Autor Wątek: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji  (Przeczytany 382290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline olobolo

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #570 dnia: Grudzień 31, 2009, 02:28:23 pm »
14. Poprawna odpowiedź musi być potwierdzona przez zadającego w ciągu 12h. Jeżeli odpowiedź nie zostanie potwierdzona przez zadającego w ciągu 12 godzin to nikt nie dostaje punktu (łącznie z zadającym zagadkę). Odpowiedź może być też potwierdzona przez redaktorów lub moderatorów jednak w takim przypadku zadający nie otrzymuje punktu.

Menda jestem, tak w Sylwestra? ;-)
Ja tylko w kwestii formalnej, nie zgłaszam oficjalnych dąsów.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #571 dnia: Grudzień 31, 2009, 02:43:09 pm »
Menda jestem, tak w Sylwestra? ;-)
Ja tylko w kwestii formalnej, nie zgłaszam oficjalnych dąsów.

kurcze. masz racje. Nie dostanę punktu! Chyba pozostaje mi tylko popełnić honorowe rytualne origami w takim wypadku!
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline olobolo

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #572 dnia: Grudzień 31, 2009, 03:13:27 pm »
Popełnij sake na Sylwestrze, podobno sake z wódką modne, jeśli czegoś nie pomyliłem?

Ten punkt jest źle pomyślany, bo karze uczestnika, za błąd innego uczestnika. Do tego karze zwycięzcę.
Więcej, tamten zadający nic nie traci i mógłby to temu, co odgadł specjalnie zrobić (hipotetyczna, nieuczciwa rywalizacja o punkty).
Jedynym efektem (jeśli już) tego złamania regulaminu, powinno być dodatkowe odjęcie punktu temu co zaspał, natomiast ten co zgadł powinien dostać swoją kość.
Howgh!

Cytuj
Kurcze, jak ktoś odpowie w ciągu najbliższych kilku godzin, to nie bede w stanie potwierdzić odpowiedzi w ciągu 12 godzin. i się olobolo przyczepi i każę odejmować mi punkt ! kuuurde, daj Boże żeby nikt tego nie zgadł z jakiego komiksu jest ten kadr do jutra do 10'tej rano....

Jednym słowem, jeg kan kyssa dit arsle?
Wstajemy, wstajemy rano, jaki Nowy Rok, taki cały rok! Cracovia ma trening na śniegu o 12:00... ;-)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2009, 03:25:25 pm wysłana przez olobolo »

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #573 dnia: Grudzień 31, 2009, 03:29:31 pm »
Więcej, tamten zadający nic nie traci i mógłby to temu, co odgadł specjalnie zrobić (hipotetyczna, nieuczciwa rywalizacja o punkty).
Jedynym efektem (jeśli już) tego złamania regulaminu, powinno być dodatkowe odjęcie punktu temu co zaspał, natomiast ten co zgadł powinien dostać swoją kość.
Wcześniej zacząłeś Sylwestra, czy czytanie ze zrozumieniem to problem ;-)
Zgadujący nie dostaje punktu, ten co nie potwierdził - traci ten już przyznany.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline olobolo

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #574 dnia: Grudzień 31, 2009, 03:38:52 pm »
Kolego graves, który z nas wcześniej zaczął? :-D
Możesz mi pokazać ten fragment o odjęciu? Pisze tylko, że "nikt nie dostaje punktu".


Jeżeli chodzi Ci o to, że zadający nie dostanie nic, to ma to sens, ale znowuż jest błąd w regulaminie, bo nigdzie on nie mówi, że w przypadku nieodgadnięcia zadający dostaje punkt.

Ale to jest dodatek, ważne jest to, żeby zostawić punkt temu, co odgadł. Raz, że zasłużył, dwa że ukraca się pole do nieuczciwości zadającego (oczywiście w tym przypadku nie ma o tym mowy).
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2009, 03:49:54 pm wysłana przez graves »

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #575 dnia: Grudzień 31, 2009, 03:48:38 pm »
Kolego graves, który z nas wcześniej zaczął? :-D
Możesz mi pokazać ten fragment o odjęciu? Pisze tylko, że "nikt nie dostaje punktu".
to nikt nie dostaje punktu (łącznie z zadającym zagadkę).

Zadający, który już dostał punkt - traci go - czyli nie dostaje punktu.
Tak zawsze postępowaliśmy od początku tego konkursu - tak czasami się taka sytuacja zdarzała. Przy następnym spisie punktacyjnym - tamten zadający ma jeden punkt mniej - możesz to prześledzić w topikach z ostatnimi konkursami  :p
To się do dzisiaj bardzo sprawdzało.

Tak jak edytowanie postów, a nie pisanie jednych pod drugimi.  :p
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline olobolo

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #576 dnia: Grudzień 31, 2009, 03:56:50 pm »
Czasem, gdy osoby są online i szybko odpowiadają, lepsze jest pisanie jeden pod drugim.
Inaczej możesz odpowiedzieć na coś, czego już nie ma i się robi dezinformacja, oraz ktoś może wyjść na głupka.

Drastyczny przykład:
Ja piszę:
- Uwielbiam Kajka i Kokosza!
Ty piszesz:
- Popieram!
Ja zmieniam pierwszy post na:
- Pedofilia jest ok!

Oczywiście możesz zmienić, jednak możliwe, że ponownie odwiedzisz topik dopiero po tygodniu, miesiącu, lub nigdy.



Anyway, udanego Sylwka!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2009, 04:03:28 pm wysłana przez olobolo »

Offline Death

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #577 dnia: Styczeń 01, 2010, 09:58:13 pm »
Nie. A znalazłeś taki kadr w tym komiksie?  ;-)

Nie, ale coś mi dzwoni ale nie wiem w którym kościele :) Poza tym ja zazwyczaj zgaduję bez sprawdzania w albumach.
Tak jest lepiej. Ćwiczenie pamięci i te sprawy.
Aha, żeby nie było: Czytałem Kukaburę, pełno jest tych niedokończonych serii z Egmontu we wrocławskiej mediatece :)

Offline wilk

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #578 dnia: Styczeń 02, 2010, 06:59:17 pm »
Dopiero wróciłem z wypadu do stolicy i nie za bardzo wiem z czym jest wątpliwość.

W przypadku nie potwierdzenia odpowiedzi ten kto odpowiedział nie może dostać punktu z prostego powodu - nie wiadomo czy naprawdę odgadł poprawnie. Poprawną odpowiedź może potwierdzić jedynie zadający (jako oczywiście znający poprawną odpowiedź) lub moderator jako swoista "osoba zaufania publicznego". Ograniczenie czasowe do potwierdzenia wprowadzone jest jedynie w celu usprawnienia zabawy. Wcześniej, gdy były nagrody rzeczowe, ograniczenia czasowe były dość rygorystycznie przestrzegane. Teraz są bardziej pewną wskazówką. Jeżeli ktoś się trochę spóźni to nic się przecież nie stanie.

Proszę też zwrócić uwagę na punkt regulaminu mówiący, że punkt otrzymuje osoba która spełni trzy warunki łącznie:

1. odpowie na zagadkę,
2. zada nową zagadkę,
3. potwierdzi odpowiedź na swoją zagadkę.

W związku z tym punkt dla osoby która odpowiedziała na zagadkę (patrz pkt 1 powyżej) jest przyznawany awansem i pod warunkiem zawieszającym, że spełni dwa pozostałe punkty wskazane powyżej. Uf, myślę, że teraz już nie ma wątpliwości. ;)

fragsel

  • Gość
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #579 dnia: Styczeń 05, 2010, 06:25:26 pm »
Przepraszam, ale jestem tu nowy i proszę o wyjaśnienie: moja zagadka ma już prawie 48 godzin. Jak wygląda kwestia "przedawnienia"? Czy to już, czy niepotrzebnie panikuję? Mam zadać nową czy jest jeszcze czas? Czekać? Czy to decyzja moderatorów, a nie moja? Mnie się nie spieszy. Ja tylko wiedzieć chciałbym na przyszłość.

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #580 dnia: Styczeń 05, 2010, 06:33:05 pm »
Przepraszam, ale jestem tu nowy i proszę o wyjaśnienie: moja zagadka ma już prawie 48 godzin. Jak wygląda kwestia "przedawnienia"? Czy to już, czy niepotrzebnie panikuję? Mam zadać nową czy jest jeszcze czas? Czekać? Czy to decyzja moderatorów, a nie moja? Mnie się nie spieszy. Ja tylko wiedzieć chciałbym na przyszłość.

Różnie. Przeważnie po 3 podpowiedziach, jednak ktoś zgaduje. Jako podpowiedź można było też użyć innego kadru - może bardziej charakterystycznego. Skoro jednak jest jak jest. Podaj rozwiązanie i nową zagadkę.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #581 dnia: Styczeń 21, 2010, 09:08:56 pm »
To może być Raczkiewicz czy jakis inny gość z Ongryksa...Metacom.

Dobre.
Zgaduję, że nie widziałeś tego komiksu na oczy  8) :lol:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Death

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #582 dnia: Styczeń 21, 2010, 09:17:10 pm »
Dobre.
Zgaduję, że nie widziałeś tego komiksu na oczy  8) :lol:

Widziałem w księgarni ale nie zajrzałem bo mnie nie interesował:)
Zresztą od razu po podaniu odpowiedzi, sprawdziłem i zauważyłem że jest czarno-biały  8)

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #583 dnia: Styczeń 22, 2010, 09:57:41 am »
Mój strzał - Hugo, powiedzmy Zamek mew?

Hugo miał przecież 5 części a nie trzy :>
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline m010ch

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #584 dnia: Styczeń 22, 2010, 10:01:09 am »
Hugo miał przecież 5 części a nie trzy :>

Wieeem - ale tak jakoś mi pasował ;> Liczyłem na to, że kolega się kopnął w liczeniu albumów :P