trawa

Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1393512 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorio

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #225 dnia: Maj 12, 2013, 11:48:30 am »
Sympatycznie byłoby gdybyście wrzucali także zdjęcia posiadanych oryginalnych plansz, okładek, dedykacji i innych "ciekawostek" komiksowych. Umówmy się, regał z komiksami to kwestia pieniędzy, każdy może skompletować sobie co chce jeśli ma środki finansowe. Okładki komiksów czy plansze mają to do siebie iż dwoch takich samych nie ma i nie wszystko kupisz. Warto się pochwalić jeśli coś macie miłego dla oka jak np. pewna niezainteresowana komiksem pani, która w niejasnych okolicznościach znalazła na jakiejś szafie w wydawnictwie  kilkanaście oryginalnych okładek Kajko i Kokosza...

Offline donTomaszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #226 dnia: Maj 12, 2013, 03:58:22 pm »
Najlepsze podkładki z "Tiny"  :biggrin:
Wiem, wiem, to akurat sprawka mamuśki.
:)
jak te zbiorki metal hurlant? warto?
Warto.
Ja bardzo lubie to wydawnictwo (Humanoids) wiec ciezko mi byc w 100% obiektywnym, ale te zbiorki sa naprawde udane.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #227 dnia: Maj 13, 2013, 10:12:33 am »
Sympatycznie byłoby gdybyście wrzucali także zdjęcia posiadanych oryginalnych plansz, okładek, dedykacji i innych "ciekawostek" komiksowych. Umówmy się, regał z komiksami to kwestia pieniędzy, każdy może skompletować sobie co chce jeśli ma środki finansowe. Okładki komiksów czy plansze mają to do siebie iż dwoch takich samych nie ma i nie wszystko kupisz. Warto się pochwalić jeśli coś macie miłego dla oka jak np. pewna niezainteresowana komiksem pani, która w niejasnych okolicznościach znalazła na jakiejś szafie w wydawnictwie  kilkanaście oryginalnych okładek Kajko i Kokosza...

takie moje "skarby"

Mam jeszcze rysunek Tonego Sandovala w Trup i sofa, to jakoś później podrzucę. Nie jest tego dużo, ale bardzo cenię Rafała Szłapę i Jacka Michalskiego dlatego te rysunki mają dla mnie ogromną wartość ;)







"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline nayroth

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #228 dnia: Maj 13, 2013, 04:59:33 pm »
Sympatycznie byłoby gdybyście wrzucali także zdjęcia posiadanych oryginalnych plansz, okładek, dedykacji i innych "ciekawostek" komiksowych. Umówmy się, regał z komiksami to kwestia pieniędzy, każdy może skompletować sobie co chce jeśli ma środki finansowe. Okładki komiksów czy plansze mają to do siebie iż dwoch takich samych nie ma i nie wszystko kupisz. Warto się pochwalić jeśli coś macie miłego dla oka jak np. pewna niezainteresowana komiksem pani, która w niejasnych okolicznościach znalazła na jakiejś szafie w wydawnictwie  kilkanaście oryginalnych okładek Kajko i Kokosza...
Zgoda ze unikatami warto się pochwalić.
Natomiast to że regał z komiksami to kwestia pieniędzy... Ba, tak samo ktoś na forum motoryzacji mógłby napisac "słuchajcie, te wszystkie wypasione bryki którymi się chwalicie to wyłącznie kwestia portfela", albo na forum turystyki "jakbym miał kasę tez mógłbym pojechać wszedzie i zobaczyć wszystko", za odpowiednią cenę można miec prywatny koncert madonny, itepe itede.
Ja tam lubie oglądac te regałowe fotki, kazda kolekcja duża, mniejsza cieszy oko. Te pierwsze dodatkowo budza zazdrość ;p  Właśnie dlatego ze w praktyce mało kto moze sobie pozwolić na kupno wszystkiego co by mu się zażyczyło, te zdjęcia są ciekawe, bo można pooglądać kto jak dobiera sobie kolekcję pod siebie przy ograniczeniach budżetu, czy miejsca w domu. Wiec nie skreslałbym regałowych fotosów ;)

Offline donTomaszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #229 dnia: Maj 13, 2013, 06:50:50 pm »
Lepiej bym tego nie ujal niz Nayroth. W koncu temat ten to Zdjęcia waszych Komiksów.
Ja rowniez lubie poogladac sobie poleczki innych uzytkownikow i porownac sobie czasem zbiorki.
 :smile:
Ale ok, zeby nie bylo. Od paru lat wisi sobie, jedyny na swiecie ... The Punisher by KRL!

http://www.tp.testmywork.net/pun.jpg
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline graves

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #230 dnia: Maj 13, 2013, 10:25:52 pm »
Kiedyś już pokazywałem na tym forum część mojej kolekcji autografów. Nie chce mi się szukać tego tematu, tak więc jeszcze raz.
Coś mi tam przybyło ostatnio, ale innym razem dołożę.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Thorgal24

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #231 dnia: Czerwiec 11, 2013, 08:43:04 pm »
...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2014, 08:35:20 pm wysłana przez Thorgal24 »

Offline Grzegorio

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #232 dnia: Czerwiec 13, 2013, 10:48:15 am »
Bardzo fajny, cieszący oko zbiór, gratuluję :) Jednak widzę, że padłeś ofiarą oszusta z Ebay kupując Thorgala z rzekomym rysunkiem Rosińskiego z dedykacją dla Paula. To niestety ordynarna podróbka.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #233 dnia: Czerwiec 14, 2013, 09:48:17 am »


A tak, jeśli kogoś interesuje, rozwija się kolekcja przeciętnego zjadacza WKKM. Może wyglądać tak trochę od Sasa do Lasa, jednak jest w tym głębsza myśl (i skrupulatnie prowadzona lista planowanych zakupów).  :wink: Z góry przepraszam za zdjęcie bez żadnych wyjątkowych czy dedykowanych egzemplarzy. :cool:

Offline Mefisto76

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #234 dnia: Czerwiec 14, 2013, 10:24:29 am »
Bardzo fajny, cieszący oko zbiór, gratuluję :smile: Jednak widzę, że padłeś ofiarą oszusta z Ebay kupując Thorgala z rzekomym rysunkiem Rosińskiego z dedykacją dla Paula. To niestety ordynarna podróbka.

Zgadza się, te fałszywki faktycznie czasem pojawiają się na francuskim ebayu, tu mam podobny przykład: http://www.comicartfans.com/GalleryPiece.asp?Piece=769700&GSub=111796

Niestety, Thorgal spod ręki Rosińskiego wygląda NIECO inaczej, tu masz dla porównania:
http://www.comicartfans.com/GalleryPiece.asp?Piece=580923&GSub=90676

Ale poza tym kolekcyjka naprawdę cieszy oko, a mój osobisty faworyt to "Wieczna Wojna".
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2013, 10:29:31 am wysłana przez Mefisto76 »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Thorgal24

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #235 dnia: Czerwiec 14, 2013, 10:38:16 pm »
...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2014, 08:36:10 pm wysłana przez Thorgal24 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #236 dnia: Czerwiec 14, 2013, 11:06:59 pm »
To ja też sobie wrzucę. Co prawda nie mam żadnych rewelacji typu jakieś bajeranckie wpisy/rysunki autorów, czy pozycji zagranicznych, ale co tam...


 

Offline Death

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #237 dnia: Czerwiec 15, 2013, 01:14:14 am »
Świeżo ułożone widzę.  :smile:  Już nawet najnowsze Sambre na półce.  :wink:
Do mnie Sambre właśnie idzie razem z czwartym Silverem i Portugalią. Mam nadzieję, że będze równie dobre, jak dwa poprzednie cykle.

Na tej focie doskonale widać jak drogim komiksem jest Strefa bezpieczeństwa Goraźde. Kiedyś stówkę kosztowały cegły typu Blankets 600 stron, a teraz 240 stron Strefy. Bardzo dużo musiały kosztować prawa do tego komiksu. Jak go pierwszy raz zobaczyłem, to byłem bardzo zaskoczony małym formatem. Myślałem, że to większe jest, skoro kosztuje 100 zł. Ale i tak kupię.  :smile:

ramirez82

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #238 dnia: Czerwiec 15, 2013, 07:36:13 am »
No rzeczywiście 100zł za 240 stron w czerni i bieli to sporo. Nawet jesli porównać z komiksami wydawanymi dzisiaj, Czterej jeźdzcy Apokalipsy 216 stron, wielki format, kolor, a kosztuje tyle samo. Portugalia 256 stron, wielki format, kolor, 126 zł. Ale co by nie mówić, wart jest Sacco swojej ceny.

Offline Robertos

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #239 dnia: Czerwiec 15, 2013, 10:22:14 am »
Kupiłem Strefe  z 25 % rabatem to wychodzi 74,93 wiec nie jest źle. Komiks wart takich pieniedzy :biggrin:

 

anything