trawa

Autor Wątek: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji  (Przeczytany 382315 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lokus

  • Gość
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #855 dnia: Lipiec 17, 2014, 10:17:23 pm »
Dobrze. Zagadkę mam już gotową - całe kadry, nawet trzy :)

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #856 dnia: Lipiec 17, 2014, 10:20:57 pm »
Dobrze. Zagadkę mam już gotową - całe kadry, nawet trzy :)
Jeden. Tylko jeden.......
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Lokus

  • Gość
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #857 dnia: Lipiec 17, 2014, 10:22:53 pm »
Jeden. Tylko jeden.......
Trzy pojedyncze kadry do wyboru. Jeszcze pomyślę nad tym który dam

Offline vision2001

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #858 dnia: Lipiec 17, 2014, 10:35:35 pm »
Trzy pojedyncze kadry do wyboru. Jeszcze pomyślę nad tym który dam
Zawsze pozostałe możesz zostawić w ramach podpowiedzi ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

fragsel

  • Gość
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #859 dnia: Lipiec 18, 2014, 06:31:18 am »
OK, napisałem posta w temacie konkursu. znajdziecie w nim aktualną punktację. zadaje lokus

Jeszcze jedno - nie usuwam tych postów z anulowanymi odpowiedziami i proszę by nikt tego nie robił ani nie edytował swoich. są one świadectwem przebiegu gry i jej elementem, więc powinny tam zostać. Na przyszłość gdyby znów powstało jakieś zamieszanie proszę też o nieusuwanie swoich wpisów z tamtego wątku. jak coś będzie zbędne to sam posprzątam.

Offline wilk

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #860 dnia: Lipiec 18, 2014, 09:11:17 am »
Jako współtwórca tego regulaminu może wyjaśnię o co chodziło z punktem 9, bo jakieś zamieszanie z tym jest.


Cytuj
9. W przypadku odgadywania tytułu komiksu odpowiadający musi podać jednoznaczną nazwę polskiej edycji komiksu, z którego pochodzi kadr. Jeżeli w polskiej edycji komiks jest częścią serii należy podać też tytuł serii. Jeżeli w polskiej edycji komiks składa się z dwóch lub więcej tomów/albumów/zeszytów bez wyodrębnionej nazwy danego tomu, należy podać numer tomu z którego pochodzi kadr.



Chodziło o to, żeby odgadujący wskazał niebudzącą wątpliwości nazwę polskiego wydania komiksu z którego pochodzi kadr. Stąd określenie "jednoznaczną". Więc nie trzeba było podawać dokładnie nazwy polskiego wydania co do joty. Gdyby ktoś podał jako odpowiedź np. "Ostatnio wydany w Polsce tom Armady" to ja bym taką odpowiedź uznał, jeżeli byłaby oczywiście poprawna. Taka odpowiedź nie jest bowiem wieloznaczna.


O ile sobie przypominam, wcześniej należało podać "dokładną" nazwę czy coś w ten deseń. Na tym tle kiedyś też wynikła jakaś podobna historia do obecnej, stąd chciałem ten punkt nieco złagodzić.


Oczywiście ta wykładnia jest wyłącznie moją własną i proszę jej w żadnym razie nie traktować wiążąco. Wciąż obowiązuje punkt 1 :)


Cytuj
1.Konkurs prowadzą moderatorzy Forum Gildii Komiksu, do nich proszę kierować wszelkie pytania odnośnie konkursu.

fragsel

  • Gość
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #861 dnia: Lipiec 18, 2014, 09:16:03 am »
nie da się jednak ukryć, że odpowiedź "najnowszy tom lucyfera" pachnie trochę... szukam właściwego słowa... ach ta polityczna poprawność...o, mam... pachnie trochę niechęcią do działania. wymagałbym jednak choć minimum aktywności gdy już się decyduje ktoś na udział w konkursie

Offline Johnson

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #862 dnia: Lipiec 18, 2014, 10:51:28 am »
nie da się jednak ukryć, że odpowiedź "najnowszy tom lucyfera" pachnie trochę... szukam właściwego słowa... ach ta polityczna poprawność...o, mam... pachnie trochę niechęcią do działania. wymagałbym jednak choć minimum aktywności gdy już się decyduje ktoś na udział w konkursie


Nie używanie wielkich liter na początku zdania (nawet jak się pisze z telefonu) również mi pachnie "niechęcią do działania". Wymagałbym jednak ich używanie, gdy już się ktoś decyduje napisać posta.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2014, 10:59:15 am wysłana przez Johnson »

fragsel

  • Gość
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #863 dnia: Lipiec 18, 2014, 12:57:53 pm »

Nie używanie wielkich liter na początku zdania (nawet jak się pisze z telefonu) również mi pachnie "niechęcią do działania". Wymagałbym jednak ich używanie, gdy już się ktoś decyduje napisać posta.

z tą różnicą, że używanie dużych liter nie znajduje się w regulaminie forum, a podanie pełnej nazwy w regulaminie konkursu tak (wiem, bo sam to tam umieściłem). słowo "ostatni" czy "najnowszy" nie jest jednoznacznym podaniem nazwy bez względu na to jak kto by chciał to naciągać...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2014, 01:02:31 pm wysłana przez fragsel »

Offline Johnson

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #864 dnia: Lipiec 18, 2014, 02:51:12 pm »

Kończąc już tę dyskusję:

Cytuj
z tą różnicą, że używanie dużych liter nie znajduje się w regulaminie forum


Heh, zgadza się. Regulamin nie mówi także o stawianiu przecinków i kropek. Więc ich nie stawiaj. Poza tym, to, że nie ma tego w regulaminie forum, absolutnie nie zmienia faktu, że pisanie bez wielkich liter pachnie "niechęcią do działania".




fragsel

  • Gość
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #865 dnia: Lipiec 18, 2014, 03:02:47 pm »
Heh, zgadza się. Regulamin nie mówi także o stawianiu przecinków i kropek. Więc ich nie stawiaj. Poza tym, to, że nie ma tego w regulaminie forum, absolutnie nie zmienia faktu, że pisanie bez wielkich liter pachnie "niechęcią do działania".

za co jedyne co mi grozi to wyalienowanie i obśmianie.
natomiast jak się decydujesz na udział w konkursie to szanuj tych, których wiedza pozwala im udzielać pełnych i poprawnych odpowiedzi a nie strzelasz komiks, którego tytułu nawet nie pamiętasz albo nie chce ci się sprawdzić.
to jest konkurs. chcesz punkty to zapracuj. a minimum tej pracy to zapoznać się i szanować regulamin. a jak nie chcesz to nie musisz brać udziału. nie ma takiego obowiązku.

nie ma też obowiązku rozumieć o co się czepiasz i o co tu walczysz. I właśnie nie rozumiem...


Więc o co walczysz? chcesz zmian w regulaminie? anulowania konkursu? zmiany moderatora? czy tylko zależy Ci na bezproduktywnej dyskusji? a może chcesz mnie urazić? wykazać się inteligencją? a może udowodnić swoją wyższość? no to ok, przyznaję - jesteś wyższy!

jaki jest Twój cel? bo brniesz z uporem godnym lepszej sprawy...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2014, 03:07:33 pm wysłana przez fragsel »

Offline Johnson

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #866 dnia: Lipiec 20, 2014, 08:47:24 am »
Słuchaj, po prostu bardzo denerwuje mnie hipokryzja. Wypominasz mi i pouczasz mnie o lenistwie, a samemu nie chce Ci się wciskać przycisku shift.


Skończmy tę dyskusję i zapomnijmy o całej sprawie. Jeśli Cię jakoś uraziłem, to przepraszam.

Offline vision2001

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #867 dnia: Lipiec 26, 2014, 08:09:58 pm »
W związku z wielkim rozgardiaszem u mnie na chacie zagadkę zapodam jutro w godzinach porannych (między 9 a 10).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline vision2001

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #868 dnia: Lipiec 30, 2014, 08:26:23 am »
J.K. Gordon III - czekamy na zagadkę! :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #869 dnia: Lipiec 30, 2014, 08:42:22 am »
Och, przepraszam, jakoś umknęło mi to, że zgadłem - już wrzucam.