Autor Wątek: Spice and Wolf  (Przeczytany 12488 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nolifesking

Spice and Wolf
« dnia: Luty 24, 2008, 12:39:13 am »
Niekompletne jeszcze anime z planowanymi 13 odcinkami z czego wyszło już osiem epizodów. Siódmy dostępny będzie jako bonus tylko na DVD.

Opis na podstawie encyklopedii anime animenewsnetowrk:
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=8537
Anime opowiada o 25 letnim kupcu Lawrencie wędrującym od miasta do miasta sprzedającym, kupującym i zamieniającym różne towary. Gdy po dwóch latach wraca do Pasroe spotyka tam wilczą boginię zbiorów Horo. Zawiera z nią umowę. W zamian za zabranie jej na północ ona przyniesie mu szczęście w interesach. Horo prócz tego, że jest słodziutka jest wyjątkowo mądra postacią, która doradza Lawrencowi w jego podróży. Anime jest dość zabawne. Zawiera też w sobie elementy niekoniecznie zrozumiałej dla każdego sytuacji towarowo-monetarnej w stylizowanej na średniowiecznej Europie rzeczywistości (świat jest wymyślony od krain po nazwy miast, których nie spotka sie na mapie).

Jeżeli ktoś miałby problem z zrozumieniem któregoś z aspektów anime śmiało niech tu piszę ja lub ktoś inteligentniejszy ode mnie postara się wam pomóc w zrozumieniu tego.

Acha właśnie. Wilk możesz przenieść część oftopu z "co ciekawego ogladacie" tutaj :)


Offline Konował

Spice and Wolf
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2008, 08:51:09 am »
Jak dla mnie Lawrence wygląda na więcej niż 25lat, myślałem że po 30 jest.
Czy do 7 odcinka były jakieś sytuacje związane z Kościołem ?


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Spice and Wolf
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2008, 09:26:26 am »
Dla mnie wyglądał właśnie tak miedzy 25 a 30. I mam nadzieję, że odcinek siódmy nie wyrywa czegoś ważnego z fabuły, bo się wkurzę. Choć jak na razie to utknąłem na trzecim odcinku, bo nie chce mi się oglądać anime :P


ps.
Noli, wrzuć obrazek na jakiś server zewnętrzny, bo ANN ma blokadę.
Postów nie przeniosę, bo mają wcześniejszą datę od Twoich i wskoczyłyby przed Twój pierwszy post. Silnik tego forum nie jest user friendly.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Spice and Wolf
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2008, 12:35:19 pm »
Widziałem już 8 epa, raczej dziury w fabule nie ma więc można oglądać.
Po prostu ten 7 ep to będzie taki klasyczny dvd special (hint: kupcie mnie! - a nie oglądajcie tylko w tv), tyle że trochę z tą numeracją zamieszali.

ps. cuteness Horo rośnie z każdym odcinkiem i to już nie liniowo ale wykładniczo. Stężenie w ósmym epie słodkich minek z pieszczonym w międzyczasie ogonkiem dawno przekroczyło wszelkie dopuszczalne normy, nawet jak na anime :)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Spice and Wolf
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2008, 12:44:18 pm »
Cytat: "richie"

ps. cuteness Horo rośnie z każdym odcinkiem i to już nie liniowo ale wykładniczo. Stężenie w ósmym epie słodkich minek z pieszczonym w międzyczasie ogonkiem dawno przekroczyło wszelkie dopuszczalne normy, nawet jak na anime :)


To znaczy, że coś chce osiągnąć :)

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Spice and Wolf
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2008, 02:18:19 pm »
Ależ naturalnie, mój drogi Watsonie :)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline nolifesking

Spice and Wolf
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2008, 02:40:10 pm »
Cytuj
To znaczy, że coś chce osiągnąć

Dokładnie :)
Lawrenc jest taki uległy, że wszystko na nim wyprosi *śmiech*
Ciekaw jestem jak ona mu odda ten dług, który u niego zaciągnęła. :P

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Spice and Wolf
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 24, 2008, 07:31:55 pm »
Horo nie jest aż taka perfidna. Jakby chciała, to biednego Lawrencea okręciła by dookoła palca jak sznurek. Widać, że zazwyczaj szanuje jego wolną wolę :lol:

Offline Konował

Spice and Wolf
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 24, 2008, 08:38:25 pm »
Lawrence też nie jest jakimś idiotom który by zaufał komuś na ładne oczy czy komplementy. W końcu to kupiec:)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Spice and Wolf
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2008, 12:15:49 am »
Horo nie musi prosić. Ona po prostu bierze co chce. Vide sytuacja kiedy lądują razem w jednym łóżeczku... :D Indeed jest boska. A co do szanowania wolnej woli - sztuką jest tak pokierować wydarzeniami, żeby "ofiara" myślała iż sama doprowadziła do tego co się wydarzyło. Horo to potrafi. Ale zgadzam się że perfidna raczej nie jest.
A do tego spożywa jedynie słuszny napój w dużych ilościach... Oto kobieta jakiej mi potrzeba. :P
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline nolifesking

Spice and Wolf
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 02, 2008, 08:55:43 pm »
Widzieliście odcinek 9 ?
Czyżby pastereczka mogła coś napaskudzić ?

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Spice and Wolf
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 02, 2008, 09:32:29 pm »
IMHO za mało danych póki co. Chyba trzeba zaczekać aż sytuacja bardziej się rozwinie.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Spice and Wolf
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 03, 2008, 05:22:31 am »
Za mało odcinków, stanowczo za mało odcinków. Akcja rozwija się za spokojnie i obawiam się, że nie będzie sensownego zawiązania w tym 13tym odcinku - po prostu przerwą ich podróż w jakimś momencie przy okazji jakiegoś wydarzenia. Może i ta podróż nie jest najważniejsza, ale mi się szalenie podoba. Szczególnie, że to okazja do interakcji między Horo a Lawrencem co dla mnie jest gwoździem programu :)

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Spice and Wolf
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 03, 2008, 03:58:48 pm »
Niestety, ale ostatni (dziewiąty) odcinek był najgorszym do tej pory ze wszystkich. Dołączenie do ekipy na czas podróży tej pastereczki (a co za tym idzie sens całego odcinka) było szyte nićmi grubości stalowej liny :/
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline nolifesking

Spice and Wolf
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 03, 2008, 04:14:55 pm »
Dodać muszę, że był też nudnawy.
Ale musze to napisać.

Horo jest taaaka słodziutka !!