trawa

Autor Wątek: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji  (Przeczytany 382357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #780 dnia: Wrzesień 26, 2011, 05:28:22 pm »
Nic nie stoi na przeszkodzie, abyście zmienili regulamin. W końcu to wy jesteście administratorami.

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #781 dnia: Wrzesień 26, 2011, 05:30:40 pm »
Nic nie stoi na przeszkodzie, abyście zmienili regulamin. W końcu to wy jesteście administratorami.
Faskt. Co innego zmienić Regulamin przy starcie nowego konkursu, a co innego w trakcie trwania. Wolałem to przedyskutować i poznać opinię innych zgadujących.
W końcu to forum dyskusyjne  :lol:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline wilk

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #782 dnia: Wrzesień 26, 2011, 05:36:20 pm »

Moim zdaniem powinno być dozwolone odpowiedzenie przez upoważnioną do tego osobę.
No tak, tylko jak sprawdzić, czy osoba, która podaje odpowiedź jest upoważniona przez zadającego? Co jednak ważniejsze trzeba bęzie zaufać na słowo, że odpowiedź jest prawidłowa.

Moderator w tej całej zabawie występuje jako taki "zawód zaufania publicznego". Jeśli mówi, że odpowiedź jest taka a nie inna to taka jest. :wink:

Ale możemy to rozluźnić i wprowadzić zapis, że każdy forumowicz, dajmy na to z minimum ilomaś postami (100?), może potwierdzić w regulaminowym terminie odpowiedź każdego forumowicza i "przyznać" punkt zadającemu zagadkę. Jeśli zrobi to w terminie 12 godzin od pojawienia się odpowiedzi to zadający zagadkę otrzymuje punkt. Może tak być?

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #783 dnia: Wrzesień 26, 2011, 06:52:28 pm »
Ale możemy to rozluźnić i wprowadzić zapis, że każdy forumowicz, dajmy na to z minimum ilomaś postami (100?), może potwierdzić w regulaminowym terminie odpowiedź każdego forumowicza i "przyznać" punkt zadającemu zagadkę. Jeśli zrobi to w terminie 12 godzin od pojawienia się odpowiedzi to zadający zagadkę otrzymuje punkt. Może tak być?
Skomplikowane.
Z tym moderaotrem, to w sumie utrafiłeś w sedno.
Może by tak. "Jeśli zadający nie ma możliwości potwierdzić zagdki lub przesłać podpowiedzi, może przesłac to do moderatora konkursu. Jeśli post (PW) zostanie przesłany przed końcem czasu, jaki pozostał jeszcze zadającemu do zakończenia zagadki - nie traci punktu."
Czy cuś w tym stylu.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

fragsel

  • Gość
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #784 dnia: Wrzesień 26, 2011, 07:07:19 pm »
Albo może zostawcie jak jest. Przez ostatnie 3 lata brałem udział we wszystkich edycjach wszystkich konkursów i dopiero teraz wystąpił taki problem. Czyli jest to problem w granicach błędu statystycznego.
A ponadto jak nie możesz potwierdzić to nie odpowiadaj. Jakieś kombinacje? Z wiadomościami do moderatorów? To oni nie mają nic innego do roboty tylko pomagać komuś konkurs wygrać?

Offline wilk

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #785 dnia: Wrzesień 27, 2011, 05:41:50 pm »
Ok, dodałem punkt 12a do regulaminu w brzmieniu:

"Jeśli zadający nie ma możliwości potwierdzenia zagadki, może przesłać   moderatorowi konkursu prawidłową odpowiedź za pośrednictwem prywatnej   wiadomości. Jeśli prywatna wiadomość  zostanie przesłana przed upływem   terminu, o którym mowa w punkcie 12., uznaje się, że zadający   potwierdził w terminie odpowiedź odgadującego zagadkę."

Moim zdaniem nie ma sensu umieszczać zapisów o podpowiedziach bo nie są one wymaganym elementem zabawy.

Offline vision2001

Odp: Co to za okładka? #3
« Odpowiedź #786 dnia: Wrzesień 30, 2011, 05:32:02 pm »
( 8 ) krakers
( 8 ) vision2001
(6) Ystad
(4) graves
(4) pioma10
(4) Raf Fariszta
(2) hans
(2) kierpic
(1) J.K. Gordon III
(1) Spider_Jerusalem
(1) Bobo
(1) Kokosz
(1) vision2001

Coś mi się wydaje, że powinno się mi punkty zsumować... Sam chyba nie mogę tego zrobić (bo regulamin coś tam mówi...)? :)
  Tam na górze jestem :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #787 dnia: Wrzesień 30, 2011, 05:47:34 pm »
Wybacz, już poprawione :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline kierpic

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #788 dnia: Październik 12, 2011, 12:21:26 pm »
 

 


Jakoś znajoma ta okładka była :wink:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,31747.msg1108917.html#msg1108917

Jak pamiętam, to już nie pierwszy raz zadawana okładka się powtarza. Myślę sobie, że dobrze byłoby stworzyć liste już odgadniętych tytułów. Jest ich całkiem sporo. Ktoś chetny? :smile:

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #789 dnia: Październik 12, 2011, 07:00:52 pm »
Może pytek  :lol:   :cool:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline vision2001

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #790 dnia: Październik 12, 2011, 09:43:50 pm »
   


Jakoś znajoma ta okładka była :wink:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,31747.msg1108917.html#msg1108917

Jak pamiętam, to już nie pierwszy raz zadawana okładka się powtarza. Myślę sobie, że dobrze byłoby stworzyć liste już odgadniętych tytułów. Jest ich całkiem sporo. Ktoś chetny? :smile:

Ale mam nadzieję, że w regulaminie nie będzie żadnej wzmianki o tym, że nie można zadawać zagadek z okładkami, które już kiedyś gdzieś tam się pojawiły (to wg mnie byłoby trochę bez sensu). Czy miałoby to bardziej posłużyć jako ewentualna pomoc w sprawdzeniu tego czy okładka kiedyś się pojawiła?
Z drugiej strony nawet jakbym wiedział, że ta okładka już kiedyś była i tak bym zadał tę zagadkę :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #791 dnia: Październik 17, 2011, 07:11:00 pm »
Prośba o to, aby Ci którzy podsyłają mi odpowiedź dotyczącą konkursu - robili to na pw, a nie mailem przez forum - dzisiaj dostałem maile dotyczące forum z ostatniego miesiąca :)
Od jakiegoś czasu połowa funkcjonalności forum (szczególnie dotyczących maili) nie działa. Dlatego problemy były z odzyskiwaniem haseł do kont, zakładaniem kont itd. Poczta kierowana z forum - też nie szła.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #792 dnia: Październik 19, 2011, 07:09:01 pm »
Cytuj
ech. To fragment okładki z komiksu "Doman - pogromca smoka" wyd.I
Nie wzdychaj, to była cholernie trudna zagadka.
Posiadam jedynie II wydanie, a ta okładka nie jest w ogole podobna do tego co podałeś:
 
Pierwszy raz widziałem okładkę pierwszego - teraz jak podałeś, że to z tego. Jest trudniej dostępna.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2011, 07:12:40 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #793 dnia: Październik 19, 2011, 09:18:53 pm »
Nie wzdychaj, to była cholernie trudna zagadka.

Na Alei są wszystkie okładki poszczególnych wydań (sam wrzucałem :P ) -> http://komiks.nast.pl/okladki/1870/Doman/
i każda jest inna :wink:
I nie zgadzam się, że ta część jest najtrudniejsza do zdobycia :wink: ja najdłużej szukałem stanu minimum dobrego drugiego wydania "Rogów Odyna".

Pierwszy raz widziałem okładkę pierwszego - teraz jak podałeś, że to z tego. Jest trudniej dostępna.
w to, że Ty to piszesz to strasznie trudno mi uwierzyć :smile:
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #794 dnia: Październik 19, 2011, 09:25:46 pm »

No tak się akurat zdażyło :smile:
Aleja, to nie jest strona którą znam tak dobrze jak Gildia, Wak lub kiedyś Wrak :smile:
Co do Domana to mam większość (9), które tam zamieściłeś oprócz części 1-2 z I wydania właśnie.
Tak się akurat złożyło. Ponieważ Twoja zagadka wisiała tak długo (a żadko mam ostatnio możliwośc namierzyć nieodgadniętą) - zadałem sobie trud przejrzenia okładek wszystkich polskich komiksów o których wiem. O kolejnych wydaniach tego samego komiksu - nie pomyślałem. :sad:
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2011, 09:29:35 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

 

anything