trawa

Autor Wątek: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji  (Przeczytany 382400 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #210 dnia: Sierpień 15, 2008, 01:04:33 pm »
Od CD Jacka nie dostałem żadnej odpowiedzi więc wnioskuję, że ostatnia edycja była bez nagród.

Przepraszam baaaaardzo za brak odzewu! Jestem makabrycznie zawalony pracą i prywatnymi zobowizaniami, ktore niesamowicie mi się nawarstwiły. Co jakiś czas zerkałem na forum by sprawdzić czy już się zakończył konkurs i by dodac nagrody, ale jak widac przegapiłem jedno i drugie. Jeszcze raz przepraszam i informuję, że nagrody sa do wybrania na tej samej zasadzie co poprzednio czyli zaczyna zwycięzca a nastepnie z pozostałych nagród wybiera ten ktory zajął drugie miejsce i później ten z trzeciego.

Jedynym pakietem podanym na starcie konkursu był komplet serii Alois Nebel (trzy komiksy) i jest on oczywiście w puli. Pozostałymi pakietami są:
- "Czwórka?" Enki Bilala + "Lanfeust w kosmosie: Zdrada pirata" Arlestona i Tarquina
- dwa komiksy z serii "Chicanos": #3 Czy krew jest czerwona? + #4 Autobus morderca

Jako rekompensatę "strat moralnych" spowodowanym moim opóźnieniem dołożę do tych podwójnych pakietów po jednym albumie ze "Strefy Komiksu": Pomidorowa i Mrok. Pierwszy wybierający podwójny pakiet niech tez mi poda ktorą z tych Stref chce, a druga zostanie dodana automatycznie do pozostałego pakietu. Oczywiście poproszę to na PW.

Pozdrawiam
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Manis

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpień 15, 2008, 07:18:12 pm »
No to jako zwycięzca wybieram:

- "Czwórka?" Enki Bilala + "Lanfeust w kosmosie: Zdrada pirata" Arlestona i Tarquina + Mrok

Offline Spider_Jerusalem

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 142
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Misanthropic syndrome
Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #212 dnia: Sierpień 20, 2008, 09:42:44 am »
OK. To ja czekam na Ty_Draniu  :neutral:

Offline Death

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #213 dnia: Sierpień 23, 2008, 02:27:02 pm »
Cytuj
Wydaje ci się. Skoro czarno biały pochodzi z reedycji a kolorowy z oryginalnego wydania to chyba jasne, że kolorowy nie pochodzi ze wznowienia.   I nie potrzeba do tego żadnych zmian w regulaminie. w.

Są dobre argumenty po jednej i po drugiej stronie. Nie podam żadnego bo po co się znowu kłócić, jeszcze kłódkę wstawicie :lol: Na pewno to nie jest takie oczywiste jak sie niektórym się wydaje i prosze za pomocą stwierdzenia: "to chyba jasne" nie obrażać mojej inteligencji. Chciałem tylko pokazać małe luki w regulaminie (wykorzystywane przez niektórych piszących: "wydanie zbiorcze" zamiast konkretny nr albumu). W tym przypadku komiks poza kilkoma wydaniami miał także kolory lub nie i się przekonałem, że to było już zbyt mocno naciągane :badgrin:
Kolory czy nie to Kajtek i Koko w Kosmosie:P

I jeszcze jedno: Wydanie kolorowe nie jest wydaniem oryginalnym (pierwszym). Pierwsze jest chyba to: http://www.allegro.pl/item419491635_kajtek_i_koko_w_kosmosie_rarytas_wydanie_i_1973.html choć podobno mocno skrócono w nim kosmiczną przygodę Kajta i Koka.

Offline wilk

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #214 dnia: Sierpień 23, 2008, 02:35:22 pm »
Nie chce obrażać niczyjej inteligencji ale podaj mi jeden argument przemawiający za tym, że kwestia kolor/czarno biały nie gra roli. Przypomnę, że istotą konkursu jest odgadnięcie z jakiego komiksu pochodzi dany kadr. Jeśli wznowienie nie różni się od poprzednich wydań (np jak ostatnio z moją zagadką o Danikenie) to nie ma znaczenia czy odgadujący podaje wznowienie czy poprzednie wydanie bo one się od siebie niczym nie różnią. Jeśli się różnią to już podanie właściwego wydania ma znaczenie.

Offline bąbielek

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #215 dnia: Sierpień 23, 2008, 02:39:32 pm »
Popieram wilka. W sumie oczywista kwestia i nawet nie ma co debatować. Przykombinować chciałeś Death i tyle ;).

Klick me up, klick me down.

Offline Death

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #216 dnia: Sierpień 23, 2008, 03:09:53 pm »
Wiedziałem, że będę zmuszony podać argument, wiedziałem...  ;-)

Przypomnę, że istotą konkursu jest odgadnięcie z jakiego komiksu pochodzi dany kadr.
Czy kadr pokolorowany to już inny kadr? Czy kolor sprawia, że komiks staje się innym komiksem? Chyba ważniejsze jest to, że Rosiński narysował planszę Thorgala a nie to że Graza go pokolorowała:)

Mam kolorowe Kajtki i Koki na półce. Mogłem zejśc do swojego pokoju i zobaczyc ale tego nie zrobiłem. Chciałem po prostu zobaczyć jak daleko można naciągać regulamin:P Okazło się, że nie tak daleko.

Jeśli wznowienie nie różni się od poprzednich wydań to nie ma znaczenia czy odgadujący podaje wznowienie czy poprzednie wydanie bo one się od siebie niczym nie różnią. Jeśli się różnią to już podanie właściwego wydania ma znaczenie.

Prosze o przekształcenie powyższego w punkt regulaminu:)


I na koniec pytanie: Gdybym zapodał kadr z Egmontowego Szninkla i ktoś by dał odp: "Szninkiel" to nie mógłbym tego uznać? Dopiero gdyby ktoś napisał: "Szninkiel: Wybraniec" byłoby prawidłowo??? Ważne, że wiesz że komiks wydano w Polsce i że to Sznikiel a nie że pokolorowano i jedną z jego czesci nazwano Wybraniec.



Ps. Dobra, zresztą niech już będzie: kolorowy komiks to innym komiks:) Ale na powyższe pytanie prosze mi odpowiedziec


Offline wilk

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #217 dnia: Sierpień 23, 2008, 03:23:59 pm »


I na koniec pytanie: Gdybym zapodał kadr z Egmontowego Szninkla i ktoś by dał odp: "Szninkiel" to nie mógłbym tego uznać? Dopiero gdyby ktoś napisał: "Szninkiel: Wybraniec" byłoby prawidłowo??? Ważne, że wiesz że komiks wydano w Polsce i że to Sznikiel a nie że pokolorowano i jedną z jego czesci nazwano Wybraniec.


Teoretycznie byłaby to odpowiedź niepełna. Pełną byłaby "Szninkiel: Wybraniec". Oczywiście pozostawiam też pewną swobodę dla zadającego co do akceptacji odpowiedzi. Aczkolwiek jeśli pierwsza osoba odpowiedziałaby "Szninkiel" a kolejna chwilę potem "Szninkiel: Wybraniec" to w razie jakiegoś sporu punkt zostałby przyznany tej drugiej osobie.

Offline bąbielek

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #218 dnia: Sierpień 23, 2008, 03:28:34 pm »
Umówcie się gdzieś, zmierzcie se penisy i miejmy tę dyskusję już za sobą.*


* - oczywiście nie ja wymyśliłem takie zgrabne powiedzonko, lecz scenarzyści pierwszego odcinka Six Feet Under

Klick me up, klick me down.

Offline Mefisto76

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #219 dnia: Sierpień 23, 2008, 03:29:29 pm »
I jeszcze jedno: Wydanie kolorowe nie jest wydaniem oryginalnym (pierwszym). Pierwsze jest chyba to: http://www.allegro.pl/item419491635_kajtek_i_koko_w_kosmosie_rarytas_wydanie_i_1973.html choć podobno mocno skrócono w nim kosmiczną przygodę Kajta i Koka.

Konkursowy kadr NIE znajduje się w oryginalnym wydaniu Kajtka i Koka w Kosmosie z 1974 roku.


Moim zdaniem już opinia Wilka z kadrem z "Walki o Planetę" jest trochę kontrowersyjna - bo jak wrzuciłbym kadr z programu teatralnego Christy to prawidłowa może być też odpowiedź "Kajtek Koko i inni", co jest moim zdaniem dużym uproszczeniem. Ale na tym tle argumenty Deatha z wydaniem zbiorczym to już w ogóle kosmos  :evil:

 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2008, 03:37:04 pm wysłana przez Mefisto76 »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline wilk

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #220 dnia: Sierpień 23, 2008, 04:06:29 pm »


Moim zdaniem już opinia Wilka z kadrem z "Walki o Planetę" jest trochę kontrowersyjna - bo jak wrzuciłbym kadr z programu teatralnego Christy to prawidłowa może być też odpowiedź "Kajtek Koko i inni", co jest moim zdaniem dużym uproszczeniem. Ale na tym tle argumenty Deatha z wydaniem zbiorczym to już w ogóle kosmos  :evil:

 
Nie przeginajmy w drugą stronę. Jeśli kadr się nie różni w różnych wydaniach to każda odpowiedź wskazująca na jedno z tych wydań jest prawidłowa. Gdyby zrobić inaczej to byłoby to wyłącznie strzelanie w ciemno.

Offline Mefisto76

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #221 dnia: Sierpień 23, 2008, 06:39:31 pm »
Nie wiem skąd się to wzięło, ale własnie przypomniałeś mi, że "Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu"  :badgrin:
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Ty_draniu

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #222 dnia: Sierpień 23, 2008, 08:03:22 pm »
wracając do przykładowej "Walki o planetę", czy odpowiedź Ekspedycja tom I byłaby prawidłowa?  :)
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline wilk

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #223 dnia: Sierpień 24, 2008, 10:32:21 am »
wracając do przykładowej "Walki o planetę", czy odpowiedź Ekspedycja tom I byłaby prawidłowa?  :)
No tak. Stąd właśnie wziąłem kadr.  :p

Offline graves

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #224 dnia: Sierpień 25, 2008, 07:35:02 am »
Już mieliśmy dyskusję przy okazji innego wczesniejszego konkursu, że nie można dawać kadrów z komiksów oryginalnych (zagranicznych), bo wszystko ma znaczenie. Z takiego kadru wyciąga się wszystkie składowe - kolor, rodzaj tuszu (gruby, cienki - np., inny będzie w kadrze ze ŚM, inny z wydania Egmontu, czasami nawet inne tłumaczenie), nawet rodzaj wydruku (jeśli jest dobrej jakości scan) - aby zgadnąć co to jest. Jeżeli było w Polsce kilka wydań w różnej kolorystyce lub jak w tym przypadku b/w lub kolor - również jednoznacznie wskazuje to na komiks.
Dla mnie sprawa jest oczywista. Komiks, który podałeś nie zawierał takiego kadru jaki został zamieszczony - i chodzi właśnie o kolor.
Ciekawa sprawa może być np. z Thorgalem, kadr zamieszczony z tekstem - może być zupełnie inny w zależności od wydania (różni tłumacze - wydanie KAW różni się bardzo od Orbity lub Egmontu (nie wiem czy duże różnice są pomiędzy Relaxem i KAW-em) - nie mówiąc o tytułach np. "Nad jeziorem bez dna")  ;-)
To są jednak różnice nad którymi można sie zastanawiać - brak koloru do takich nie należy - jest bardziej jednoznaczny.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

 

anything