Autor Wątek: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji  (Przeczytany 382311 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #555 dnia: Grudzień 16, 2009, 12:06:58 pm »
wrócmy do możliwości wrzucania kadrów z magazynów komiksowych!
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline wilk

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #556 dnia: Grudzień 16, 2009, 12:13:51 pm »
wrócmy do możliwości wrzucania kadrów z magazynów komiksowych!
To już musicie bezpośrednio u gravesa za tym lobbować. :) W ten zakaz nie będę w ogóle ingerował.

Offline olobolo

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #557 dnia: Grudzień 16, 2009, 12:54:31 pm »
Też uważam, że chodzi o zabawę, to kolega Mefisto coś zaczął zgłaszać wątpliwości.  :badgrin:
Czy naprawdę uważacie, że taki mikry komiks z Gazety Wyborczej równia się Błyskawicy, Kuśmiderowi, czy Tajfunowi wydawanymi prze parę miesięcy, na całej stronie, gdy mało było komiksów?
Co prawda, te ostatnie wydano, ale niedawno.


Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #558 dnia: Grudzień 16, 2009, 01:07:42 pm »
Czy naprawdę uważacie, że taki mikry komiks z Gazety Wyborczej równia się Błyskawicy, Kuśmiderowi, czy Tajfunowi e

olobolo przestań :> tu dyskusja nie toczy się o to który z komiksów jest lepszy etc. Z resztą w tym temacie Twoje opinie sa bardzo subiektywne. teraźniejszemu 18-latkowi bardziej spodoba się Garfield niż Błyskawica etc.

Chodzi o to, żeby ten konkurs nie stał się za bardzo hermetyczny. Na tym forum (mówię o typowo komiksowym) jest może raptem kilka osób które posiadają ŚM. A użytkowników tegoż jest kilkadziesiąt. O to mi chodzi.
I chociaż uwielbiam komiks z czasów PRLu jestem za tym, żeby w konkursach nie pojawiały się kadry z ŚM.

Zamierzam lobbować żeby komiksy z magazynów komiksowych były dopuszczane do konkursu. Tak Graves - to do Ciebie ;)

Już mi się znudziło o tym gadać. tak więc ten post jest moim ostatnim w tym temacie.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #559 dnia: Grudzień 16, 2009, 04:11:09 pm »
Zamierzam lobbować żeby komiksy z magazynów komiksowych były dopuszczane do konkursu. Tak Graves - to do Ciebie ;)
A róbcie jak chcecie, chociaż to bardzo szeroko może być rozumiane. Ile procent komiksów w magazynie czyni magazyn komiksowym  :lol:
Czy z "Czerwonego Karła" też mogę zamieszczać komiksy :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline olobolo

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #560 dnia: Grudzień 21, 2009, 05:56:41 pm »
Cytat: Ystad
olobolo przestań :> tu dyskusja nie toczy się o to który z komiksów jest lepszy etc. Z resztą w tym temacie Twoje opinie sa bardzo subiektywne. teraźniejszemu 18-latkowi bardziej spodoba się Garfield niż Błyskawica etc.

Co racja, to racja. Ale wiele współczesnych komiksów jest fajnych, jak te realistyczne sensacje, typu Alpha, XIII. Podobnie komiksy humorystyczne, Kiełbus, Śledziu, Paroovka.
Mimo to, łapię się na nieracjonalnym cenieniu wyżej komiksów lat 70 i 80, podobnie jak z grami komputerowymi. Cóż, we were young...

Cytat: Ystad
Chodzi o to, żeby ten konkurs nie stał się za bardzo hermetyczny. Na tym forum (mówię o typowo komiksowym) jest może raptem kilka osób które posiadają ŚM. A użytkowników tegoż jest kilkadziesiąt. O to mi chodzi.
I chociaż uwielbiam komiks z czasów PRLu jestem za tym, żeby w konkursach nie pojawiały się kadry z ŚM.

Racja! Zakazać Mangi i Marvelli!
Także ambitnych komiksów polskich, jak Szkutnik czy Gawronkiewicz, oraz ambitnych europejskich, jak Bilal? :badgrin:  ;-)

P.S. Ale ten Gaston był trudny - kadr niecharakterystyczny. Mogę być dumny z siebie - zacząłem dedukcję od tego, że jak łamany ogonek dymka przy zwykłym krześle, to pewnie humor (znany trik komiksowy),  a potem w głowie dopasowałem kreskę do Franquina...

Offline Masło-Man

  • Młodszy Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dellamorte Dellamore
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #561 dnia: Grudzień 22, 2009, 11:43:52 pm »
Ha ha za wcześnie wrzuciłeś i Masło-Man mnie ubiegł ;-)
Raczej za proste wrzucił. Azylu nie czytałem i gdyby nie ten "wielce tajemniczy cień" pewnie bym nie zgadł :). Poza tym, skilu, pomyliłeś działy.
Przyczyną wszystkich pie...onych prroblemów na świecie są ludzie, którzy nie mają żadnych wątpliwości.
                                                            Nick Cave

Offline Death

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #562 dnia: Grudzień 22, 2009, 11:50:33 pm »
Ha ha za wcześnie wrzuciłeś i Masło-Man mnie ubiegł ;-)
Chcesz wygrać konkurs to musisz być szybszy od Masło-Mana, własnego cienia i turbodynomana  :D

Raczej za proste wrzucił. Azylu nie czytałem i gdyby nie ten "wielce tajemniczy cień" pewnie bym nie zgadł :).
Cień jak cień, ja tam nie widzę niczego szczególnego  ;-)

Offline skil

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #563 dnia: Grudzień 23, 2009, 01:08:00 am »
Poza tym, skilu, pomyliłeś działy.
Rzeczywiście, wklejam więc tu to co napisałem tam:
Ha ha za wcześnie wrzuciłeś i Masło-Man mnie ubiegł ;-)
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

fragsel

  • Gość
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #564 dnia: Grudzień 26, 2009, 08:23:28 pm »
Takie pytanie: Czy zasada

"4. Zamieszczamy kadr z komiksu wydanego w Polsce (w formie albumu lub zeszytu)."

nie została złamana w ostatniej zagadce (zadanej przez Skil'a).

Pytam nie z niskich pobudek, ale z chęci lepszego zrozumienia regulaminu.


Edit. Zapomniałem o zbiorczym. Sorry dla Skil'a

Offline skil

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #565 dnia: Grudzień 26, 2009, 08:24:57 pm »
Napisałem "tytuł był wydawany w Polsce przez dwa wydawnictwa". Nie był?
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

fragsel

  • Gość
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #566 dnia: Grudzień 26, 2009, 08:26:52 pm »
Jeszcze raz sorry. Zagapiłem się. :oops:

Offline Death

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #567 dnia: Grudzień 28, 2009, 09:31:57 pm »
A może Fistaszki tom 1 :)

Raczej dwójka. Jedynkę czytałem parę dni temu i nie pamiętam akcji "głową w śnieg" :)

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #568 dnia: Grudzień 28, 2009, 10:18:11 pm »
Raczej dwójka. Jedynkę czytałem parę dni temu i nie pamiętam akcji "głową w śnieg" :)
A ja dwójki jeszcze nie czytałem, a jedynkę już dawo temu  ;-)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline olobolo

Odp: Konkurs - Kto jest na tym kadrze/Z jakiego komiksu jest ten kadr? #5
« Odpowiedź #569 dnia: Grudzień 30, 2009, 04:03:01 pm »
Ja ośmielę się w kwestii formalnej (chciałem nabić 1-go posta).
Szanowny kolega wie, że nie dajemy zagadek z magazynów (typu Alfa czy Relax)?

 

anything