Autor Wątek: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji  (Przeczytany 382500 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #1005 dnia: Grudzień 10, 2014, 01:47:58 pm »
Wniosek formalny:

Żeby uatrakcyjnić i przyspieszyć zabawę, może dopuścimy możliwość zadawania zadającemu pytań "tak/nie"? Z zastrzeżeniem, że jedno pytanie na raz (póki zadający nie odpowie i ktoś nie zada kolejnego pytania).

Co myśli ekipa?

Deg

  • Gość
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #1006 dnia: Grudzień 10, 2014, 10:11:59 pm »
Ale to obok podpowiedzi zadającego czy zamiast? No i co, jeśli zadający nie będzie znał odpowiedzi? :wink:
Ja z kolei mam propozycję do pkt. 16 regulaminu: Uczestnik, który odgadł postać ma turę przerwy - może nie turę, a 24h?

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #1007 dnia: Grudzień 10, 2014, 10:24:54 pm »
Ale to obok podpowiedzi zadającego czy zamiast? No i co, jeśli zadający nie będzie znał odpowiedzi? :wink:
w sumie jedno drugiemu nie szkodzi.
Cytuj
Ja z kolei mam propozycję do pkt. 16 regulaminu: Uczestnik, który odgadł postać ma turę przerwy - może nie turę, a 24h?
to bym zostawił jak jest.

Offline Koalar

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #1008 dnia: Grudzień 11, 2014, 12:17:14 am »
Żeby uatrakcyjnić i przyspieszyć zabawę, może dopuścimy możliwość zadawania zadającemu pytań "tak/nie"? Z zastrzeżeniem, że jedno pytanie na raz (póki zadający nie odpowie i ktoś nie zada kolejnego pytania).

Co myśli ekipa?

Ja myślę, że nie. Raczej podpowiedzi zostawiłbym kreatywności zadających. Bo to się zmieni w Guess who. Acz można spróbować, jak by to wyszło.

Ja z kolei mam propozycję do pkt. 16 regulaminu: Uczestnik, który odgadł postać ma turę przerwy - może nie turę, a 24h?

Jak dla mnie może być.

Ja bym to zmienił:
Cytuj
14. Poprawna odpowiedź musi być potwierdzona przez zadającego w ciągu 24 h. Jeżeli odpowiedź nie zostanie potwierdzona przez zadającego w ciągu 24 godzin to nikt nie dostaje punktu (łącznie z zadającym zagadkę). Odpowiedź może być też potwierdzona przez redaktorów lub moderatorów jednak w takim przypadku zadający nie otrzymuje punktu.

Tak, żeby moderator albo redaktor też miał prawo od razu potwierdzić i lecimy dalej, a punkt dostaje i odgadujący, i zadający.

Może takie coś:
Cytuj
14. Poprawna odpowiedź musi być potwierdzona w ciągu 24 h (przez zadającego, redaktora lub moderatora). W przeciwnym wypadku zadający traci punkt, a zagadkę zadaje poprzedni zadający, moderator lub redaktor.

Trochę też kiepskie jest to, że jeśli ktoś odgadnie, a nikt mu nie potwierdzi w 24 h, to nie dostaje punktu (nie jestem pewien, jak jest teraz). To też można jakoś ująć, że jak udowodni, że dobrze odpowiedział, to dostaje punkt nawet jeśli cofnęliśmy do poprzedniego zadającego.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline wilk

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #1009 dnia: Grudzień 11, 2014, 10:40:57 am »
Odnośnie tej propozycji:

Cytuj
14. Poprawna odpowiedź musi być potwierdzona w ciągu 24 h (przez zadającego, redaktora lub moderatora). W przeciwnym wypadku zadający traci punkt, a zagadkę zadaje poprzedni zadający, moderator lub redaktor.

Kim jest redaktor?

Poza tym jeżeli nikt nie potwierdzi zagadki to nie będzie wiadomo czy odpowiedź jest poprawna. Nie sposób wtedy przyznać punktu odgadującemu.

To też można jakoś ująć, że jak udowodni, że dobrze odpowiedział, to dostaje punkt nawet jeśli cofnęliśmy do poprzedniego zadającego.
Z tym się zgadzam. W opisanym przypadku najlepiej by było, żeby punktację uaktualniał moderator. No i jak odgadujący udowodni poprawność odpowiedzi to oczywiście punkt otrzymuje tylko on, a nie zadający, który nie potwierdził odpowiedzi.

Offline Koalar

Odp: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #1010 dnia: Grudzień 11, 2014, 10:57:22 am »
Kim jest redaktor?

Nie mam pojęcia :) Jest o nim mowa w punkcie 14. (podejrzane, że tylko tam) i tak przerobiłem, żeby dalej była o nim mowa (ale chyba rzeczywiście wystarczy sam moderator). Chyba że dorzucimy jeszcze kogoś, kto by też miał prawo potwierdzać odpowiedzi, ale nie byłby moderatorem - to byłby redaktor.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Kto jest na tym kadrze/Z jakiego komiksu jest ten kadr? vol. 2 #3
« Odpowiedź #1011 dnia: Grudzień 12, 2014, 06:42:10 pm »
moderatorzy nam przysnęli, kwestia ewentualnych zmian w konkursie przeszła bez większego echa, to pozwoliłem sobie wystartować z nową edycją.

vision2001 - wygrałeś poprzednią rundę, czyń honory i zarzuć zagadką :-)

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: Kto jest na tym kadrze/Z jakiego komiksu jest ten kadr? vol. 2 #3
« Odpowiedź #1012 dnia: Grudzień 12, 2014, 07:42:15 pm »
moderatorzy nam przysnęli, kwestia ewentualnych zmian w konkursie przeszła bez większego echa, to pozwoliłem sobie wystartować z nową edycją.

vision2001 - wygrałeś poprzednią rundę, czyń honory i zarzuć zagadką :-)

zaraz, zaraz... co przysnęli...
dyskutowaliście zmiany zasad to czekałem. przeszła bez echa? przecież były propozycje...  a teraz zaczynasz konkurs bez żadnych zmian zasad...


To w końcu ja przysypiam, czy ty jesteś w gorącej wodzie kąpany? ;)

Offline vision2001

Odp: Odp: Kto jest na tym kadrze/Z jakiego komiksu jest ten kadr? vol. 2 #3
« Odpowiedź #1013 dnia: Grudzień 12, 2014, 07:45:34 pm »
Ech... A ja już załadowałem plik do internetów i mam chęć zadać zagadkę ;)
Robimy jakieś zmiany? :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: Kto jest na tym kadrze/Z jakiego komiksu jest ten kadr? vol. 2 #3
« Odpowiedź #1014 dnia: Grudzień 12, 2014, 07:53:23 pm »
mnie wszystko jedno. ja żadnych zmian nie proponowałem. chodziło mi tylko o to by pokazać Emerytowi jak bardzo mnie uraził ;)

anyway... jak chcesz zadawaj.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Odp: Kto jest na tym kadrze/Z jakiego komiksu jest ten kadr? vol. 2 #3
« Odpowiedź #1015 dnia: Grudzień 12, 2014, 07:54:34 pm »
To w końcu ja przysypiam, czy ty jesteś w gorącej wodzie kąpany? :wink:
Both :smile:

Biega mi o to, że nie wywiązała się specjalnie jakaś dyskusja. Tak więc luz, pasi mi tak jak jest :smile:
może vision2001 zadawać?

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Odp: Kto jest na tym kadrze/Z jakiego komiksu jest ten kadr? vol. 2 #3
« Odpowiedź #1016 dnia: Grudzień 12, 2014, 07:55:25 pm »
mnie wszystko jedno. ja żadnych zmian nie proponowałem. chodziło mi tylko o to by pokazać Emerytowi jak bardzo mnie uraził ;)

anyway... jak chcesz zadawaj.

Kajam się i za karę odkładam Essential X-Men vol2 i siadam do Essential Math for Engineers vol1.

Offline vision2001

Odp: Odp: Kto jest na tym kadrze/Z jakiego komiksu jest ten kadr? vol. 2 #3
« Odpowiedź #1017 dnia: Grudzień 12, 2014, 07:58:12 pm »
Hmmmm...
Może warto nanieść zmiany do pkt. 4? I określić dodatkowo, że może być to też np. magazyn komiksowy, ale niekoniecznie zin?
Fakt TFUR na pewno nie trafił do takiego grona odbiorców jak np. AQQ czy Świat Komiksu...
No nie wiem, nie wiem...
Emeryt - jeśli będziesz adminem całego tego "bałaganu" :wink: to regulamin może tak zostać i to na Tobie spoczywa rozstrzyganie w sporach :wink:
Zgadzasz się? :smile:



DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: Kto jest na tym kadrze/Z jakiego komiksu jest ten kadr? vol. 2 #3
« Odpowiedź #1018 dnia: Grudzień 12, 2014, 08:08:19 pm »
nie mówię tego w zawiści czy zazdrości, ale Emeryt w tej chwili nie ma tu uprawnień... musi ewentualnie z gravesem pogadać...

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Odp: Kto jest na tym kadrze/Z jakiego komiksu jest ten kadr? vol. 2 #3
« Odpowiedź #1019 dnia: Grudzień 12, 2014, 08:09:19 pm »
Emeryt jest mało rygorystyczny i woli, żeby się kręciło niż trzymało regulaminu...

a fragsel to mój ulubiony forumowicz na gildii, więc wolałbym, żeby On pozostał da boss.