Autor Wątek: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji  (Przeczytany 382352 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Witz Worx

Bardzo kontrowersyjny kawałek okładki.
Mnie pasuje do kilku różnych komiksów. Biorąc pod uwagę tylne okładki - to cała seria "Drapieżców" - pasuje, wszystko zależy od tego jak duży to fragment :)
Kwestia skanu, koloru, jakość - to też rzecz bardzo względna.


Jesli chodzi o wielkośc wybranego fragmentu to chyba to jest lekka przegietka.
Nastepnym razem tez wrzuce kilka pikseli powiększone do obowiązujacego formatu 150 x 250
ale chyba nie o to chodzi, prawda?

Oj Graves, Graves wpuściłeś mnie w maliny i Ystad się zdenerwował...
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2010, 09:44:21 pm wysłana przez Witz Worx »

Offline graves

Bo mnie wpuściła w maliny ta marna jakość kadru. Myślałem, że ten kawałek powiększał sztucznie, a on wziął jakąś małą okładkę z netu jak widać  ;-)
Tak to powinno wyglądać:
 
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2010, 09:57:35 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

fragsel

  • Gość
Ja mam propozycję, żeby jednak nie umieszczać tych okładek w całości. Odkąd to robicie to trzeba przewijać i przewijać i przewijać i przewijać.... A jak ktoś jest zainteresowany to sobie okładkę znajdzie.
Może się mylę, może większości się to podoba, ale mnie to nie przypadło do gustu.

Edit: Po namyśle jest mi wszystko jedno odkąd sobie przypomniałem, że mam Adblock.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2010, 09:28:56 am wysłana przez fragsel »

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Bo mnie wpuściła w maliny ta marna jakość kadru. Myślałem, że ten kawałek powiększał sztucznie, a on wziął jakąś małą okładkę z netu jak widać  ;-)

skaner nie jest mi niezbędny w domu, więc go nie posiadam. Muszę więc posiłkować się skanami znalezionymi w sieci. A fragment okładki wyciąłem - nie zgadniesz skąd- własnie z Gildii, z tej dużej okładki  :>
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline graves

skaner nie jest mi niezbędny w domu, więc go nie posiadam. Muszę więc posiłkować się skanami znalezionymi w sieci. A fragment okładki wyciąłem - nie zgadniesz skąd- własnie z Gildii, z tej dużej okładki  :>
Wiem, że z Gildii, a przynajmniej sie domyśliłem, bo one się nie nadają do tego konkursu (było to nawet na początku gdzieś pisane) :>
Za małe są do tego. 600x850 pix to mało.
Ale, ok. Zmyliło mnie to i tyle. Peace. :>
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

fragsel

  • Gość
W kontekście aktualnej zagadki mam taką propozycje do rozważenia (lub wyśmiania - co kto woli). Wiele razy mówiliście, że punkt regulaminu o turze przerwy ma zapobiegać ustawianiu gry. A gdyby tak (od następnej zagadki oczywiście) ograniczyć trochę ten punkt. np. że po 12 lub 24 godzinach od wystawienia zagadki punkt o turze przerwy wygasa. Ta 12 godzinna karencja stanowi chyba wystarczającą rękojmię uczciwości.
To oczywiście tylko propozycja, ale wydaje mi się, że ma sens.

A w sprawie zamieszczania okładek po dobrej odpowiedzi to wszedłem dzis na stronę konkursu w pracy nie przewidując całej okładki do ostatniej zagadki i wszyscy mają mnie teraz za perwera co ogląda w robocie gołe babki, więc chociaż tym razem mogłeś sobie odpuścić tę okładkę. Ale nic, co cię nie zabije to cię wzmocni...
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2010, 06:52:58 am wysłana przez fragsel »

Offline wilk

W kontekście aktualnej zagadki mam taką propozycje do rozważenia (lub wyśmiania - co kto woli). Wiele razy mówiliście, że punkt regulaminu o turze przerwy ma zapobiegać ustawianiu gry. A gdyby tak (od następnej zagadki oczywiście) ograniczyć trochę ten punkt. np. że po 12 lub 24 godzinach od wystawienia zagadki punkt o turze przerwy wygasa. Ta 12 godzinna karencja stanowi chyba wystarczającą rękojmię uczciwości.
To oczywiście tylko propozycja, ale wydaje mi się, że ma sens.


Ta tura przerwy ma też na celu możliwość wzięcia udziału w zabawie przez większą ilość osób. Moim zdaniem, zapis taki jaki jest powinien zostać. No ale jeśli więcej osób będzie chciało zmiany zaproponowanej przez fragsela to oczywiście zmian dokonam. :)

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Ta tura przerwy ma też na celu możliwość wzięcia udziału w zabawie przez większą ilość osób. Moim zdaniem, zapis taki jaki jest powinien zostać. No ale jeśli więcej osób będzie chciało zmiany zaproponowanej przez fragsela to oczywiście zmian dokonam. :)

znowu będziemy odkopywać trupa ? Z tego co pamiętam większość osób stwierdziła, że tura przerwy to bardzo dobry pomysł. Według mnie nie ma najmniejszego sensu w tej gestii czegokolwiek zmieniać (i żadne po 12 czy 24 godzinach)

A w sprawie zamieszczania okładek po dobrej odpowiedzi to wszedłem dzis na stronę konkursu w pracy nie przewidując całej okładki do ostatniej zagadki i wszyscy mają mnie teraz za perwera co ogląda w robocie gołe babki, więc chociaż tym razem mogłeś sobie odpuścić tę okładkę. Ale nic, co cię nie zabije to cię wzmocni...

kurcze, jesteś chyba jedyną osobą której nie podoba się rzeczone zamieszczanie okładek. I nie rozumiem dlaczego autor zagadki "mógł sobie odpuścić tę okładkę". Z resztą sam pisałeś że jest Ci wszystko jedno "bo masz Adblock"
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

fragsel

  • Gość

I nie rozumiem dlaczego autor zagadki "mógł sobie odpuścić tę okładkę". Z resztą sam pisałeś że jest Ci wszystko jedno "bo masz Adblock"

Nie zrozumiałeś mnie. Zagadka była super - odpowiednio trudna, ciekawa i biję za nią brawa Witz Worx'owi. Ale mógł sobie odpuścić (tym razem tylko, bo już się pogodziłem - rzeczywiście mam adblocka) jej pokazywanie w całości bo jak przeglądam forum w pokoju nauczycielskim, to nie chciałbym wyglądać na erotomana.
A co do odkopywania trupa to zrozumiałem i do tematu nie wrócę. Pokój i Spełnienie.

Offline Witz Worx

Nie zrozumiałeś mnie. Zagadka była super - odpowiednio trudna, ciekawa i biję za nią brawa Witz Worx'owi. Ale mógł sobie odpuścić (tym razem tylko, bo już się pogodziłem - rzeczywiście mam adblocka) jej pokazywanie w całości bo jak przeglądam forum w pokoju nauczycielskim, to nie chciałbym wyglądać na erotomana.
A co do odkopywania trupa to zrozumiałem i do tematu nie wrócę. Pokój i Spełnienie.

Fragselu!
Przyjmij moje przeprosiny! Wiem że teraz to już piąta woda po kisielu ale odpowiednio zmodyfikowałem miniaturę okładki:) Cóż za okropna ironia losu, nie dośc, ze przyłapali Cię w pokoju nauczycielskim z goła babą to jeszcze tytuł powyżej głosił "odejście z klasy":). Wstawianie miniaturek nie uwazam za konieczne, sam to robie poniekąd w celach dydaktycznych. Poza tym samemu czasu mi brak na przekopywanie netu w poszukiwaniu odpowiedzi, której za Chiny nie mogłem rozgryźć.
Co do wspomnianej wyżej tury przerwy to jeden z sensowniejszych pomysłów w tym konkursie i w pełni go popieram. Rzceywiście umozliwia to zabawe większej ilości osób i tak powinno być. Gdyby tego nie było pewnie nigdy bym się nie ząłapał na swój pierwszy punkt...
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2010, 10:13:50 pm wysłana przez Witz Worx »

Offline Death

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #640 dnia: Marzec 10, 2010, 11:06:55 am »
Wydanie specjalne   1994/01   Batman - Miecz Azraela (tylna okładka)
Jak najbardziej to!

Dla tych co nie widzieli, jesli tacy wogóle istnieją:

Zajebisty jest ten Batman co nie?  ;-) Jeden z najlepszych. Trzeci najlepszy Tm-semic, obok Weapon X i Zabójczego żartu. Aż sobie go zaraz powtórzę, dzięki że mi o nim przypomnieliście  8)

Offline Witz Worx

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #641 dnia: Marzec 10, 2010, 11:45:28 am »
Ja przeczytałem wczoraj przy skanowaniu i poczułem się jakbym znowu był w roku 1994:) Pzdr.

Offline Masło-Man

  • Młodszy Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dellamorte Dellamore
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #642 dnia: Marzec 10, 2010, 05:10:49 pm »
Jakby was interesowało skąd Quesada wziął pomysł na design załączam kadr z również rysowanego przez niego Ninjaka.

Te same rajtuzy bez butów, "bokserskie" rękawice i masywna kamizelka. Grunt to oryginalnośc, co?
Przyczyną wszystkich pie...onych prroblemów na świecie są ludzie, którzy nie mają żadnych wątpliwości.
                                                            Nick Cave

Offline TeOdozjusz

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #643 dnia: Marzec 18, 2010, 10:48:59 pm »
Tu pasuje mi mnóstwo okładek. Ja obstawiam "Pamiętam, jak…", ale jeśli to jest to, to moim zdaniem ta zagadka jest lekkim przegięciem!

Zdecydowanie nie jest przegieciem i jest zgodna z regulaminem! Moze i pasuje mnostwo, ale zdecydowanie Twoj strzal jest chybiony (wystarczy zobaczyc okladke "Pamietam jak"). Poza tym kolejny raz nie ma co narzekac, tym bardziej, ze swietnie Ci idzie! Co najwyzej na kolejnej edycji wnies poprawke do regulaminu. Poki co wszystko idzie z zasadami, a mysle, ze nie przegina nikt jakos wielce, bo wszak jest to zabawa, a nie "dosraj wszystkim, zeby nie zgadli"... Ale to takie moje obserwacje..

ps. sa takze podpowiedzi jesli nikt nie zgadnie "w ciagu 5 sekund" od pojawienia sie zagadki.
Why so serious?

fragsel

  • Gość
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #644 dnia: Marzec 19, 2010, 06:11:05 am »
Poza tym kolejny raz nie ma co narzekac, tym bardziej, ze swietnie Ci idzie!

Przepraszam. Zachowałem się jak gówniarz. W następnej edycji postaram się grać gorzej. Może niższy wynik zapewni mi możliwość komentowania i zgłaszania uwag.