trawa

Autor Wątek: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji  (Przeczytany 382475 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
No to coś w miarę łatwego:



jeśli to zagadka to jestem w tą grę słabszy niż myślałem. jeśli żart to ja go nie rozumiem....

Offline Death

jeśli to zagadka to jestem w tą grę słabszy niż myślałem. jeśli żart to ja go nie rozumiem....

To jest chyba tył okładki czyli też okładka  :)

fragsel

  • Gość

Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś wrzucał coś takiego:



Pod czym ja się podpisuję...

Offline graves

To jest chyba tył okładki czyli też okładka  :)
Ale miały być fragmenty, a nie całe okładki :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline wilk

Akira. Misja Sakaki
Mam mały problem z interpretacja pkt. 9 regulaminu w kwestii numeracji,  ale podano podtytuł, więc odpowiedź uznaję. To ten komiks

Skoro jest wątpliwość to spieszę wyjaśniać.

Cytat: regulamin
9. Odpowiadający musi podać jednoznaczną nazwę polskiej edycji komiksu, z którego pochodzi kadr. Jeżeli w polskiej edycji komiks jest częścią serii należy podać też tytuł serii. Jeżeli w polskiej edycji komiks składa się z dwóch lub więcej tomów/albumów/zeszytów bez wyodrębnionej nazwy danego tomu, należy podać numer tomu z którego pochodzi kadr.

Tu są teoretycznie dwie sytuacje:

1. Poszczególne tomy serii mają swoje własne tytuły, np Akira, Thorgal, Rork itd - w takim przypadku wystarczy tytuł serii i tytuł tomu. Podawanie numeru jest niepotrzebne. Jednakże gdy ktoś poda tytuł serii i numer tomu ale nie poda tytułu tomu, to zagadka również powinna zostać uznana ponieważ odpowiedź jest jednoznaczna (por. pkt 9 zd. 1 regulaminu)

2. Poszczególne tomy serii nie mają swoich własnych tytułów, np Strażnicy, V jak Vendetta, Liga Niezwykłych Dżentelmenów, Naruto itd. - w takim przypadku należy podać numer tomu. Inaczej odpowiedź nie będzie jednoznacznie wskazywała o który tom chodzi.

A więc konkludując odpowiedź kierpica była jednoznaczna, więc z formalnego punktu widzenia prawidłowa

Przy okazji, zapomniałem dostosować punkt 9 do nowej formuły, więc stosowną zmianę kosmetyczną już robię.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)


ej no kaman....


domagam się ponownego przeliczenia głosów :P
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline TeOdozjusz

Ale miały być fragmenty, a nie całe okładki :roll:

Ostatnia strona okladki to jakby nie bylo czesc calej okladki. Co do zdjecia, to wlasnie wolalem dac cale niz potem poddac sie obstrzalowi krytyki ze strony Skila lub Fragsela lub innego kogos.. :p
Why so serious?

Offline Kokosz

domagam się ponownego przeliczenia głosów :P

No i wyszedłem na ignoranta, bo nie wiedziałem, że były dwa podobne wydania i byłem przekonany, że po prostu walnąłeś się w tytule.

Plus jest taki, że dowiedziałem się czegos nowego.

Przepraszam Ystada i wszystkich zainteresowanych

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
No i wyszedłem na ignoranta, bo nie wiedziałem, że były dwa podobne wydania i byłem przekonany, że po prostu walnąłeś się w tytule.

Plus jest taki, że dowiedziałem się czegos nowego.

Przepraszam Ystada i wszystkich zainteresowanych

Ten plus to i dla mnie bo o "wrocławskiej" też nie miałem pojęcia :) a ja nie z tych gniewających się więc luz :P
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Witz Worx

Skoro jest wątpliwość to spieszę wyjaśniać.

Tu są teoretycznie dwie sytuacje:

1. Poszczególne tomy serii mają swoje własne tytuły, np Akira, Thorgal, Rork itd - w takim przypadku wystarczy tytuł serii i tytuł tomu. Podawanie numeru jest niepotrzebne. Jednakże gdy ktoś poda tytuł serii i numer tomu ale nie poda tytułu tomu, to zagadka również powinna zostać uznana ponieważ odpowiedź jest jednoznaczna (por. pkt 9 zd. 1 regulaminu)

2. Poszczególne tomy serii nie mają swoich własnych tytułów, np Strażnicy, V jak Vendetta, Liga Niezwykłych Dżentelmenów, Naruto itd. - w takim przypadku należy podać numer tomu. Inaczej odpowiedź nie będzie jednoznacznie wskazywała o który tom chodzi.

A więc konkludując odpowiedź kierpica była jednoznaczna, więc z formalnego punktu widzenia prawidłowa

Przy okazji, zapomniałem dostosować punkt 9 do nowej formuły, więc stosowną zmianę kosmetyczną już robię.

Nie zaglądałem tu wczesniej, niemniej dzięki za zajęcie stanowiska w tej sprawie.

Co do "Dolnośląskiej" i "Wrocławskiej to już sam nie wiem. Podobna sytuacja mogłaby pojawic np. przy trzecim tomie Thorgala, który miał bodajże dwa tytuły "Nad Jeziorem bez dna" i "Trzech starców z krainy Aran".
Sam zadałem przed chwilą zagadkę dotyczącą komiksu "Aria", który miał w Polsce dwa wydania  z ta samą okładką ale różnymi tytułami.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2010, 10:23:18 pm wysłana przez Witz Worx »

Offline wilk

Ha, bardzo ciekawa sytuacja. :)

Ponieważ Kokosz był, jak sądzę, przekonany, że istnieje tylko wydanie "Wrocławska..." ale jednocześnie de facto Ystad odpowiedział poprawnie jako pierwszy, dlatego postanowiłem, że Ystad dostaje bonusowo punkt. Poza tym w chwili obecnej zmiana zadających stworzyłaby tylko niepotrzebny bałagan.

Edit:
Podobna sytuacja mogłaby pojawic np. przy trzecim tomie Thorgala, który miał bodajże dwa tytuły "Nad Jeziorem bez dna" i "Trzech starców z krainy Aran".
Sam zadałem przed chwilą zagadkę dotyczącą komiksu "Aria", który miał w Polsce dwa wydania  z ta samą okładką ale różnymi tytułami.
W kazusie Ystada zarówno odpowiedź "Wrocławska..." jak i "Dolnośląska..." powinna zostać uznana. Podobnie powinno być z tym Thorgalem i Arią - znaczy tytuł obojętnie z jakiego wydania powinien być uznany, pod warunkiem oczywiście, że okładki niczym się nie różnią. O ile fakt, że Thorgale były wydawane z różnymi tytułami jest raczej powszechnie znany, to już mniej osób wie o Arii, a zwłaszcza o "Wrocławkiej/Dolnośląskiej Policji...". Przynajmniej ja jestem taką osobą. :)
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2010, 07:46:10 am wysłana przez wilk »

Offline kierpic

Ha, bardzo ciekawa sytuacja. :)

Ponieważ Kokosz był, jak sądzę, przekonany, że istnieje tylko wydanie "Wrocławska..." ale jednocześnie de facto Ystad odpowiedział poprawnie jako pierwszy, dlatego postanowiłem, że Ystad dostaje bonusowo punkt. Poza tym w chwili obecnej zmiana zadających stworzyłaby tylko niepotrzebny bałagan.

No to teraz trzeba roztrzygnąć jak do tej sytuacji ma się pkt 16. regulaminu:

Uczestnik, który odgadł tytuł ma turę przerwy - po odgadnięciu zadanej przez niego zagadki nie może odpowiadać na kolejną. W przypadku zadania zagadki bez odczekania tury przerwy, odgadujący traci punkt, a prawo do zadania nowej zagadki przechodzi na poprzedniego zadającego lub moderatora. Poprzedni zadający może zrzec się zadawania nowej zagadki na rzecz pierwszego chętnego użytkownika.

Turę przerwy Ystad musiał odczekać, czy nie tym razem?

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Turę przerwy Ystad musiał odczekać, czy nie tym razem?

mi się wydaje że jakby nie patrzeć - powinienem odczekać.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline wilk

Nie, nie musi odczekać. Pkt 16 ma na celu wykluczenie potencjalnego ustawiania zagadek. W obecnej sytuacji takie ustawianie jest wykluczone, gdyż ten punkt przyznałem ja a nie zadający zagadkę, i to na zasadzie wyjątku, bo i sytuacja jest wyjątkowa.

Ystad może odpowiadać i zadawać zagadkę.

Offline graves

Odp: Co to za okładka?
« Odpowiedź #629 dnia: Luty 19, 2010, 04:26:43 pm »
Bardzo kontrowersyjny kawałek okładki.
Mnie pasuje do kilku różnych komiksów. Biorąc pod uwagę tylne okładki - to cała seria "Drapieżców" - pasuje, wszystko zależy od tego jak duży to fragment :)
Kwestia skanu, koloru, jakość - to też rzecz bardzo względna.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

 

anything