Autor Wątek: Nowości komiksowe na blogach  (Przeczytany 1304724 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lokus

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1575 dnia: Maj 24, 2014, 06:01:07 pm »
Czego jeszcze brakowało w ofercie Image? Chyba tylko czegoś w stylu Lovecrafta
http://imagecomicsjournal.blogspot.com/2014/05/gdy-potwory-zawadna-magia.html

Gillen bardzo nieskromny, czyli znów o "The Wicked and the Divine"
http://imagecomicsjournal.blogspot.com/2014/05/najlepsze-dzieo-w-ich-karierze.html

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1576 dnia: Maj 25, 2014, 11:58:01 am »
"Lawa" to drugi komiks w twórczości Wilhelma Sasnala, który można kupić w PL od jakiegoś tygodnia, pierwotnie ukazał się w USA

http://dybuk.wordpress.com/2014/05/18/lawa/


udało mi się zdobyć ten komiks i muszę przyznać, że jest to ciekawa pozycja. Sasnal pisze interesująco, a sama opowieść wydaje się bardzo oniryczna, posiadająca drugie dno. polecam kupno (o ile jeszcze gdzieś jest), bo chyba wszyscy znamy historię pierwszego komiksu tego artysty ;)

Offline giera

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1577 dnia: Maj 25, 2014, 08:59:09 pm »
W piątek Nicolas Grivel, niezależny agent sprzedający prawa do komiksów w Azji, Europie i Stanach, poinformował na profilu fejsbukowym swojej agencji: PRZYGODY NA BEZLUDNEJ WYSPI by Maciej Sieńczyk (Poland). French right sold to Ici Même (France, Nantes). For Maciej Sieńczyk (Poland).

http://dybuk.wordpress.com/2014/05/25/sienczyk-atrakcyjny-eksportowy/
Gdzie teraz jesteś, Batmanie? Teraz, gdy Ciotka Heriot doniosła o zniknięciu Robina(…). Gdzie teraz jesteś, gdy SHAZAM! Kapitana Marvella odbija się echem o ściany widowni?
[Brian Patten]
http://dybuk.wordpress.com

Offline slay

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1578 dnia: Maj 25, 2014, 09:07:10 pm »
Kolejna porcja zeszytów z za wielkiej wody:

http://coszzupelnieinnejbeczki.pl/?p=3064

Lokus

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1579 dnia: Maj 25, 2014, 09:31:31 pm »

Lokus

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1580 dnia: Maj 26, 2014, 10:06:19 am »

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1581 dnia: Maj 26, 2014, 11:15:25 am »

Offline Nawimar

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1582 dnia: Maj 26, 2014, 11:54:24 am »
"Luźna relacja z Komiksowej Warszawy 2014:"
 
Myślałem, że dowiem się czegoś konkretnego o spotkaniach autorskich i planach wydawców (tj. sprawach, które jak dla mnie są sednem tego typu imprez). A tu o żarciu i przybijaniu pion z funflami. Wszystko niby fajnie, co nie zmienia faktu, że straciłem czas.

Offline vision2001

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1583 dnia: Maj 26, 2014, 12:33:02 pm »
Myślałem, że dowiem się czegoś konkretnego o spotkaniach autorskich i planach wydawców (tj. sprawach, które jak dla mnie są sednem tego typu imprez). A tu o żarciu i przybijaniu pion z funflami. Wszystko niby fajnie, co nie zmienia faktu, że straciłem czas.
Też myślałem, że doczytam coś ze spotkań, bo niestety ja z tych co stoi po autografy... Dobrze, że tylko wzrokiem przejrzałem wpis i sobie go finalnie darowałem.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1584 dnia: Maj 26, 2014, 12:33:57 pm »
Dodałem akapit o poważniejszych informacjach. Głównie to lista gwiazd, które mają zawitać do Łodzi na MFK, krótkie info o planach Egmontu i niepełna lista nagrodzonych w tym roku przez PSK. Reszty dostarczą jak podejrzewam serwisy. Poszerzyłem też akapit o spotkaniu z twórcami polskich komiksów kryminalnych.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2014, 12:48:50 pm wysłana przez Anonimowy Grzybiarz »

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1585 dnia: Maj 26, 2014, 12:40:04 pm »
Myślałem, że dowiem się czegoś konkretnego o spotkaniach autorskich i planach wydawców (tj. sprawach, które jak dla mnie są sednem tego typu imprez). A tu o żarciu i przybijaniu pion z funflami. Wszystko niby fajnie, co nie zmienia faktu, że straciłem czas.
Też myślałem, że doczytam coś ze spotkań, bo niestety ja z tych co stoi po autografy... Dobrze, że tylko wzrokiem przejrzałem wpis i sobie go finalnie darowałem.

Panowie..... magicznym zaklęciem jest tutaj wspomniane na początku wpisu słowo...

Luźna relacja z Komiksowej Warszawy 2014:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2014/05/warszawskie-targi-ksiazki-i-komiksowa.html

stąd też logiczne było jakiego wpisu można się spodziewać.

plus...
...nie mówiąc już o tym, że jeżeli dla mnie sednem imprezy byłyby spotkania autorskie i plany wydawców (a byłby akurat mieszkańcem miasta gdzie się taka impreza odbywa)  to zjawiłbym się osobiście właśnie dla tego SEDNA.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Nawimar

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1586 dnia: Maj 26, 2014, 12:43:47 pm »
To w końcu "luźna" czy "relacja"? I czy z Komiksowej Warszawy czy może raczej z kebabiarni?
 
Dodam ze swej strony, że chyba właśnie temu mają służyć relacje (także te luźne), aby przekazać sedno imprez tym, którzy pomimo chęci ze swej strony, nie mieli możliwości dotarcia na imprezę. Ale to tylko moje prywatne zdanie.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1587 dnia: Maj 26, 2014, 12:49:39 pm »
To w końcu "luźna" czy "relacja"? I czy z Komiksowej Warszawy czy może raczej z kebabiarni?
 
Dodam ze swej strony, że chyba właśnie temu mają służyć relacje (także te luźne), aby przekazać sedno imprez tym, którzy pomimo chęci ze swej strony, nie mieli możliwości dotarcia na imprezę. Ale to tylko moje prywatne zdanie.

Ależ Janek napisał dokładnie jakie było sedno imprezy.

A to, że dla niego sednem imprezy jest spotkanie z ludźmi z całej Polski (podobnie jest to dla mnie sedno imprezy) to już chyba inna sprawa.  Dla visiona sednem imprezy są autografy i kolejki, dla Ciebie sednem imprezy są spotkania autorskie i plany wydawnicze. Mnie te rzeczy interesują średnio.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Nawimar

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1588 dnia: Maj 26, 2014, 01:03:09 pm »
Ystad: "(...) spotkania autorskie i plany wydawnicze. Mnie te rzeczy interesują średnio."
 
No właśnie już czas jakiś temu zauważyłem, że te sprawy mają dla Ciebie znaczenie co najwyżej drugorzędne. I ok.
 
Ja natomiast jako potencjalny czytelnik tej relacji (nawet pomimo jej "luźnej" formuły) spodziewałem się ogólnej przekrojówki tj. od biedy także trochę o miłych sercu i duszy kumplach. O jedzeniu zresztą też, bo to od lat standardowy wątek u pewnej grupy relacjonujących. Mimo wszystko liczyłem, że zmieści się chociaż kilka dodatkowych wzmianek o więcej niż jednym spotkaniu autorskim (i to potraktowanym wyjątkowo pobieżnie), tak aby również ci którzy czekali cierpliwie w kolejce po autograf (a przy okazji także fani, którzy z przyczyn od nich niezależnych na imprezę nie dotarli) uzupełnili swoją wiedzę o tym co się działo na spotkaniach. Jak już wspominałem przeliczyłem się. I stąd konstatacja o straconym czasie podczas lektury tego tekstu. Pozostaje mi zatem liczyć na wspominane w "relacji" serwisy. 

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1589 dnia: Maj 26, 2014, 01:16:30 pm »
Tak jak napisałem, dla mnie komiksiarze są najważniejsi. Komiksowa Wawa czy MFK to najczęściej dwie okazje w roku, by spotkać ludzi, z którymi mam kontakt internetowy niemal codziennie. Przykro mi, że zmarnowałeś czas czytając mój wpis, nie chciałem nikogo wprowadzać w błąd nazywając ów "luźną relacją". Trudno mi pisać o spotkaniach na których nie byłem i o planach, których nie usłyszałem. Z drugiej strony, chciałem opisać KW tak, jak ją widziałem, spędziłem. Bo podejrzewam, że pojawią się bardziej oficjalne relacje, a myślę, że już zaraz, już za momencik poważniejsze i bardziej godne zaufania serwisy komiksowe niż mój blog, dostarczą najgorętszych newsów.