Autor Wątek: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji  (Przeczytany 382400 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #255 dnia: Październik 30, 2008, 09:17:52 am »
Ok, w związku z tym, że obecna edycja konkursu się zakończyła czekam na propozycje co do nowej odsłony. Ze swojej strony proponowałbym powrót do odgadywania postaci ale jestem otwarty na inne propozycje.

Offline 3.I

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #256 dnia: Październik 30, 2008, 10:53:48 am »
Obecna forma też nie jest zła. Ale ja także głosowałbym za postaciami, głównie dlatego, żeby wprowadzić jakąś zmianę. Poza tym, przy postaciach idzie mi lepiej.  8) :lol:

Offline wilk

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #257 dnia: Październik 31, 2008, 09:23:34 am »
Ja myślałem też nad formą "Z jakiego komiksu to cytat?". Podawałoby się np. wybrany dialog, monolog lub tekst z ramki narracyjnej. Jest też sporo mankamentów takiej formuły, z "dyskryminacją" komiksów niemych na czele. ;) Swego czasu już coś takiego było ale się zupełnie nie przyjęło (gdzieś w odmętach forum ogólnego można ten temat znaleźć).

Jak do wieczora nie pojawią się żadne propozycje, głosy za lub przeciw to dziś lub jutro wystartujemy z nową odsłoną "Kto jest na tym kadrze?".

Offline nayroth

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #258 dnia: Listopad 01, 2008, 07:31:53 am »
Czemu by nie zrobić konkursu w formie otwartej, czyli miksu kadrów, postaci i cytatów. Ci którzy lepiej czują się w kadrach wrzucaliby kadry, od czasu do czasu poszedłby jakiś cytacik. Zadający precyzowałby czy pyta o tytuł komiksu czy imię postaci.

Druga rzecz, czy jak ktoś jest na 110% pewny ze odpowiedział prawidłowo nie mógłby sam przyznawać sobie punktu i jechać z kolejną zagadką? Ograniczylibyśmy przestoje, a gdyby nawet ktoś się walnął (w co wątpę), to zawsze można wyciąć i wrócić do punktu wyjścia.

Offline bąbielek

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #259 dnia: Listopad 01, 2008, 09:17:19 am »
Podpisuję się pod nayrothem oboma łapyma i pedalską komiksową pytką. Niech do wrzucanego obrazka będzie własne pytanie użytkownika, byłoby ciekawiej. I jeżeli chodzi o punktację to też, bo przecież jak mam przed nosem komiks, w którym jest ten sam kadr, co na monitorze to nie ma sensu czekać na potwierdzenie. Inna rzecz - można trochę bardziej liberalnie podejść do podawania odpowiedzi, bo te "odpowiedź niepełna" nie ma trochę sensu, wystarczy taka odpowiedź żeby JEDNOZNACZNIE określić komiks. Przecież wystarczy powiedzieć "Achtung Zelig!" i wiadomo o jaki komiks chodzi, co zmienia podanie "Achtung Zelig! - Druga wojna"?

Klick me up, klick me down.

Offline wilk

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #260 dnia: Listopad 01, 2008, 11:21:46 am »
Czemu by nie zrobić konkursu w formie otwartej, czyli miksu kadrów, postaci i cytatów. Ci którzy lepiej czują się w kadrach wrzucaliby kadry, od czasu do czasu poszedłby jakiś cytacik. Zadający precyzowałby czy pyta o tytuł komiksu czy imię postaci.


Ok. Spróbujemy w ten sposób. :) Otworzę temat wieczorem bo teraz ze względów oczywistych wybywam.

Cytuj
Druga rzecz, czy jak ktoś jest na 110% pewny ze odpowiedział prawidłowo nie mógłby sam przyznawać sobie punktu i jechać z kolejną zagadką? Ograniczylibyśmy przestoje, a gdyby nawet ktoś się walnął (w co wątpę), to zawsze można wyciąć i wrócić do punktu wyjścia.
No właśnie. Problem by był jakby ktoś się pomylił a potem ze dwie trzy osoby podostawałyby punkty bazując na mylnej odpowiedzi to co wtedy? Odbierać punkt tej, jednej osobie? Wszystkim? Obawiam się, że mogłoby to doprowadzić do pewnego chaosu.

Cytuj
Inna rzecz - można trochę bardziej liberalnie podejść do podawania odpowiedzi, bo te "odpowiedź niepełna" nie ma trochę sensu, wystarczy taka odpowiedź żeby JEDNOZNACZNIE określić komiks. Przecież wystarczy powiedzieć "Achtung Zelig!" i wiadomo o jaki komiks chodzi, co zmienia podanie "Achtung Zelig! - Druga wojna"?
Jeżeli chodzi o przykład z "Achtung Zelig!" to się zgadzam. Ale jak ktoś poda odpowiedź np. "Thorgal" lub "Batman" bez wskazania tytułu lub numeru (jeżeli dany komiks nie posiada tytułu) to chyba trochę mało, prawda?  ;-) Tak samo - jeżeli komiks składa się np. tylko z dwóch części jak dajmy na to w polskim wydaniu V jak Vendetta to wciąż wymagałbym podania dokładnie z którego tomu polskiego wydania pochodzi dany kadr. Po prostu lepiej odpowiadać gdy jest się pewnym niż strzelać bo w ten sposób można naprowadzić innych na właściwą odpowiedź. :)

Offline bąbielek

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #261 dnia: Listopad 01, 2008, 11:26:51 am »
Pewnie.. niech odpowiedź będzie JEDNOZNACZNA ale nie wycyzelowana na maksa i niech to nie powoduje tylko sztucznego dmuchania tematu kolejnymi postami.

Na przykład:
Thorgal: Klatka
albo
Thorgal, tom 23
to to samo.

Pewnie, jak ktoś napisze "Thorgal tom 23: Klatka" to też jest to poprawna odpowiedź, ale jak ktoś poda jedną z powyższych to również powinno być akceptowane.

Dlaczego zatem jak ktoś napisze "Thorgal 23" to naciskać "odpowiedź niezgodna z regulaminem, podaj pełną". Chodzi o jednoznaczność - czyli jeżeli zadający wie, że odpowiadającemu chodzi o ten konkretny komiks, to niech nie pisze "podaj podtytuł", bo to nie ma sensu. I tak wszyscy bez podtytułu wiedzą, o który komiks chodzi.

Klick me up, klick me down.

Offline Death

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #262 dnia: Listopad 01, 2008, 11:39:38 am »
No właśnie. Problem by był jakby ktoś się pomylił a potem ze dwie trzy osoby podostawałyby punkty bazując na mylnej odpowiedzi to co wtedy? Odbierać punkt tej, jednej osobie? Wszystkim? Obawiam się, że mogłoby to doprowadzić do pewnego chaosu.

Wcale nie, nawet jeśli ktoś by się pomylił odjełoby się punkt tylko jemu a nie kolejnym odpowiadającym. Jasne, że lepiej samemu sobie podliczać punkty przy 100% pewności...

A nie czasem czekamy pół dnia na potwierdzenie i konkurs stoi:/

Powiem więcej, za taka błedną odp i podliczenie sobie samemu punktu powinna być kara -3pkt. Wtedy będą podliczać tylko przy pewnosći 100%.

Offline graves

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #263 dnia: Listopad 01, 2008, 03:34:59 pm »
Powiem więcej, za taka błedną odp i podliczenie sobie samemu punktu powinna być kara -3pkt. Wtedy będą podliczać tylko przy pewnosći 100%.
Znając co niektórych forumowiczów zrobiłby się z tego konkurs, kto ma więcej ujemnych punktów :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Kto jest na tym kadrze/Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #264 dnia: Listopad 03, 2008, 10:09:33 am »
Wiem że pytanie jest o imie czy nazwisko, ale podczas np potwierdzania dobrej odpowiedzi można podac z jakiego to komiksu, tak żeby zaspokoic ciekawość obsewujących (np moją ciekawość) ;)

tak, wiem że się powtarzam :D bo pisąłem o tym podczas chyba pierwszej edycji :D
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2008, 10:15:37 am wysłana przez Ystad »
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Raf Fariszta

Odp: Kto jest na tym kadrze/Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #265 dnia: Listopad 03, 2008, 10:25:14 am »
Masz rację Ystad...zapomniałem (tak jak wtedy:) ). Moja zagadka pochodzi oczywiście z DMZ#1.
Nocy Matko Dnia

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Kto jest na tym kadrze/Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #266 dnia: Listopad 04, 2008, 12:41:00 pm »
Witajcie!

Składam spóźnione, ale za to szczere gratulacje zwycięzcom konkursu! Wilk przysłał mi maila kilka dni temu, ale nie miałem czasu odpisać na niego, ani też w odpowiednim czasie napisac na forum więc teraz przynajmniej nadrabiam i informuję, że oprócz moich szczerych gratulacji będą dla zwycięzcow nagrody rzeczowe. Jak tylko skompletuję jakieś sensowne zestawy to podam info tutaj oraz bezpośrednio do zainteresowanych.

Pozdrawiam
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline wilk

Odp: Kto jest na tym kadrze/Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #267 dnia: Listopad 05, 2008, 10:41:38 am »
@Death

Cytat: Regulamin
1a. Konkurs polega, w zależności od uznania zadającego zagadkę, na odgadnięciu nazwy (imienia i/lub nazwiska) postaci lub komiksu z którego dany kadr pochodzi. Pytanie musi być każdorazowo sprecyzowane przez zadającego zagadkę.

Proszę czytać i stosować się do regulaminu przed wzięciem udziału w konkursie.  :roll:

Offline Death

Odp: Kto jest na tym kadrze/Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #268 dnia: Listopad 05, 2008, 02:20:52 pm »
@Death

Proszę czytać i stosować się do regulaminu przed wzięciem udziału w konkursie.  :roll:

Ok ok:) Tak na szybciora zapodałem ten kadr bo się bardzo spieszyłem i zapomniałem o nowych zasadach heh

Offline wilk

Odp: Kto jest na tym kadrze/Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #269 dnia: Listopad 06, 2008, 07:52:49 am »
Słuchajcie, mam taką propozycję tylko dla chętnych. Ponieważ uważam, że spontaniczna akcja z ciuchciami to świetny pomysł i jednocześnie pewna łamigłówka dla zadających, żeby przypomnieć sobie odpowiedni komiks, to może zrobimy coś takiego, że np. co tydzień załóżmy w poniedziałek, pierwszy chętny zadający będzie podawał temat przewodni na najbliższy tydzień? Np. kot, drzewo, przyjaźń - cokolwiek. I powtarzam - powyższe skierowane jest tylko dla chętnych. Formalnie regulamin pozostaje bez zmian. Co Wy na to?

 

anything