Autor Wątek: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji  (Przeczytany 382497 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Spider_Jerusalem

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 142
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Misanthropic syndrome
Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 09, 2008, 03:57:18 pm »
Ja natomiast bym proponował aby np.w 3 częsci konkursu (jesli bedzie :roll: ) calkiem rozszerzyc formule powiedzmy o komiksy nie wydane w polsce( z zastrzezeniem zeby to nie byl totalny i nieznany underground).
Albo cos innego jeszcze wymyslec.
Dlaczego tak pisze? - na tym forum jest naprawde sporo ludzi, ktorzy w duzej mierze znaja komiksy wydane w Polsce i odgadniecie nie sprawia trudnosci, a taka forma bylaby nie lada wyzwaniem dla forumowiczow i adminow.  :)

Ot taka moja propozycja.

Offline eimeth

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 09, 2008, 05:41:02 pm »
Cytat: "wilk"
Cytat: "anakin"


Moja propozycja jest, aby zgadywać z jakiego albumu pochodzi kadr.

W niniejszym konkursie jesteśmy ograniczeni do postaci, które zostały w komiksie nazwana. Wyszukiwanie kadrów (z dowolną zawartością) - to może być dopiero hardkor.

Co powiecie na zmianę formuły zaproponowaną przez anakina? Czyli zgadywanie tytułu komiksu z którego pochodzi kadr. To jest bardziej pytanie niż propozycja bo nie wiem jakie są wasze oczekiwania.


A dlaczego nie pozostawić trochę dowolności osobie, która zagadkę będzie zadawać? I jeśli uzna że postać nie jest nazwana a ciekawa i warta zaprezentowania, to poprosi o tytuł i autora komiksu?

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #137 dnia: Kwiecień 09, 2008, 09:25:29 pm »
Do całej piatki zwycięzców pierwszej edycji poszły PW z prośbą o adresy do wysyłki. Gratuluję serdecznie!

Jutro lub pojutrze postaram się wrzucić listę nagród w drugiej edycji - postaram się by były nawet bardziej interesujące niż w pierwszej :-)

Pozdrawiam
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline wilk

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 10, 2008, 04:56:32 pm »
Cytat: "3.I"


Z drugiej strony, trzymając się ciągle przypadku Bilala, załóżmy że ktoś wkleja postać ze zbiorczego wydania "Legend naszych czasów". Czy prawidłową odpowiedzią byłoby "Legendy...", czy tytuł któregoś z hmm... opowiadań w nim zawartych? Jeśli "Legendy..." to właściwie byłaby to dobra odpowiedź także na kadry z "Falang czarnego porządku" i "Polowania" (choć wydane osobno, to przecież ta sama seria).

Akurat z tym, nie byłoby większych wątpliwości bo można by ustalić, że chodzi wyłącznie o polskie wydanie. Czyli na Twoim przykładzie Polowanie to nie Legendy naszych czasów mimo że to oryginalnie część tego cyklu i z drugiej strony udzielenie odpowiedzi np Rejs zapomnianych nie byłoby prawidłowe (a przynajmniej nie pełne) bo chodzi o Legendy.

Ale rozumiem argumenty więc przynajmniej w tej edycji zostanie jeszcze jak jest.

Cytuj
Ja natomiast bym proponował aby np.w 3 częsci konkursu (jesli bedzie Rolling Eyes ) calkiem rozszerzyc formule powiedzmy o komiksy nie wydane w polsce( z zastrzezeniem zeby to nie byl totalny i nieznany underground).
Albo cos innego jeszcze wymyslec.
Dlaczego tak pisze? - na tym forum jest naprawde sporo ludzi, ktorzy w duzej mierze znaja komiksy wydane w Polsce i odgadniecie nie sprawia trudnosci, a taka forma bylaby nie lada wyzwaniem dla forumowiczow i adminow. Smile

To raczej nie wchodzi w grę. Ja nie orientuję się w komiksach zagranicznych na tyle żeby móc weryfikować choćby w małym stopniu odpowiezi.

Tzn można coś takiego zrobić ale oddzielnie -  na zasadzie już zupełnie luźnej zabawy, bez zasad, punktów i ograniczeń czasowych.

Cytuj
A dlaczego nie pozostawić trochę dowolności osobie, która zagadkę będzie zadawać? I jeśli uzna że postać nie jest nazwana a ciekawa i warta zaprezentowania, to poprosi o tytuł i autora komiksu?

Osobiście wolałbym, żeby z góry było wiadomo co odgadujemy.

Aha, jeszcze jedna ogólna uwaga do wszystkich uczestników. Proszę nie nadużywać uprawnienia do zrzekania się zagadki. W zamyśle miała to być deska ratunkowa w naprawdę wyjątkowych sytuacjach. Bo jest to znaczne ułatwienie i zdejmuje z odgadującego cały ciężar zadania nowego kadru przy utrzymaniu zdobytego punktu. Jeśli ktoś wie, że nie będzie mógł zadać zagadki w ciągu 12 godzin to proszę nie odpowiadać na zagadkę. W przeciwnym wypadku znów będę musiał gmerać przy regulaminie co mi się naprawdę nie uśmiecha.  :?

Offline wilk

Odp: Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 14, 2008, 01:50:27 pm »
W związku z problemami technicznymi na forum zawieszam stosowanie terminów określonych w regulaminie do czasu rozwiązania problemów z forum.

Offline 3.I

Odp: Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #140 dnia: Kwiecień 16, 2008, 10:52:28 am »
Czyżby ze względu na zmianę forum konkurs padł? Zaglądam od czasu do czasu i wydaje mi się, że od mniej więcej dwóch dni forum działa, chyba nawet poprawnie  ;). Czas już ponownie wziąć się za zgadywanie.

Offline Raf Fariszta

Odp: Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #141 dnia: Kwiecień 16, 2008, 11:06:38 am »
Również czekam na info od Gilbaerta, który zadał ostatni zagadkę, w sprawie mojej odpowiedzi.....nawet kadry przygotowałem, choć moja odpowiedź to zupełny strzał znikąd...
CD-JACKU: miało być juz kilka dni temu info o nagrodach w tej edycji.....coś się wyjaśniło?
Nocy Matko Dnia

Offline wilk

Odp: Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #142 dnia: Kwiecień 16, 2008, 11:14:44 am »
Macie rację. Forum już chyba działa sprawnie. Zatem wznawiamy konkurs w pełnym zakresie. Od tego momentu czekamy 12 godzin na potwierdzenie odpowiedzi. W razie braku potwierdzenia, po upływie 12 godzin nową zagadkę zada poprzedni zadający lub moderator.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2008, 11:16:47 am wysłana przez wilk »

Offline Raf Fariszta

Odp: Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #143 dnia: Kwiecień 17, 2008, 07:49:58 am »
W świetle komunikatu Wilka, skoro Gilbeart milczy, niech zagadkę zada Graves (jako poprzedni zadający) albo.....Graves (jako moderator) ;-)......Wilku?
Nocy Matko Dnia

Offline wilk

Odp: Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #144 dnia: Kwiecień 17, 2008, 02:57:25 pm »
Ja naprawdę nie chcę być upierdliwy ale czy to naprawdę taki problem skadrować obrazek? Wystarczy ściągnąć jakiś darmowy program do obróbki grafiki rastrowej (np GIMP) i z pewnością tam opcja kadrowania jest. Spider ja na twoim "kadrze" widzę trzy kadry. A w konkursie chodzi o zgadywanie kto jest na tym kadrze (słownie: jednym kadrze).

Offline graves

Odp: Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #145 dnia: Kwiecień 17, 2008, 06:49:29 pm »
Ja naprawdę nie chcę być upierdliwy ale czy to naprawdę taki problem skadrować obrazek? Wystarczy ściągnąć jakiś darmowy program do obróbki grafiki rastrowej (np GIMP)
Nie lubię GIMPa - bardzo dobry program, całkiem darmowy (całą grafikę nim obrabiam) -Paint.NET
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #146 dnia: Kwiecień 22, 2008, 03:02:17 pm »
Witajcie!

Z drobnym opóźnieniem, za które przepraszam (ciągle brak mi niestety czasu), przedstawiam listę nagród jakie przewiduję dla zwycięzców drugiej edycji konkursu "Kto jest na tym kadrze". Tym razem, dzięki współpracy patronackiej z wydawcami, mamy do zaoferowania:

* zestaw: Bossi i Bosso: O jedną umowę za daleko plus magazyn "Kolektyw" #2
* komiks Biocosmosis: Emnisi - 3 - Quiciuq
* komiks Alois Nebel - 2 - Dworzec Główny
* komiks Deduktor
* komiks Alma

Jak widać tym razem nie określam dla którego miejsca są przeznaczone ponieważ chyba najlepszym rozwiązaniem będzie danie możliwości wyboru zdobywcy pierwszego miejsca, później z pozostałych nagród wybiera zdobywca drugiego, itd.

Pozdrawiam
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #147 dnia: Kwiecień 28, 2008, 08:11:22 am »
Hej ludziska, przy potwierdzaniu odpowiedzi wrzucajcie info z jakiego komiksu pochodzi dany kadr.
Ja jestem strasznie ciekaw tych których nie znałem.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Raf Fariszta

Odp: Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #148 dnia: Kwiecień 28, 2008, 10:30:38 am »
Na pewno wiesz to, ale moja ostatnia zagadka to Kosteriks z pozycji o tytule "W hołdzie Albertowi Uderzo - Asteriks i Przyjaciele".
Obiecuję poprawę na przyszłość (jeśli będzie mi dane zadawanie zagadki)......
Nocy Matko Dnia

Offline Ty_draniu

Odp: Konkurs - Kto jest na tym kadrze? #2
« Odpowiedź #149 dnia: Maj 09, 2008, 12:46:57 pm »
chciałbym tylko zauważyć, ze skasowałeś Manisowi 3 punkty  :D
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

 

anything