trawa

Autor Wątek: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji  (Przeczytany 382402 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #765 dnia: Sierpień 30, 2011, 02:11:27 pm »
Okładki.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #766 dnia: Sierpień 30, 2011, 03:38:39 pm »
ok. Będą okładki.
Jak wrócę wieczorem to wystawię.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline graves

"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #768 dnia: Wrzesień 05, 2011, 10:47:11 pm »
Okładka jednego z albumów europejskiej serii komiksowej wydawanej u nas przez 2 wydawnictwa...
takie proste, a ja nie mogę odpowiadać ;(
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Kokosz

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #769 dnia: Wrzesień 09, 2011, 07:54:48 pm »
Po wpisaniu odpowiedzi na zagadkę otrzymałem komunikat "z tego komputera/IP został wysłany post krócej niż 3 sek. temu" albo jakoś tak. Jak spróbowałem ponownie, to było "Ten post został już opublikowany". Po chwili pojawiły się już posty innych użytkowników, a mojej nie było. To nie była pierwsza taka sytuacja na forum.
 
Nie to, żebym był jakiś specjalnie rozżalony brakiem punktu, ale ciekawi mnie czy to tylko u mnie tak wyskakuje, czy inne osoby tez tak mają i czy można coś z tym zrobić...

Offline Piniooo

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #770 dnia: Wrzesień 09, 2011, 08:42:43 pm »
  Uff... Specjalnie dałem prostsze, bo jutro wyjeżdżam na urlop i nie mógłbym potwierdzić zwycięzcy :wink:
  Na szczęście plan się powiódł :smile:

Który to już urlop w tym roku? 12  :lol:

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #771 dnia: Wrzesień 09, 2011, 09:45:44 pm »
Który to już urlop w tym roku? 12  :lol:
Czwarty :) Tygodniowe biorę :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline hans

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #772 dnia: Wrzesień 10, 2011, 06:34:42 am »
Nie to, żebym był jakiś specjalnie rozżalony brakiem punktu, ale ciekawi mnie czy to tylko u mnie tak wyskakuje, czy inne osoby tez tak mają i czy można coś z tym zrobić...

Nie tylko u Ciebie:/

Offline krakers

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #773 dnia: Wrzesień 14, 2011, 10:46:39 am »
Tak sobie uczestniczę w konkursie i z punktu widzenia uczestnika zmieniłbym poniższe punkty regulaminu:
1a. Konkurs polega na odgadnięciu komiksu z którego pochodzi fragment okładki.
Konkurs polega na odgadnięciu komiksu z którego pochodzi fragment PRZEDNIEJ okładki.-Prawie wszystkie okładki (przednie) dostępne są w internecie i w tym wypadku w konkursie mogą uczestniczyć wszyscy.Zadanie przez kogoś zagadki z kadrem z tylnej okładki zawęża zgadujących do posiadaczy komiksu.
5. Rozmiar dodawanego kadru nie może być mniejszy niż 150x250 pikseli.Kadr kadrowi nierówny więc może jakoś procentowo w stosunku do okładki określić ten rozmiar kadru.Różnice obrazują dwa załączone kadry.Obydwa spełniają wymóg regulaminu a jednak nie są takie sama;].Chodzi mi o to ,że niektórzy zadając zagadkę przesadzają i pokazują fragment okładki w maksymalnym powiększeniu.zabawa polega na odgadywaniu okładek a nie na zadawaniu jak najtrudniejszych zagadek.

Offline wilk

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #774 dnia: Wrzesień 14, 2011, 07:59:03 pm »
Co do pierwszego, to ja bym nie zawężał konkursu tylko do przedniej części okładki. Wszak posiadanie komiksu powinno być w konkursie dodatkowym atutem.

Co do drugiego, obawiam się że postulat jest niewykonalny. Jak sprawdzić jaki procent okładki stanowi dany fragment?

W każdym razie graves zdecyduje. :smile:

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #775 dnia: Wrzesień 18, 2011, 12:04:32 pm »
Cenne uwagi, ale zgadzam sie całkowiecie z wilkiem.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Raf Fariszta

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #776 dnia: Wrzesień 23, 2011, 02:54:27 pm »
Kurde bele, nikt jeszcze nie wie???
Niezła podpowiedź :wink:
Nocy Matko Dnia

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #777 dnia: Wrzesień 26, 2011, 04:26:11 pm »
Kurde bele wstawiłem nie do tego tematu moje wczorajsze uwagi :):
 
Hehe, fragsel jak zwykle czujny. :wink: Masz rację. Graves nie otrzymuje punktu. Aktualna punktacja:
Hehe, w sumie to ja bym to rozumiał nieco inaczej.
Ponieważ wiedziałem, że będę nieobecny, wysłałem tego samego dnia co zadałem zagadkę - odpowiedź do Wilka, aby w czasie mojej nieobecności potwierdził zagadkę.
Cześć,
Zadałem zagadkę, ale jutro wyjeżdżam i nie wiem, czy ktoś zdąży odpowiedzieć.
Wracam w niedzielę wieczorem.
Kadr jest z drugiej części Biblii - Wróblewskiego.
Mam prośbę o wrzucenie podpowiedzi, ewentualnie potwierdzenie poprawnej odpowiedzi.
 
Pozdrawiam,
Robert
Nie jest więc tak, że Wilk potwierdził ją jako moderator, ponieważ zagadkowicz nie zareagował lub zapomniał.
Ale jak sobie chcecie  :razz:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline wilk

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #778 dnia: Wrzesień 26, 2011, 04:55:56 pm »
Graves, nie zapomniałem o tym, że wysłałeś do mnie tę prośbę z prawidłową odpowiedzią. Gdyby nie to, to nie miałbym pojęcia co to za okładka. Faktem jest także, że sam zawaliłem z terminem bo przez całą sobotę i połowę niedzieli w ogóle nie zaglądałem na forum, stąd ta moja spóźniona reakcja.

Tym niemniej ten zapis, który przywołał fragsel ma właśnie dyscyplinować użytkowników aby sami pilnowali rozgrywki tak, żeby moderatorzy nie musieli interweniować. Inaczej każdy mógłby wysyłać do moderatorów odpowiedzi z prośbą o wstawianie odpowiedzi za nich. Ja rozumiem ten zapis w ten sposób, że w każdym przypadku, gdy zadający nie potwierdzi osobiście odpowiedzi to nie otrzymuje punktu. Potwierdzenie odpowiedzi przez moderatora (czy to z uwagi, że sam z siebie moderator wie jaka jest odpowiedź czy to z uwagi, że zna ją od zadającego) powoduje tylko to, że odpowiadający otrzymuje punkt.

Tak to widzę, ale oczywiście można to zmienić...

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #779 dnia: Wrzesień 26, 2011, 05:10:37 pm »
Rzecz w tym, że ja wysłałem nie do moderatora, tylko dociebie, bo Cię znam :)
Następnym razem wyślę do Ystada lub osoby, która nie może odpowiadać, bo czeka kolejkę.
A zapis można uzupełnić, przez dodanie możliwości odpowiedzi lub podpowiedzi przez osobę upoważnioną przez zadającego zagadkę (obawiałem się jednak, że skoro ma turę przerwy, to może nie zaglądać na forum).
Zapis, który wprowadziliśmy miał karać osoby, które zaniedbują zagadki i marnują czas innych. Ja zrobiłem wszystko co się dało, aby tak się nie stało.
I nie chodzi mi naturalnie o punkt (to się da łatwo odrobić). Faktem jest, że już dawno zastanawiałem się co się stanie w takiej sytuacji i wyjaśnienie całej tej sytuacji przy tej okazji pozwoli obronić się przed nią w przyszłości.
Za każdym razem jak była możliwość, że nie zdążę odpowiedzieć - wysyłałem do Ciebie informację jaką zagadkę zadałem. Do tej pory jednak na czas ktoś odpowiadał i taka sytuacja sie nie zdarzyła. Teraz nie, więc jest zdarzenie, przed którym trzeba sie w przyszłości zabezpieczyć.
Moim zdaniem powinno być dozwolone odpowiedzenie przez upoważnioną do tego osobę.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

 

anything