Autor Wątek: Nowości komiksowe na blogach  (Przeczytany 1305117 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline slay

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1650 dnia: Czerwiec 15, 2014, 05:56:32 pm »

Offline Julek_

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1651 dnia: Czerwiec 15, 2014, 06:03:39 pm »
Dziś przed Państwem utalentowana i wszechstronna Magda Babińska! Już w czasie studiów na krakowskiej ASP Magda interesowała się projektowaniem mody, komiksem oraz animacją. Ta ostatnia pasja naznaczyła ostatni etap jej studiowania. W pracowni animacji, kierowanej wówczas przez prof. Jerzego Kucię obroniła dyplom, a jej filmy zdobyły liczne wyróżnienia na festiwalach animacji w kraju i zagranicą.

... czyli przedostatnia odsłona cyklu "Ludzie rysują Blera"!

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/06/1626-ludzie-rysuja-blera-s03e08-magda.html

Offline Julek_

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1652 dnia: Czerwiec 16, 2014, 05:49:46 am »
Komix-Express z niedzieli - Kołodziejczak o planach Egmontu, nowy "Monster", "Axis" od Marvela i Remendera, komiksowy blok na Dniach Fantastyki i Jason Momoa jako Aquaman.

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/06/1625-komix-express-246.html

Offline Wiktorian

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1653 dnia: Czerwiec 16, 2014, 12:26:15 pm »
REKLAM NIE MA KOŃCA (spokojnie... to już ostatnia... chyba). Tym razem fanpage na facebooku, który jest istotny, gdyż na nim będą publikowane informacje odnośnie następnych posunięć związanych z blogiem (no i chcemy zobaczyć jakie jest faktyczne zainteresowanie naszymi wypocinami).

https://www.facebook.com/grumpygrumpier?ref_type=bookmark

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1654 dnia: Czerwiec 16, 2014, 12:57:51 pm »
REKLAM NIE MA KOŃCA (spokojnie... to już ostatnia... chyba). Tym razem fanpage na facebooku, który jest istotny, gdyż na nim będą publikowane informacje odnośnie następnych posunięć związanych z blogiem (no i chcemy zobaczyć jakie jest faktyczne zainteresowanie naszymi wypocinami).

https://www.facebook.com/grumpygrumpier?ref_type=bookmark

wrzucanie linka do fanpejdza na FB utworzonego "kilka minut wczesniej" na którym nie ma jeszcze nic? dziwne :>
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Wiktorian

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1655 dnia: Czerwiec 16, 2014, 01:23:23 pm »
wrzucanie linka do fanpejdza na FB utworzonego "kilka minut wczesniej" na którym nie ma jeszcze nic? dziwne :>

Ciiiii... nikt nie zauważy  :razz:  HA! Już jest "ankieta"! <jazzowe rączki>
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2014, 01:37:03 pm wysłana przez Wiktorian »

Offline turucorp

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1656 dnia: Czerwiec 16, 2014, 07:04:13 pm »
przepraszam, ale przeczytalem to http://grumpygrumpier.blogspot.com/2014/05/nie-zapomnij-o-mnie-czyli-nowozency.html#more i tak sie zastanawiam, ile Wy macie lat i w jakim zakatku galaktyki uchowaliscie sie przez ostatanie 24 lata?

Offline Julek_

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1657 dnia: Czerwiec 16, 2014, 08:35:34 pm »
A na Kolorowych Krzysiek Tymczyński pisze o trzecim tomie "Artifacts"

Trzeci tom "Artifacts" początkowo miał być wielkim pożegnaniem Rona Marza z uniwersum Top Cow. Scenarzysta zakończył już przygodę z solowymi przygodami Sary Pezzini, natomiast dzisiaj opisywany cykl planowany był na trzynaście zeszytów i początkowo nikt nie przypuszczał, że jego ogromna popularność sprawi, że tytuł przerodzi się w regularny on-going, publikowany zresztą do dziś.

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/06/1627-artifacts-vol3.html

Offline eter.one

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1658 dnia: Czerwiec 16, 2014, 08:55:34 pm »
przepraszam, ale przeczytalem to http://grumpygrumpier.blogspot.com/2014/05/nie-zapomnij-o-mnie-czyli-nowozency.html#more i tak sie zastanawiam, ile Wy macie lat i w jakim zakatku galaktyki uchowaliscie sie przez ostatanie 24 lata?

Najlepsze jest "Może nie jest nie wiadomo jak innowacyjny, rysunki nie są najwyższych lotów, ale coś w moim umyśle mówi mi, że to naprawde świetny komiks" - jednak jest nadzieja dla tego umysłu

Offline Julek_

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1659 dnia: Czerwiec 16, 2014, 09:13:13 pm »
Turu, bo znowu będziesz, że znęcasz się nad młodym, zdolnym, utalentowanym w komiksowie i przez Ciebie chłopak się w sobie zamknie. Przestanie pisać o komiksikach, stoczy się, zacznie oglądac dno butelki coraz częściej i ani się obejrzeć wyląduje "pod budką z piwem" z panem Mietkiem i panem Zenkiem. Sumienia nie masz?

Offline Nawimar

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1660 dnia: Czerwiec 16, 2014, 09:18:13 pm »
Mi z kolei podoba się zainteresowanie obu autorów obszarami komiksu dotąd im nieznanymi. Nawet jeśli odbywa się to jakby po omacku. Wygląda to trochę tak, że czytelnicy dotąd zainteresowani superbohaterami stopniowo rozpoznają odmienny grunt. Jeszcze nie do końca z przekonaniem i być może na dłuższą metę nic z tego nie wyjdzie. Z drugiej strony niewykluczone, że z czasem sięgną oni po kolejne tytuły Otta, trochę na zasadzie urozmaicenia względem "Secret Wars" czy "Punishera MAX". Kto wie, może także po "Bajabongo" i "NeSt". "Nowożeńcy" mogą być dobrym początkiem. Sporo osób przechodziło podobny proces.
 
 Na marginesie dodam, że mi jakoś marnie się czytuje teksty z bluzgami. To już chyba nie czasy na tego typu tanią "zaje...tość". No ale co kto lubi.

Offline Wiktorian

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1661 dnia: Czerwiec 16, 2014, 09:32:42 pm »
przepraszam, ale przeczytalem to http://grumpygrumpier.blogspot.com/2014/05/nie-zapomnij-o-mnie-czyli-nowozency.html#more i tak sie zastanawiam, ile Wy macie lat i w jakim zakatku galaktyki uchowaliscie sie przez ostatanie 24 lata?


Ja mam 19, a kumpel 22. Uchowanie bardziej Polsko od Piłsudzkiego (niestety nie wiem jaki to zakątek galaktyki, ale będę wdzięczny za sprostowanie).

Najlepsze jest "Może nie jest nie wiadomo jak innowacyjny, rysunki nie są najwyższych lotów, ale coś w moim umyśle mówi mi, że to naprawde świetny komiks" - jednak jest nadzieja dla tego umysłu


Zdaje Ci się. To raptem rigor mortis... nadzieja przepadła.

Turu, bo znowu będziesz, że znęcasz się nad młodym, zdolnym, utalentowanym w komiksowie i przez Ciebie chłopak się w sobie zamknie. Przestanie pisać o komiksikach, stoczy się, zacznie oglądac dno butelki coraz częściej i ani się obejrzeć wyląduje "pod budką z piwem" z panem Mietkiem i panem Zenkiem. Sumienia nie masz?


Z tymi zdolnymi i utalentowanymi to bym nie przesadzał (w sumie to pewnie według jakiś standardów już nawet nie młodzi). Ale doceniamy uznanie. Tylko małe sprostowanko - pod okoliczną budką z piwem przesiadują panowie Mikołaj oraz Karol (w ogóle to jakaś dziwna moda, że ludzie myślą, iż wszystkie tego rodzaju indywidua posiadają imiona zakończone na -ek). A z kolei pan Turu na pewno posiada sumienie.

Mi z kolei podoba się zainteresowanie obu autorów obszarami komiksu dotąd im nieznanymi. Nawet jeśli odbywa się to jakby po omacku. Wygląda to trochę tak, że czytelnicy dotąd zainteresowani superbohaterami stopniowo rozpoznają odmienny grunt. Jeszcze nie do końca z przekonaniem i być może na dłuższą metę nic z tego nie wyjdzie. Z drugiej strony niewykluczone, że z czasem sięgną oni po kolejne tytuły Otta, trochę na zasadzie urozmaicenia względem "Secret Wars" czy "Punishera MAX". Kto wie, może także po "Bajabongo" i "NeSt". "Nowożeńcy" mogą być dobrym początkiem. Sporo osób przechodziło podobny proces.
 
 Na marginesie dodam, że mi jakoś marnie się czytuje teksty z bluzgami. To już chyba nie czasy na tego typu tanią "zaje...tość". No ale co kto lubi.


Szczerze mówiąc to chyba faktycznie tak jest! Dotychczas siedzieliśmy tylko i wyłącznie w komiksach z obszaru superbohaterów, fantastki, science-fiction, a teraz przyszedł czas na odkrycie nowych horyzontów. "Nowożeńcy" okazali się BARDZO przyjemnym zaskoczeniem i zdecydowanie będziemy brnąć dalej w podobne klimaty. Jeśli chodzi o bluzgi - cóż... taką mamy konwencję i raczej nie chodzi tu o pompowanie (już i tak nadętego) ego, ale po prostu o pokazanie, że można do takich tematów podejść na luzie i "być sobą", a nie tym pseudo-intelektualistą, który siedzi w każdym z nas. Jeśli chcę coś spuentować lub podkreślić - bam! - i mamy przekleństwo, które bardzo efektywnie spełnia to zadanie.


Faktycznie, Grumpier potrafi z tym przesadzić (nawet ja zwróciłem mu uwagę), ale i tak wydaje mi się, że części czytelników to podpasuje, gdyż to swego rodzaju oderwanie się od ugrzecznionych motywów recenzenta. W tym szaleństwie jest metoda.


PS. Punisher MAX to świetna seria (zwłaszcza za czasów Ennisa), a "Secret Wars" to z kolei bagno i sporo metrów mułu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2014, 05:31:54 am wysłana przez fragsel »

Offline turucorp

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1662 dnia: Czerwiec 16, 2014, 11:27:09 pm »
niestety nie wiem jaki to zakątek galaktyki, ale będę wdzięczny za sprostowanie

Raczej wyjasnienie niz sprostowanie: jedno z zewnetrznych ramion galaktyki spiralnej, a konkretnie Ramie Oriona w galaktyce Droga Mleczna.
A skoro juz jestesmy przy wyjasnianiu pewnych spraw, komiksy "nieme" nie sa zadnym kuriozum, nawet ten fascynujacy Was Marvel wypuscil cala serie tego typu komiksow, z postaciami ze swojej stajni.
Przeliczanie ceny na dlugosc lektury jest o tyle zabawne, ze redukuje chociazby cale malarstwo do "sporo przeplaconych obrazkow", prosze, nie idzcie ta droga.
W kwestii "luzackiego jezyka" i wulgaryzmow w Waszych recenzjach, z calym szacunkiem, ale to jest po prostu slabe, sugeruje raczej bardziej wnikliwe pogrzebanie w materialach i kontekstach zwiazanych z omawianymi przez Was komiksami, zamiast tej "pseudoluzackiej nowomowy". Szczegolnie, ze macie, zdaje sie, jakies powazniejsze ambicje w rozwijaniu swojego projektu?

Offline Wiktorian

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1663 dnia: Czerwiec 17, 2014, 12:06:52 am »

Raczej wyjasnienie niz sprostowanie: jedno z zewnetrznych ramion galaktyki spiralnej, a konkretnie Ramie Oriona w galaktyce Droga Mleczna.
A skoro juz jestesmy przy wyjasnianiu pewnych spraw, komiksy "nieme" nie sa zadnym kuriozum, nawet ten fascynujacy Was Marvel wypuscil cala serie tego typu komiksow, z postaciami ze swojej stajni.
Przeliczanie ceny na dlugosc lektury jest o tyle zabawne, ze redukuje chociazby cale malarstwo do "sporo przeplaconych obrazkow", prosze, nie idzcie ta droga.
W kwestii "luzackiego jezyka" i wulgaryzmow w Waszych recenzjach, z calym szacunkiem, ale to jest po prostu slabe, sugeruje raczej bardziej wnikliwe pogrzebanie w materialach i kontekstach zwiazanych z omawianymi przez Was komiksami, zamiast tej "pseudoluzackiej nowomowy". Szczegolnie, ze macie, zdaje sie, jakies powazniejsze ambicje w rozwijaniu swojego projektu?

Wiem, że Marvel miał ten swój event "Nuff said" i chociażby wtedy wypuszczał komiksy nieme (nawet w WKKM-ie trafiły się/trafią się dwa takie przypadki). Po prostu nie spodziewałem się takiej formy w momencie zakupu "Nowożeńców". Z tym przeliczaniem ceny na długość jest tak, że nie do końca mamy na myśli zredukowanie tego do "zbiór bezsensownych i drogich grafik". Tutaj raczej chodziło o pokazanie czytelnikom czego i za ile mogą się spodziewać (ogarnij taki motyw: ktoś ma bardzo ograniczony budżet na komiksy, chce je jak najlepiej zainwestować, a co jeśli znajdzie komiks równie ciekawy/ciekawszy, dłuższy i z tylko nieco podwyższoną ceną?) Tym bardziej, że trochę pominąłeś konkluzję owego stwierdzenia. "WYDAWAĆ BY SIĘ MOGŁO, że za cenę około 40 zł, 68 stron, czarno-białego, niemego komiksu z zupełnego podziemia to inwestycja nieopłacalna (...) po przeczytaniu ja również stwierdziłem, iż chcę by zagościł na stałe w mojej kolekcji"... no to raczej nie zniechęca potencjalnych kupców i nie spłyca wrażeń estetycznych. Używanego języka nie mamy zamiaru tykać. Lubimy pisać w takiej konwencji (i tak cały czas to szlifujemy), a wulgaryzmy nie mają sprawić, że z miejsca urosną nam jaja i zyskamy respekt od tych wszystkich OG, ale raczej mają za zadanie puentować, bądź podkreślać (przynajmniej w mojej części recenzji - tak w ogóle ja to Grumpy i w sumie to prosiłbym, aby wszelkie uwagi były "imiennie" kierowane bo naprawdę potem ciężko się połapać który z nas popełnił jaką gafę, bo jednak nasze style dość się różnią). No i spójrzmy prawdzie w oczy... taki język bardziej trafia do "przeciętnych ludzi" (a tacy też czytają tego bloga). Czy mamy ambicje? No sławni się z tym raczej nie staniemy, a z tego co wiem to nasze wybory zawodowe też nie obracają się w okół tego środowiska.

Tak jak już kiedyś pisałem - naszym celem nie jest bycie odbieranym jako poważni mecenasowie sztuki komiksowej (bo najzwyczajniej nimi nie jesteśmy - choć nie damy się także sprowadzać do poziomu półgłówków). Jesteśmy dwójką chłopaków, którzy spędzają czas bazgrząc frazesy o przeczytanych komiksach i mają z tego frajdę. Oczywiście, chcemy się dzielić tym z innymi (w końcu bez Was jesteśmy niczym bo po co coś pisać skoro i tak nikt tego nie zobaczy?), ale jedna rada - ZLUZUJCIE. Pomyślcie w ten sposób: "Oooo przeglądam sobie forum gildii, jest spoko, zimny browar (albo inna rzecz, która mnie uszczęśliwi w danej chwili). Wejdę sobie w dział o nowościach komiksowych na blogach. O! Coś nowego z kolorowych zeszytów - lubię, że rzetelnie podchodzą do swoich relacji. Dalej mamy imagecomicsjournal - wydawnictwo Image to obecnie najciekawsze wydawnictwo w amerykańskim mainstreamie, więc to logiczne, że chcę być z tym na bieżąco, a Ci goście mogą mi to zapewnić... no i Ci z grumpygrumpier... przynajmniej się pośmieję (czy szyderczo, czy z sympatii)... może nawet mnie czymś pozytywnie zaskoczą? Nieeee... ale co się pośmieję to moje :biggrin:
Naprawdę, poważne i egzaltowane pisanie nie jest dla nas (a Wy i tak nie chcecie tego oglądać... zapewniam was, takiej sterty sztucznych i wymuszonych relacji dawno nie widzieliście) i sami to odrzucamy. Moglibyśmy, ale po co? Chcemy opisać nasze "najprostsze, najprymitywniejsze" wrażenia związane z danym komiksem. Czasem będzie śmiesznie, czasem żałośnie, czasem refleksyjnie, ale po prostu w trakcie pisania chcemy być w 110% pewni, że to nadal MY i nasz styl, a także, iż nadal chce nam się to robić. Nie każemy Wam w żaden sposób liczyć się z naszą opinią (właściwie to możecie wchodzić na naszego bloga tylko i wyłącznie po to, żeby wiedzieć jaką my mamy opinię i od razu stwierdzać "A ja mam odwrotnie" i kupować nie polecane przez nas komiksy, albo nie kupować tych, które nas urzekły). Po prostu chcemy Wam dostarczyć rozrywkę (a może nawet i maciupką dozę refleksji). 


PS. Dzięki za wytłumaczenie tej wstawki o galaktyce. Przyznam, że nie wiedziałem, iż jesteśmy w stanie określić to położenia z taką dokładnością.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2014, 12:22:03 am wysłana przez Wiktorian »

Lokus

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1664 dnia: Czerwiec 17, 2014, 12:53:51 pm »
Może jeszcze ja się wtrącę. Załóżmy że jakiś świeży czytelnik chciałby kupić WKKM 4 - Wolverine, lecz nie wie czy warto. Trafia na Waszego bloga i czyta: "Jeśli chodzi o fabułę to Wolverine przyjeżdża do Japonii, ratuje jakąś tam Azjatkę zabijając po drodze każdego kto mu się nawinie ( to lubię ) i się w niej zakoc**je, a na końcu jest ślub ( z którego w WKKM-ie nie ma zeszytów )". Jestem na 99% pewien, że taka osoba albo komiksu nie kupi, albo kupi i już do Was więcej nie zajrzy. Wy to nazywacie swoim stylem, ja już uważam że to zwykła ignorancja pisać o czymkolwiek bez najmniejszego chociażby researchu. Naprawdę można mieć oryginalny pomysł na prowadzenie bloga, który nie polega na rzucaniu schabem i pisaniu na kolanie.

Dziś ode mnie tylko jeden post, ale za to całkiem fajny - Mike Henderson specjalnie dla Image Comics Journal
http://imagecomicsjournal.blogspot.com/2014/06/wrociem-do-tego-co-kocham-najmocniej.html

 

anything