Autor Wątek: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji  (Przeczytany 382286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #810 dnia: Czerwiec 11, 2014, 07:33:06 pm »
Zgłaszam wniosek formalny o wykluczenie mang z konkursu.

Umotywowanie wniosku:
Manga to specyficzny gatunek, niekoniecznie będący w kręgu zainteresowań komiksiarza.
Manga to charakterystyczny styl rysowania, ergo poznanie kadru po kresce jest trudne/ niemożliwe.

fragsel

  • Gość
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #811 dnia: Czerwiec 11, 2014, 07:38:09 pm »
niby się zgadzam, ale wolałbym unikać odgórnego dyskwalifikowania jakiegoś gatunku komiksowego (żeby mi ktoś nie zarzucił, że popieram ludzi głoszących, że manga tonie komiks)

myślę, że niepowodzenia w zgadywaniu spowoduje naturalne wymarcie tego rodzaju zagadek

Offline vision2001

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #812 dnia: Czerwiec 11, 2014, 07:42:05 pm »
niby się zgadzam, ale wolałbym unikać odgórnego dyskwalifikowania jakiegoś gatunku komiksowego (żeby mi ktoś nie zarzucił, że popieram ludzi głoszących, że manga tonie komiks)
Zastanawiałem się nad tym, czy zapodać tę moją zagadkę, ale sprawdziłem, że jest ogólna kategoria komiks japoński zatem wg mnie można wybierać takie zagadki.
myślę, że niepowodzenia w zgadywaniu spowoduje naturalne wymarcie tego rodzaju zagadek
No nie wiem, nie wiem...  :neutral:
Manga to charakterystyczny styl rysowania, ergo poznanie kadru po kresce jest trudne/ niemożliwe.
Czasem się z tym zgodzę, a czasem nie ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #813 dnia: Czerwiec 11, 2014, 08:10:39 pm »
Nie zgadzam się z dyskredytowaniem jakiegokolwiek nurtu komiksowego lub pochodzenia.
Zgadzam się, że odgadniecie kadrów z niektórych mang jest proste, z niektórych niemożliwe (dam kadr z Dr. Slumpa lub dragon Ball itd to nie da sie odpowiedzieć z którego jest to tomu bez przewertowania większości).
W poprzednich edycjach takie zagadki nie powstawały - bo to nie miało sensu. Nikt nie straci tyle czasu, aby wyszukać odpowiedź. Z kolei są mangi np. Taniguchiego, z których kadry można odgadnąć...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Z jakiego komiksu jest ten kadr? vol. 2 #1
« Odpowiedź #814 dnia: Czerwiec 12, 2014, 08:17:50 pm »
Nie? To nic, że zdaje się, że jeszcze nie wyszedł...
To mógł być ten :)



To może Emmanuelle Bianca?
Te rysunki mi tak skojarzyły się z tym komiksem... :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Odp: Kto jest na tym kadrze/Z jakiego komiksu jest ten kadr? vol. 2 #1
« Odpowiedź #815 dnia: Czerwiec 12, 2014, 08:29:53 pm »
Batman?

Offline vision2001

Odp: Odp: Kto jest na tym kadrze/Z jakiego komiksu jest ten kadr? vol. 2 #1
« Odpowiedź #816 dnia: Czerwiec 12, 2014, 08:44:24 pm »

Nie? To nic, że zdaje się, że jeszcze nie wyszedł...
To mógł być ten :smile:



To może Emmanuelle Bianca?
Te rysunki mi tak skojarzyły się z tym komiksem... :roll:
Pkt. 8 Regulaminu.
Batman?
Pkt. 9 Regulaminu.

Dla nie do końca zorientowanych - zagadka znajduje się tutaj.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2014, 08:47:39 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Z jakiego komiksu jest ten kadr? vol. 2 #1
« Odpowiedź #817 dnia: Czerwiec 12, 2014, 08:51:21 pm »
Dla nie do końca zorientowanych - zagadka znajduje się tutaj.
Edytowałeś post po 24 godzinach - zamiast napisać nowy?
Brawo.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: Kto jest na tym kadrze/Z jakiego komiksu jest ten kadr? vol. 2 #1
« Odpowiedź #818 dnia: Czerwiec 12, 2014, 08:51:56 pm »
Pkt. 8 Regulaminu.

o co chodzi z 8 pkt? graves go nie złamał...

Offline graves

Odp: Odp: Kto jest na tym kadrze/Z jakiego komiksu jest ten kadr? vol. 2 #1
« Odpowiedź #819 dnia: Czerwiec 12, 2014, 08:53:50 pm »
o co chodzi z 8 pkt? graves go nie złamał...
W sumie tak - bo nie było między nimi innej odpowiedzi. Cały czas żyłem w przeświadczeniu, że kontynuujemy zgadywanie mangi :)

Trzeba będzie tu posprzątać :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

fragsel

  • Gość
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #820 dnia: Czerwiec 12, 2014, 08:57:54 pm »
W sumie tak - bo nie było między nimi innej odpowiedzi.

ale regulamin mówi o dwóch nastęujących po sobie postach ( a między Twoimi odp. był wpis visiona)
nie ma nic że musi być odp. wystarczy potwierdzenie błędnej odp

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #821 dnia: Czerwiec 12, 2014, 09:10:03 pm »
ale regulamin mówi o dwóch nastęujących po sobie postach ( a między Twoimi odp. był wpis visiona)
nie ma nic że musi być odp. wystarczy potwierdzenie błędnej odp
A powinna. Powinno być: Nie można podać po sobie dwóch odpowiedzi.
W ten sposób jak jest można cały czas je podawać raz po raz - wystarczy, że zadający będzie wstawiał, że to nie to :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

fragsel

  • Gość
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #822 dnia: Czerwiec 12, 2014, 09:12:34 pm »
no a w czym tu problem? niech wstawia.. skoro inikt inny nie gra w tej chwili?
i jestem pewien, że nawet jak graliśmy 3 lata temu to ja tak odpowiadałem jedno po drugim i nic nikt nie mówił... teraz chyba też tak raz zgadłem...

ja rozumiem pkt 8 tak, że nie ma sytuacji, że piszę sobie 5 tytułów jeden po drugim i czekam aż zadający mi potwerdzi któryś z nich,...
ale jak potweirdzi jeden tonie mam problemu z drugim....

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2014, 09:16:29 pm wysłana przez fragsel »

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #823 dnia: Czerwiec 12, 2014, 09:17:22 pm »
no a w czym tu problem? niech wstawia.. skoro inikt inny nie gra w tej chwili?
i jestem pewien, że nawet jak graliśmy 3 lata temu to ja tak odpowiadałem jedno po drugim i nic nikt nie mówił... teraz chyba też tak raz zgadłem...
To sprawdź stare konkursy. Kiedyś pilnowałem, aby tak nie było - właśnie po to, aby grały więcej niż 2 osoby ze sobą. Potrzebne były minimum 3 aktywne, aby konkurs żył (1 zadający i 2 zgadujace).
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline vision2001

Odp: Kto jest na tym kadrze/Z jakiego komiksu jest ten kadr? vol. 2 #1
« Odpowiedź #824 dnia: Czerwiec 12, 2014, 09:20:13 pm »
Edytowałeś post po 24 godzinach - zamiast napisać nowy?
Brawo.

post z:
Czerwiec 11, 2014, 10:57:48 pm
edit z:
Dzisiaj o 08:23:32 pm
mniej niż 24h.


Brawo.


I bądź mądry i stosuj zasady forum.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

 

anything