Autor Wątek: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji  (Przeczytany 382397 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #645 dnia: Marzec 19, 2010, 07:31:02 am »
Hej, chill out. Nie ma o co kruszyć kopii. :)

Zagadka nie była może wybitnie charakterystyczna ale przez to trudniejsza do odgadnięcia. Myślę, że w tym przypadku o przeginaniu nie może być mowy.

Natura tej edycji (odgadywanie okładek) musi opierać się na rozsądku zadających bo nie da się skutecznie "wymusić" by ujęcie było dostatecznie charakterystyczne. Nie jestem sobie w stanie wyobrazić jak taki wymóg mógłby być skutecznie egzekwowany i kto w ogóle miałby oceniać czy dany kadr się nadaje czy nie.

Zresztą podobnie jak TeOdozjusz uważam, że obecna odsłona idzie całkiem sprawnie i jakiś większych problemów z odgadywaniem nie dostrzegam.

Offline Raf Fariszta

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #646 dnia: Marzec 24, 2010, 07:59:06 am »
Nie wiedziałem że takie jest ;)
Nie, to nie ta seria.
ups...
Nocy Matko Dnia

Offline wilk

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #647 dnia: Marzec 26, 2010, 09:17:39 pm »
Ok. Jak zwykle czekam na sugestie i propozycje odnośnie nowej edycji. Pewnie najlepszym rozwiązaniem będą kadry.

Offline Raf Fariszta

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #648 dnia: Marzec 27, 2010, 10:41:48 am »
Gratulacje Fragsel! Wymiatałeś!
Dla odmiany dobre byłyby kadry, ale okładki jeszcze się nie ograły i druga edycja też byłaby O.K.
Nocy Matko Dnia

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #649 dnia: Marzec 27, 2010, 12:02:07 pm »
Dość rzadko zaglądam na to forum, bo jak się okazuję nie jestem wystarczająco spostrzegawczy na dyskutowane w tym temacie konkursy ( z okładek zgadłbym chyba ze dwie ), dlatego mam propozycję innego rodzaju zabawy.
Zróbmy bitwę bohaterek komiksowych ( tutaj przykładowa bitwa z forum muzycznego ), prosta zabawa która może przyciągnąć użytkowników niezależnie od tego czy mają talent, czy są spostrzegawczy.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #650 dnia: Marzec 27, 2010, 03:19:24 pm »
Jak ktoś się, chce bawić w bitwy :), to nie ma problemu. Tutaj mamy inny rodzaj zabawy, który w żaden sposób nie konkuruje z tamtym. Wystarczy założyć oddzielny temat i konkurs i bitwa mogą się toczyć równolegle swoimi trybami. :p
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

fragsel

  • Gość
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #651 dnia: Marzec 27, 2010, 04:02:35 pm »
Zgadzam się z graves'em. Zresztą i tak w bitwie wygrałaby Hit-Girl, więc jaki sens jej urządzania?

A ja optuję za kadrami! :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2010, 04:08:04 pm wysłana przez fragsel »

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #652 dnia: Marzec 27, 2010, 11:04:01 pm »
Jak ktoś się, chce bawić w bitwy :), to nie ma problemu. Tutaj mamy inny rodzaj zabawy, który w żaden sposób nie konkuruje z tamtym. Wystarczy założyć oddzielny temat i konkurs i bitwa mogą się toczyć równolegle swoimi trybami. :p

Nie chodzi mi o to by jedną zabawę zastąpić drugą, bo istotnie jedna drugiej nie przeszkadza.
Bardziej chciałem wybadać czy ktoś inny ma się ochotę w to bawić.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

fragsel

  • Gość
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #653 dnia: Marzec 31, 2010, 03:37:09 pm »
kodeks zdrowego życia - to niebieskie to plecak


Czy kadry z tego komiksu są gdzieś w sieci? Bo jeśli nie ma to oznacza, że Ystad sobie wreszcie skaner kupił. Najwyższy czas.

A co do zagadki to świetna, i daje mi jedną nauczkę - muszę rozszerzyć poszukiwania poza gildię. Teraz już wiem, że istnieją komiksy, których tu nie ma....

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #654 dnia: Marzec 31, 2010, 04:54:09 pm »
a umiesz składać dostępne informacje  ;-)

- no nie żartujcie. Podpowiedź 1. Komiks polski dosyć świeży

- Strzelam, bo nie posiadam: Kubuś Piekielny - wydanie kolekcjonerskie (może któraś z mniej znanych historyjek)

- nie, ale można powiedzieć że trafiłeś z autorem (a to niespodzianka prawda?  )


Kodeks zdrowego życia (wersja dla młodzieży i dorosłych)
Scenariusz: Michał Lebioda
Rysunki: Rafał Bąkowicz


No tak :roll: To niewiątpliwie jest ten komiks  ;-)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

fragsel

  • Gość
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #655 dnia: Marzec 31, 2010, 06:43:56 pm »
Oj graves. Zajrzyj lepiej tutaj:
http://komiks.nast.pl/komiks/9298/Kodeks-zdrowego-zycia-wersja-dla-dzieci/

Tak, umiem!!!! I umiem też szukać informacji w Internecie (zanim się wypowiem publicznie!)
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2010, 06:48:28 pm wysłana przez fragsel »

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #656 dnia: Marzec 31, 2010, 07:16:21 pm »
Oj graves. Zajrzyj lepiej tutaj:
http://komiks.nast.pl/komiks/9298/Kodeks-zdrowego-zycia-wersja-dla-dzieci/

Ten sam tytuł, dwóch różnych autorów... niezły zonk :)
Mój błąd. Ze wstydu wycofuję się z tej edycji konkursu.

jak zgadłem, to niech ktoś zada:)
Cytuj
Punkt otrzymuje osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi, zada nową zagadkę i potwierdzi odpowiedź kolejnego użytkownika.

No to bez punktu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2010, 07:20:45 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #657 dnia: Kwiecień 01, 2010, 12:38:46 am »
Czy kadry z tego komiksu są gdzieś w sieci? Bo jeśli nie ma to oznacza, że Ystad sobie wreszcie skaner kupił. Najwyższy czas.
A co do zagadki to świetna, i daje mi jedną nauczkę - muszę rozszerzyć poszukiwania poza gildię. Teraz już wiem, że istnieją komiksy, których tu nie ma....
Nie kupił sobie skanera, bo nie miałby go gdzie postawić. wykorzystał po prostu swój aparat ;)

i zdziwiłbyś się ilu z komiksów nie ma na Gildii, nawet tych nowych komiksów (nie mówię tu o komiksach "znanych" wydawnictw). z resztą nie tylko na Gildii sporo brakuje ;)

a Ty graves się tak łatwo nie zniechęcaj ;)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

fragsel

  • Gość
A czemu pieniazk stracił punkt? W regulaminie nic nie ma, że jak nikt nie zgadnie to tracisz punkt. Chyba, że czegoś nie kumam, to będę wdzięczny za wyjaśnienie, coby nie popełnić jego "błędu".

Offline wilk

Na tej samej zasadzie na jakiej nie przyznaje się punktu za samo odgadnięcie zagadki. Przypomnę:

 
Cytat: punkt 13 zd. 1 regulaminu
13. Punkt otrzymuje osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi, zada nową   zagadkę i potwierdzi odpowiedź kolejnego użytkownika.

Edit:
Po chwili namysłu doszedłem do wniosku, że faktycznie regulamin nie jest dostatecznie jasny w tym względzie. Możemy przyjąć, że w przypadku gdy zagadka jest na tyle trudna, że nikt nie jest w stanie jej odgadnąć, to zadający i tak otrzymuje punkt. W końcu to nie jego wina, że zagadka jest za trudna, jeśli spełnia kryteria techniczne (wymiary, dostateczna rozdzielczość i czytelność).

Punktacja poprawiona.

P.S.
Odgadujcie moją zagadkę! :)