trawa

Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1386671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #150 dnia: Listopad 14, 2009, 02:29:49 pm »
mackey super to wygląda. Ogólnie jestem wielkim przeciwnikiem oprawiania komiksów, ale po Twoim wrzucie zaczynam mieć pewne wahania w kierunku "a może jednak".
Musi to wyglądać super na półce.
Chętnie bym zobaczył jak wygląda całość :)
oprawiasz tylko dwie "głowne serie" (Spider, Punisher) czy również Supermana i Batmana? i jestem ciekaw czy pozostałe (Fantomy, Indiana Jones etc) również masz zamiar (jeżeli oczywiście je posiadasz)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Otherside

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #151 dnia: Listopad 14, 2009, 03:05:19 pm »
Ja z kolei mam pytanie "nawiązująco odpryskowe" - czy ktoś z Wrocławia sprawdził już pod tym względem jakiegoś miejskiego introligatora? Też się przymierzam do tego typu archiwizacji kolekcji ale nie orientuję się jak mają się koszty takiej roboty w stosunku do zakupu odpowiedniego oryginalnego HC (bo mówię tu o zeszytach amerykańskich). Oczywiście plusem "samodzielnego" oprawiania jest możliwość doboru konkretnie wybranych egzemplarzy (np. ja planuje zebrać w jeden tom posiadane zeszyty rysowane przez Sienkiewicza czy Windsor-Smitha) - ale obawiam się nierzetelnego podejścia do tematu i zniszczenia kolekcji.

Offline spidey

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #152 dnia: Listopad 14, 2009, 03:33:01 pm »
Może i wygląda ładnie, ale osobiście na żadną ingerencję w swoje Semici bym nie pozwolił, dla mnie to jest wręcz profanacja :)

Offline mackey

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #153 dnia: Listopad 14, 2009, 04:41:53 pm »
Całość kosztuje mnie 50 zl za tom. Obejmuje on zszycie całosci, oprawienie w skóropodobną okładke, przycięcie do równych krawędzi (przez to prawy margines moze być mały po oprawieniu), tasiemkę - zakładkę, przygotowanie tego wgłębienia na wklejkę i liternictwo. Mogłem oprawiać dowolną ilość stron, a przynajmniej różnica pomiedzy 12 a 18 tomów wyszłaby 0 zł. Ale wiecej niż 18 byłoby już niewygodne do czytania a 12 oznaczałoby więcej tomów, czyli więcej kasy do wydania - chociaz moim zdaniem optymalną ilością jest 1 rocznik - bo pamietajmy, ze u nas wychodziły grubsze zeszyty niż 24 strony.

Aczkolwiek wyglada to dość dobrze, ale są pewne ale. Te litery nie są równiótkie jak fabrycznie nowe książki. Czasami farba wyjdzie poza tłoczenie, czasami są troche nierówne. Poza tym do wyboru jest tylko kilka krojów pisma. Wgłębienie pod wklejkę też jest głębsze niż w tak samo robionych np. Absolutach. Wynika to z innej techniki - moj introligator wycina w tekturze taki prostokąt i dlatego coś takiego powstaje. W profesjonalnych drukarniach zapewne jest to wgniatane w odpowiedniej temperaturze. Aczkolwiek całość wyglada i tak o niebo lepiej niż same zeszyty. I nie bedą sie tak niszczyć.

Do tego dochodzi kupno i wydruk w dobrej jakości wklejek - tym zajmuje się już ja. Musze je sobie zeskanowac, oczyścić i wydrukować na papierze samoprzylepnym.

Ale dla mnie efekt jest na tyle dobry, ze zrobie sobie tak wszystko co mam.

oprawiasz tylko dwie "głowne serie" (Spider, Punisher) czy również Supermana i Batmana? i jestem ciekaw czy pozostałe (Fantomy, Indiana Jones etc) również masz zamiar (jeżeli oczywiście je posiadasz)
Na pewno zrobie jeszcze Supermana bo mam całość. X-men brakuje mi około połowy numerów i niestety nie mam jeszcze całego Batmana, wiec na razie na pewno 3 serie. Ale kiedyś planuje dokupić reszte, tylko jakoś nie moge sie zebrać. Gdyby ktos chciał sie pozbyć niech ew. napisze.
Zobacze czy MM nie zbiore też w 2 tomy. Nic wiecej nie mam z TM-Semica.

Poniewaz mieszkam w Łodzi, zapytam rowniez o adres zakladu
introligatorskiego w ktorym oprawiales swoje komiksy?
Jak mam skorzystac, to ze sprawdzonego.

Ja oprawiam na ul. Rewolucji 1905 r. zaraz za Wschodnią idąc od Piotrkowskiej. Po lewej stronie. Możesz tam podejść w ciągu 2 tygodni i powiedzieć, ze kolega tu oprawia komiksy i czy mógłbyś zobaczyć Punishera na wzór. Teraz robią mi 3 kolejne tomy (całość zamknie się w 4 - zostawiłem 1 na wzór do pozostałych). Mysle, ze właścicielka nie będzie Ci robiła żadnych przeszkód w obejrzeniu tego co jej zostawiłem.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline mackey

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #154 dnia: Grudzień 07, 2009, 07:48:04 pm »
Zgodnie z obietnicą komplet oprawionych Punisherów (po kliknięciu w zdjęcia powiększenia):





Mała errata do metody. Niestety papier samoprzylepny odpada - mi odpadł po 2 tygodniach. Więc trzeba drukować na grubym papierze photo, oni wycinają coś skalpelem i przyklejają na swój klej. Podobno teraz będzie sie trzymać 100 lat  ;-)
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #155 dnia: Grudzień 07, 2009, 08:05:15 pm »
dla mnie bomba!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #156 dnia: Grudzień 07, 2009, 08:11:15 pm »
Ech, zazdroszcze Ci troche tego Punishera. :)

Az zaluje, ze przetsalem kupowac, ale w pewnym momencie zaczeli takie barachlo wydawac, ze szkoda mi bylo kasy. Jak znow zaczalem, to kupilem kilka oststnich numerow.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Ajron

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #157 dnia: Grudzień 07, 2009, 08:11:47 pm »
Wyglądają niesamowicie. Teraz i ja się zastanawiam, czy sam tak nie zrobić ze swoimi.

Offline mackey

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #158 dnia: Grudzień 07, 2009, 08:25:39 pm »
Ech, zazdroszcze Ci troche tego Punishera. :)

Az zaluje, ze przetsalem kupowac, ale w pewnym momencie zaczeli takie barachlo wydawac, ze szkoda mi bylo kasy. Jak znow zaczalem, to kupilem kilka oststnich numerow.


Biorąc pod uwagę ceny komiksów jakie wychodzą, dokupienie brakujących numerów nie bedzie jakoś szczególnie kosztowne. Nawet jeśli brakuje Ci sporo. Punishery chyba nie są jakies bardzo drogie, ale może mi się wydaje, bo juz dawno kupiłem komplet (swoje stare semici kiedyś zamieniłem na akwarium  :cry: :oops: )

Ale niestety 200 trzeba doliczyć za samą oprawe.

Teraz sie robią Spidermany - wrzuce fotke już po nowym roku. A potem już nie bede wrzucał reszty, zeby nie było ze sie chwale  ;-). Generalnie robie wszystkie główne serie (5) + Mega Marvele w 2 (lub 3) tomach.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #159 dnia: Grudzień 12, 2009, 07:55:13 pm »
Mackey - Ten The Best of Wolverine to jest taki dobry, jak głosi tytuł?  :)

Kozacko wyglądają te Punishery i Spider-many. Może kiedyś jak zbiorę wszystkie Pająki, Batmany i X-Ludzi to też sobie coś takiego zrobię... Ale to jeszcze sporo czasu minie. No i oczywiście jak mnie będzie na to stać  ;-)

Pozdrawiam

P.S. Może mi ktoś polecić jakieś bardzo dobre komiksy z Wolverinem? Albo z X-Menami (tylko, żeby wśród tej całej gromady przewijał się Logan)?

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #160 dnia: Luty 02, 2011, 04:47:49 pm »
Reanimacja tematu. Moje półeczki -> http://mnichhistorii.blogspot.com/2011/02/182-poka-cycki-tfu-poeczki.html
Całkiem spore zdjęcia.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #161 dnia: Luty 02, 2011, 11:40:03 pm »
a czemu essential spider-many nie stoja obok siebie? ;)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #162 dnia: Luty 03, 2011, 08:50:37 am »
Dobre pytanie... Szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Jakoś od zawsze tak stoją i nigdy nie miałem ochoty tego zmieniać. Pamiętam, że kiedyś, jak miałem mniej komiksów i więcej wolnego miejsca na półce, to drugi Essential podtrzymywał resztę komiksów. I jakoś tak już został ;)
Idę przełożyć, coby stały obok siebie ^^

Offline yurek1

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #163 dnia: Luty 03, 2011, 03:50:08 pm »
o, fajne półeczki. to ja się dołączę do odświeżania tematu ze swoją skromną kolekcją. plik dość spory (5,1 MB), ale za to tylko jedno zdjęcie-kolaż. stan na 3 lutego 2011.  :smile:

http://www.uwtf.webd.pl/y1.jpg
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #164 dnia: Luty 03, 2011, 04:49:37 pm »
"o, fajne półeczki"
Dzięki.
Przy Twoich półkach to jestem cienki bolek ;)
Zazdroszczę całości (?) Spirita, całości (?) Fistaszków i tak wielu komiksów Moore'a. Będę musiał sobie kiedyś sprawić takie wydania (tj. Absolute) TLoEG. Extra wyglądają.
W tych Asterixowych Omnibusach to ile mieści się normalnych albumów?