trawa

Autor Wątek: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji  (Przeczytany 382422 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #585 dnia: Styczeń 22, 2010, 03:36:39 pm »
IMHO ani to belgijskie, ani nie wydane w trzech albumach (chyba, że zbiorczy liczymy jako trzy)


przypominam, że skil napisał

u nas wyszły trzy albumy.

wyszły trzy albumy, to nie to samo co wydane w trzech albumach. W Polsce wyszły trzy albumy Umpa-pa, a że w zbiorczym, to co? mnie to pasowało...

Offline Mefisto76

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #586 dnia: Styczeń 23, 2010, 03:49:54 pm »

 Odnośnie kadru z "W Śnieżnej Bieli", to po pierwszym rzucie oka wyglądało mi to na drugiego Blacksada, dla pewności wyciągnąłem go, przekartkowałem całego ŁACZNIE ZE SCENĄ NA CMENTARZU i ze zdumieniem stwierdziłem, ze ... go tam nie ma  :evil: Cały następny dzień zastanawiałem się to skąd on u licha jest?!... Domyślacie się pewnie jaka była moja reakcja, jak się okazało, ze to z ... "W Śnieżnej Bieli"  :shock: :shock: :shock: Musze pzrzyanć, że przy dokładnym kartkowaniu bardziej zwraca się jednak uwagę na małe kadry u samej góry strony :badgrin: :badgrin: :badgrin:
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #587 dnia: Styczeń 23, 2010, 09:59:12 pm »
Musze pzrzyanć, że przy dokładnym kartkowaniu bardziej zwraca się jednak uwagę na małe kadry u samej góry strony :badgrin: :badgrin: :badgrin:
Szczególnie jak sie "kartkuje" w wersji elektornicznej  ;-) Wtedy górna część strony jest bardziej widoczna :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline skil

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #588 dnia: Styczeń 28, 2010, 10:19:19 am »
Dzięki za gratki, w końcu się udało :)

Może w kolejnej edycji wrócilibyśmy do komiksowych cytatów, tak dla urozmaicenia?
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #589 dnia: Styczeń 28, 2010, 10:51:02 am »
Może w kolejnej edycji wrócilibyśmy do komiksowych cytatów, tak dla urozmaicenia?

NIE ! ;)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline skil

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #590 dnia: Styczeń 28, 2010, 10:53:07 am »
To może coś takiego jak... "fragmenty okładek"? :)
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline wilk

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #591 dnia: Styczeń 28, 2010, 11:33:32 am »
To może coś takiego jak... "fragmenty okładek"? :)
Brzmi ciekawie. Tylko trzeba by było zdać się na rozsądek zadających, żeby nie zadawali zbyt małych fragmentów w stylu wycinek 5 mm na 5 mm ;) Nie chciałbym wprowadzać jakiś sztywnych reguł w tym względzie np fragment musi wynosić co najmniej 1/10 powierzchni, no bo jak to sprawdzić? :)

fragsel

  • Gość
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #592 dnia: Styczeń 28, 2010, 11:34:13 am »
"Fragmenty Okładek" ? Żeby w coś takiego zagrać chyba nawet nie potrzeba mieć komiksów w domu. Wszystko jest w necie. Ja jednak wolałbym coś dla tych, co kupują i czytają.

Offline Raf Fariszta

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #593 dnia: Styczeń 28, 2010, 11:49:29 am »
Cytaty....bardzo chętnie! 8)
"Okładki" też brzmią ciekawie...rozsądek zadających chyba wystarczy.....plus jednak jakaś regulacja żeby zagadka nie schodziła poniżej jakiejś minimalnej, ustalonej części.... tak mniej więcej oczywiście bez konieczności używania suwmiarki......  
Nocy Matko Dnia

Offline wilk

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #594 dnia: Styczeń 28, 2010, 12:09:38 pm »
Czekam na więcej głosów co do tego czy mają być cytaty, okładki, po staremu kadry czy coś nowego. Bo na razie widzę tyle samo zwolenników co przeciwników każdego rozwiązania. Siebie nie liczę.

Co do okładek to naprawdę nie wiem jak można pogodzić wymóg minimalnej powierzchni fragmentu z możliwością praktycznego sprawdzenia czy taki wymóg został spełniony. Jak ktoś ma jakiś pomysł to niech da znać. Albo będzie możliwe praktyczne sprawdzenie albo lepiej nie pisać nic na ten temat.

Offline skil

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #595 dnia: Styczeń 28, 2010, 01:28:47 pm »
Zaproponowałem okładki, żeby jakoś urozmicić zabawę. Nie myślałem nad regułami, myślę, że musielibyśmy zdać się na zdrowy rozsądek zadających (czyli nasz własny :P).
Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś wrzucał coś takiego:

ale już taki fragment jak najbardziej:



Fakt, nie pomyślałem o tym, o czym pisze fragsel, choć na dobrą sprawę, przy części dotychczasowych zagadek, również wystarczy znajomość przykładowych plansz z sieci albo kreski rysownika. Pod tym względem najbardziej wymagające są cytaty, ale w ich przypadku konkurs czasem wlecze się niemiłosiernie.

qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline m010ch

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #596 dnia: Styczeń 28, 2010, 01:40:07 pm »
To może niech będą okładki, ale niekoniecznie tylko przód, ale i tył? Oczywiście nie piszę o tych tyłach w jednym kolorze ze streszczeniem komiksu ;). Bardziej takich, gdzie przód i tył tworzą całość (np. Baśnie i Bez komentarza), albo są pewnym rozwinięciem/podsumowaniem komiksu (np. 48 stron). Ważne jest, aby znajdowała się tam jakaś grafika.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #597 dnia: Styczeń 28, 2010, 01:53:50 pm »
Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś wrzucał coś takiego:


Dlaczego ? przecież to Lapinot i marchewki z Patagonii :D
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #598 dnia: Styczeń 28, 2010, 01:58:28 pm »
Dlaczego ? przecież to Lapinot i marchewki z Patagonii :D

No co ty! Przecież to "W poszukiwaniu Piotrusia Pana". Toż to zupełnie inna biel jest!

Offline skil

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #599 dnia: Styczeń 28, 2010, 02:06:41 pm »
(1) YohnJossarian  :lol:

A poza tym naszła mnie taka myśl, że fragmenty wrzucanych okładek powinny pochodzić raczej z własnych zdjęć/skanów, ponieważ te okładki dostępne w sieci (np. na gildii) są zwykle zbyt małe, żeby robić z nich kadr sensownej jakości.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2010, 02:10:14 pm wysłana przez skil »
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos