trawa

Autor Wątek: Warrior Priest  (Przeczytany 3739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wolfgar

Warrior Priest
« dnia: Marzec 16, 2008, 08:37:33 am »
Witam
Zaczynam przygode z bitewniakiem, wybrałem imperium, nie wiem czy dobrze ale znając troche RPG najbardziej mi się chyba podoba. Mam regiment milicji i zastanawiam się co dalej, chce władować kase w Priesta ale w sumie nie znam statystyk i nie wiem czy warto , nie wiem zbytnio co on potrafi i czy jest przydatny dla armii. Jeśli możecie to pomóżcie może nawet w wyborze jednostek.
Pozdrawiam

Offline Rakso_The_Slayer

Warrior Priest
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2008, 10:15:08 am »
w takim razie najpierw zainwestuj w armybooka. tam znajdziesz wszystko co trzeba wiedziec.
hat's the way I like it babe... I don't want to live forever.

http://www.coolminiornot.com/artist/Rakso

www.zankaraz.republika.pl

Offline Grodzio

Warrior Priest
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2008, 12:35:56 pm »
albo poczytaj fora dotyczace imperium, poznaj zasady a potem kupuj figurki
othing else matters by Metallica

Offline Wolfgar

Warrior Priest
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2008, 12:57:16 pm »
No gdybym miał podręcznik to bym nie pytał. Narazie nie ma mowy o kupnie podręcznika.

Offline Katylina

Warrior Priest
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2008, 01:44:09 pm »
To możesz zapomnieć o graniu.

Nie żebyśmy byli złośliwi, po prostu z podręcznikiem idzie łatwiej. No i rulebookiem.

Offline X.Maciek

Warrior Priest
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2008, 03:45:15 pm »
Oj panowie nie przesadzajcie. Ja nie mam ani podręcznika ani księgi armii i żyję i się dobrze miewam ;)

Musisz się najpierw zdecydować jakim stylem chcesz grać. Czy wolisz mieć armię na piechocie czy kawalerii? Czy chcesz wygrywać czy dobrze się bawić? itp.
"Nie samym Warhammerem żyje człowiek"

Offline Wolfgar

Warrior Priest
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2008, 03:46:58 pm »
Przede wszystkim dobrze się bawić, po drugie raczej wybiorę piechotę z małą pomocą konnicy 1-2 regimenty i jakieś działa, dlatego też pytam o Priesta, czy warto?
Pozdrawiam

Offline X.Maciek

Warrior Priest
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2008, 05:01:09 pm »
Ja bym zaczął kupowanie raczej od oddziałów a nie od bohaterów bo herosa zawsze można sproksować. Mówisz że działa ale czy zamierzasz używać tylu czołgów i armat na ile tylko punktacja pozwoli? I zapomniałem zadać kluczowego pytania: czy wolisz mieć herosów magów czy wojowników i tylko skromną obronę magiczną?
"Nie samym Warhammerem żyje człowiek"

Offline Wolfgar

Warrior Priest
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 18, 2008, 06:50:09 pm »
Nie oczywiście  że nie tyle dział na ile punktacja pozwala, myślę o około dwóch, drobna pomoc jakiegoś maga by się przydała. W sumie to już wygrałem aukcje na allegro więc Priesta będę miał, jak więc najlepiej go wykorzystać? Nie przepadam za zbyt dużą magią więc pewnie postawie na wojowników.

Offline X.Maciek

Warrior Priest
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 18, 2008, 07:14:47 pm »
Ja osobiście uważam że żaden heros w imperium nie nadaje się do walki, ale to tylko moje skromne zdanie i teoretycznie można nim grać. Jakbym go miał używać to wsadziłbym go do kawalerii i dał mu taki przedmiot że zamienia się w pojedynku statystykami ze swoim przeciwnikiem. Ja bym dał go wtedy na generała i resztę herosów stanowiliby magowie ale zawsze możesz nawet nie brać wszystkich herosów albo wziąć kapitana...
"Nie samym Warhammerem żyje człowiek"

Offline waszaczek

Warrior Priest
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 18, 2008, 07:25:52 pm »
wszystkich herosow do bitwy nie wezmiesz
iczego nie żałuję

Offline Murzyn

Warrior Priest
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 19, 2008, 03:05:46 pm »
Ja gram Imperium posiadam armię na 1000pkt i biegnę dalej
więc tak :
NAJPIERW Milicja co już masz czyli ok POTEM Warriorsi (Hangunersi albo Halabrdiersi {najlepiej wszystko naraz}) NASTĘPNIE Knightly Ordersi (kawaleria dla niewiadomych) JESZCZE POTEM Great Cannon lub Mortar w zależności od potrzeb I DOPIERO NA KONIEC Warrior Priest i razem z nim Czarodziej Bitewny.

I na turnieje możesz biegać  :D
Do mnie Synowie Sigmara Za Imperium !

Offline Grand Admiral Thrawn

Warrior Priest
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 19, 2008, 04:21:29 pm »
Cytat: "waszaczek"
wszystkich herosow do bitwy nie wezmiesz


Można wziąć jako oddział. Już tak kilka razy zrobiłem. Fakt, że wygląda to co najmniej dziwnie i zabawnie jak widzisz przed sobą klocek herosów ale co tam. Niech mają coś od życia.

Co do samej liczby to skoro interesuję się daną rasą to nawet ze względów czysto kolekcjonerskich warto zdobywać nowe figurki.
Historia jest w ruchu, kapitanie. Ci, którzy nie nadążają, pozostaną w tyle by oglądać ją z daleka.
A ci, którzy staną nam na drodze nie będą mieli okazji żeby ją obejrzeć."
- Grand Admiral Thrawn

Offline ziopal

Warrior Priest
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 19, 2008, 09:32:41 pm »
Takie pytanie: jaki klocek bohaterów???
Chyba nie zrozumiałem...
A co do priesta: ile on kosztuje?(punkty a nie zł)
Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

- Magnus the Pious

Offline Grand Admiral Thrawn

Warrior Priest
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 20, 2008, 08:20:33 am »
Taka dosyć enigmatyczna ta moja wypowiedź była. Wybacz. 20 herosów wrzuconych do jednego oddziału jako halabardnicy dla przykładu. To oddaje ilość tych modeli jaki posiadam. Jak tylko wypatrzę model, którego nie posiadam to licytuję bądź kupuję.
Historia jest w ruchu, kapitanie. Ci, którzy nie nadążają, pozostaną w tyle by oglądać ją z daleka.
A ci, którzy staną nam na drodze nie będą mieli okazji żeby ją obejrzeć."
- Grand Admiral Thrawn

 

anything