegać na szybkim zerknięciu na wikipedię i łucie szczęścia. Z drugiej strony, trzymając się ciągle przypadku Bilala, załóżmy że ktoś wkleja postać ze zbiorczego wydania "Legend naszych czasów". Czy prawidłową odpowiedzią byłoby "Legendy...", czy tytuł któregoś z hmm... opowiadań w nim zawartych? Jeśli "Legendy..." to właściwie byłaby to dobra odpowiedź także na kadry z "Falang czarnego porządku" i "Polowania" (choć wydane osobno, to przecież ta sama seria). Podobnych przypadków znalazłoby się jeszcze kilka. Na pytanie o imię odpowiedź jest jedna, konkretna i bezdyskusyjna (za wyjątkiem wyjątków, ale nie czepiajmy się szczegółów).
Koniec końców - imię i nazwisko postaci to najlepsza forma konkursu.