trawa

Autor Wątek: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji  (Przeczytany 383319 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #825 dnia: Czerwiec 12, 2014, 09:22:59 pm »
jak będą grały dwie osoby, jak zdający i tak nie może zgadywać tego co ja zadam po tym, jak zgadnę zagadkę po 7 próbie pod rząd?

Offline vision2001

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #826 dnia: Czerwiec 12, 2014, 09:25:11 pm »
jak będą grały dwie osoby, jak zdający i tak nie może zgadywać tego co ja zadam po tym, jak zgadnę zagadkę po 7 próbie pod rząd?
Z powyższym i z tym pkt. 8 to masz chyba rację - jak zadający zagadkę odpisze, że coś jest na nie to zgodnie z tym zapisem kolejny post nie następuje od razu po poprzednim odgadnięciu.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #827 dnia: Czerwiec 12, 2014, 09:30:21 pm »
post z:
Czerwiec 11, 2014, 10:57:48 pm
edit z:
Dzisiaj o 08:23:32 pm
mniej niż 24h.


Brawo.


I bądź mądry i stosuj zasady forum.
Tak tylko, że jak został nadpisany nowymi postami na nowej stronie - to forum już go nie pokazało jako "nieoglądany" - tylko od razu po wybraniu opcji nowe posty pokazało nową stronę.
Dlatego napisałem "Brawo" - bo taka edycja nie była zbyt mądra.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline vision2001

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #828 dnia: Czerwiec 12, 2014, 09:53:58 pm »
Tak tylko, że jak został nadpisany nowymi postami na nowej stronie - to forum już go nie pokazało jako "nieoglądany" - tylko od razu po wybraniu opcji nowe posty pokazało nową stronę.
Dlatego napisałem "Brawo" - bo taka edycja nie była zbyt mądra.
Czyli powinienem wiedzieć, że kolejny post po edycji (zgodnie z zasadami forum) mojego wpisu spowoduje wyświetlenie się nowej strony? [pytanie retoryczne]
Co nie zmienia faktu, że zakończyłem temat kadru z mangi zgodnie z moim wczorajszym wpisem o nowej zagadce po 24h bez poprawnej odpowiedzi. Zatem tylko nowo odwiedzający ten post mogli mieć problem w zlokalizowaniu zagadki, ale i tak powinni zauważyć, która grafika jest ostatnio dodaną.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline picemi

Odp: Kto jest na tym kadrze/Z jakiego komiksu jest ten kadr? vol. 2 #1
« Odpowiedź #829 dnia: Czerwiec 13, 2014, 08:05:01 pm »
dzięki akurat wszedłem na forum i zobaczyłem kadr który znam :smile: jeśli mogę (ponieważ i tak nie zamierzam brać aktywnego udziału w konkursie) chciałbym oddać zagadkę i punkt avengergt jeśli punkt jest niemożliwy (odpowiedział na zagadkę sam, myślę że nie powinien nikt robić problemów) to jeśli się zgodzi przyjąć samą zagadkę oddam. Też oglądam mecz :smile: pozdrawiam
edit: dziś już nie dam rady nic zadać, jeśli do jutra wieczora avengergt nie zada to wrzucę coś od siebie (wcześniej nie dam rady-preferuje jednak żeby kolega przejął sprawę)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2014, 08:08:30 pm wysłana przez picemi »

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: Kto jest na tym kadrze/Z jakiego komiksu jest ten kadr? vol. 2 #1
« Odpowiedź #830 dnia: Czerwiec 13, 2014, 08:22:35 pm »
zgodnie z regulaminem nie możesz oddać punktu ani przekazać zagadki AvegerGT
proszę Cię o podanie zagadki. jeśli jednak nie możesz lub nie chcesz tego zrobić zgodnie z regulaminem po 24 godzinach (albo wcześniej w przypadku wyraźnego sygnału z Twojej strony) odbiorę Ci punkt a zagadkę zada poprzedni zadający (czyli ja) albo moderator (czyli najpewniej też ja)

{posty te przeniosę po pewnym czasie do wątku z dyskusją, ale nie wiem czy picemi tam zagląda a chcę by to przeczytał}

I uwaga na przyszłość: jeśli nie chcecie wypełniać WSZYSTKICH obowiązków gracza to proszę - nie grajcie.

Offline picemi

Odp: Odp: Kto jest na tym kadrze/Z jakiego komiksu jest ten kadr? vol. 2 #1
« Odpowiedź #831 dnia: Czerwiec 13, 2014, 08:26:50 pm »
przepraszam za zamieszanie.. to była tylko sugestia z mojej strony - postaram się jutro wieczorem zadać zagadkę (wcześniej naprawdę nie dam rady).
jeśli się spóźnię, zadajcie śmiało swoją, jeszcze raz przepraszam jeśli sprawiłem problem

Offline Koalar

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #832 dnia: Czerwiec 17, 2014, 02:14:53 pm »

 
Tym razem wyjątkowo poproszę nie tylko o tytuł (bo już w ogóle byłoby za łatwo), ale też polskiego wydawcę tego komiksu.

Ten kadr jest za mały. A w ogóle to moim zdaniem powinny być kadry z polskich wydań.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Nawimar

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #833 dnia: Czerwiec 17, 2014, 02:26:23 pm »
A teraz trochę lepiej?
 

 
Niestety na co dzień bywam daleko od moich zbiorów i dlatego muszę posiłkować się tym co jest w necie. A wersja polska tego komiksu rzeczywiście nie jest zbyt obficie pod tym względem prezentowana.

fragsel

  • Gość
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #834 dnia: Czerwiec 17, 2014, 03:23:50 pm »
Niemniej chodzi o inne wydawnictwo, które z reguły figuruje w opisach bibliograficznych tej pozycji.

opisy opisami, mogą być pełne błędów. a jak jest napisane na Twoim egzemplarzu komiksu?

Offline vision2001

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #835 dnia: Czerwiec 17, 2014, 03:26:39 pm »
Ja tam nie powiem - zagadka trochę ciężkawa. W necie słabo można odnaleźć informację odnośnie wydawcy tej pozycji. Trzeba ostro pogrzebać.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Nawimar

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #836 dnia: Czerwiec 17, 2014, 03:27:29 pm »
Z tego co pamiętam właśnie Świat Książki. Nawet kupiłem ten komiks w jednej z księgarń tego wydawnictwa.
 
http://merlin.pl/Biblia-ilustrowane-dzieje-starego-i-nowego-testamentu_Maddox-John-Anderson/browse/product/1,250443.html
 

fragsel

  • Gość
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #837 dnia: Czerwiec 28, 2014, 06:10:55 pm »
(za zagadkę poprzednią nie dostałem punkciaka?)


zgodnie z trzynastym punktem regulaminu konkursu skoro nie zadałeś zagadki punkt nie przysługuje Ci
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2014, 06:34:03 pm wysłana przez fragsel »

Offline vision2001

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #838 dnia: Lipiec 14, 2014, 09:40:33 pm »


Jak należy rozumieć pkt. 16 obecnego Regulaminu:


Uczestnik, który odgadł postać ma turę przerwy - po odgadnięciu zadanej przez niego zagadki nie może odpowiadać na kolejną. Gracz, który złamał tę zasadę traci punkt, a prawo zadania nowej zagadki przechodzi na poprzedniego zadającego lub moderatora. Poprzedni zadający może zrzec się zadawania nowej zagadki na rzecz pierwszego chętnego użytkownika.


"Kolejnej" zagadki nikt nie odgadł i pojawiła się nowa, która już nie jest kolejną zagadką, ale jeszcze kolejną :wink: Czy to znaczy, że obecnie mogę zgadywać, czy nie? (bo graves odgadł moją zagadkę, zadał zagadkę, której nikt nie odgadł i obecnie zadał drugą z kolei zagadkę - więc wychodziłoby na to, że mogę odgadywać, chociaż słowo tura może być tutaj kluczowe...)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2014, 09:44:56 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

fragsel

  • Gość
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #839 dnia: Lipiec 14, 2014, 10:00:47 pm »
jeśli o mnie chodzi to kolejna zagadka to kolejna tura. na moją odpowiedzialność: zgaduj!

 

anything