Autor Wątek: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji  (Przeczytany 382283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #540 dnia: Grudzień 13, 2009, 09:12:45 pm »
Jeżeli o mnie chodzi to nie widzę problemu w umieszczaniu kadrów z magazynów. Sam takie dawałem. Ale jakby co to graves może wprowadzić odpowiednie zmiany.

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #541 dnia: Grudzień 13, 2009, 09:39:51 pm »
Wprowadziłem. Problem jest wtedy jak ktoś da kadr z AQQ lub Krakersa  :p
Nie wiem jak innym, ale mnie się nie chce przewalać tych wszystkich magazynów nawet jak wiem na 100%, że to z któregoś z nich :) A strzelać w przypadku AQQ lub Krakersa (albo nawe Światu komiksu) to można do upadłego :) Pamiętacie naprawdę w którym numerze, którego roku był jaki szorciak?
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #542 dnia: Grudzień 15, 2009, 09:33:40 pm »
Osiedle Swoboda - Produkt 2/2001
Zgadza się, ale osiedle swoboda, którego dotyczy to pytanie nie wysżło jeszcze w formie albumu, a:
Cytuj
4. Zamieszczamy kadr z komiksu wydanego w Polsce (w formie albumu lub zeszytu)

Pytanie więc powinno być anulowane  :D
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline pieniazk

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #543 dnia: Grudzień 16, 2009, 04:54:40 am »
ok, to wprowadź odpowiednie zmiany na liście, nie zauważyłem jeszcze tej zmiany w regulaminie ;-)

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #544 dnia: Grudzień 16, 2009, 08:00:54 am »
według mnie magazyny (miesięczniki lub wychodzące rzadziej) powinny zostać. Powinny być zakazane komiksy z gazet (jak Świat Młodych, czy inne Przygody)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Mefisto76

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #545 dnia: Grudzień 16, 2009, 08:01:46 am »
według mnie magazyny (miesięczniki lub wychodzące rzadziej) powinny zostać. Powinny być zakazane komiksy z gazet (jak Świat Młodych, czy inne Przygody)

No własnie - "Błyskawica na Start ze Swiata Młodych" - trzeba byłoby podać numer ŚM?  8)
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline wilk

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #546 dnia: Grudzień 16, 2009, 08:11:15 am »
według mnie magazyny (miesięczniki lub wychodzące rzadziej) powinny zostać. Powinny być zakazane komiksy z gazet (jak Świat Młodych, czy inne Przygody)
Gdyby zrobić tak, to pojawiłby się wątpliwości czy to już magazyn czy jeszcze gazeta. W każdym razie według mnie im mniej zakazów i nakazów tym lepiej, a te które są powinny mieć odpowiednio mocne uzasadnienie.

Cytuj
No własnie - "Błyskawica na Start ze Swiata Młodych" - trzeba byłoby podać numer ŚM?
Jak zawsze zależy to od uznania zadającego zagadkę. Jeżeli się uprze na dokładny numer to tak. Jeżeli wystarczy mu taki tytuł to też ok.

Offline bąbielek

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #547 dnia: Grudzień 16, 2009, 10:39:55 am »
Jakoś mi ten punkt umknął, sorry.

Ale tak swoją drogą, to czym się różni short wydany w antologii i short wydany w magazynie. Dla mnie niczym.

Klick me up, klick me down.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #548 dnia: Grudzień 16, 2009, 11:02:38 am »
no nie róbmy "wiochi". Magazyny powinny zostać.
Z bardzo prozaicznego powodu - większość ludzi na forum w swojej kolekcji ma magazyny (domniemuje, nie mam żadnych danych) a taki Światy Młodych w kolekcji pewnie posiada raptem kilka osób.

[ironia]Z resztą tak naprawde wykluczając same magazyny powinnismy również wykluczyć wszelakie serie. No bo taka AWANTURA miała cztery części, a Asterix już ponad 30, więc w Asteriksie więcej jest szukania niż we wspomnianej Awanturze.[/ironia]

ŚM ma kilkaset numerów. Widzicie jakąś róznice ?
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline olobolo

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #549 dnia: Grudzień 16, 2009, 11:30:14 am »
No własnie - "Błyskawica na Start ze Swiata Młodych" - trzeba byłoby podać numer ŚM?  8)

Witam

Należało podać tytuł komiksu - tak to rozumiem, jeśli nikt nie precyzuje a wkleja samo zdjęcie. Nota bene 3/4 zadających wkleja samo zdjęcie,  co jest złamaniem regulaminu, bo należy sprecyzować pytanie, czy chodzi o tytuł serii, dany album, bohatera...

1a. Konkurs polega, w zależności od uznania zadającego zagadkę, na odgadnięciu nazwy (imienia i/lub nazwiska) postaci lub komiksu z którego dany kadr pochodzi. Pytanie musi być każdorazowo sprecyzowane przez zadającego zagadkę.



Moim zdaniem Błyskawica nie jest komiksem wygrzebanym z d... , tylko jednym z najciekawszych i pamiętnych komiksów lat 80-tych ze świetnymi rysunkami.
W odróżnieniu od wielu współczesnych czarno-białych gniotów z magazynów, które tu niektórzy zamieszczają w zagadkach, a których kreska, dojrzałość emocjonalna opowieści i przenikliwość spojrzenia autora na świat są na poziomie 14-letniego agresywnego dresa z osiedla (nie Swoboda).

Howgh! :]

Pozdrawiam

Offline wilk

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #550 dnia: Grudzień 16, 2009, 11:45:48 am »
Witam

Należało podać tytuł komiksu - tak to rozumiem, jeśli nikt nie precyzuje a wkleja samo zdjęcie. Nota bene 3/4 zadających wkleja samo zdjęcie,  co jest złamaniem regulaminu, bo należy sprecyzować pytanie, czy chodzi o tytuł serii, dany album, bohatera...

1a. Konkurs polega, w zależności od uznania zadającego zagadkę, na odgadnięciu nazwy (imienia i/lub nazwiska) postaci lub komiksu z którego dany kadr pochodzi. Pytanie musi być każdorazowo sprecyzowane przez zadającego zagadkę.



Pozdrawiam
Dobra, dobra. Już nie bądźmy tacy hop siup do przodu. :) Jeśli nie ma w kadrze postaci to jest oczywiste, że chodzi o tytuł komiksu. Nawet jeśli postać jest, to od dłuższego czasu nikt nie zapytywał o nazwę postaci. Siłą zwyczaju przyjęło się, że w przypadku braku sprecyzowania chodzi zadającemu o tytuł komiksu, a nie o postać. W każdym razie w razie wątpliwości tak właśnie bym rozstrzygnął.

Oczywiście, zgodnie z regulaminem sprecyzowanie być powinno ale zapis ten został wprowadzony przede wszystkim, żeby uniknąć ewentualnych wątpliwości. W praktyce żadnych wątpliwości jeżeli o to chodzi nie zauważyłem. W sumie to być może powinienem zmienić regulamin w ten sposób, że w przypadku milczenia przyjmuje się domniemanie, że chodzi o tytuł komiksu a nie o postać...

Pozdrawiam również.

Offline bąbielek

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #551 dnia: Grudzień 16, 2009, 11:47:18 am »
Oj no bo te regulaminy, czy na wszystko musi być paragraf? Przecież o zabawę chodzi tylko.

Klick me up, klick me down.

Offline skil

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #552 dnia: Grudzień 16, 2009, 11:50:44 am »
Regulamin regulaminem, ale tu przecież i tak chodzi o zdrowy rozsądek zadających. Przecież nikt nie będzie wrzucać kadru z paska o Hagarze z "Gazety Wyborczej"...
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline wilk

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #553 dnia: Grudzień 16, 2009, 11:56:50 am »
Po krótkim namyśle postanowiłem jednak zmienić ten pkt 1a. Przyjmuje się domniemanie, że chodzi o tytuł komiksu. Od teraz te 3/4 zadających nie będzie już łamać regulaminu. :)

Offline bąbielek

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #554 dnia: Grudzień 16, 2009, 11:58:37 am »
Od razu czuję się lepszym człowiekiem :).

Klick me up, klick me down.