trawa

Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1392624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blackwaterpark

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1755 dnia: Październik 19, 2015, 04:22:07 pm »
A taki update kolekcji komiksowej/okołokomiksowej (choć nie tylko) jaką wczoraj zwieźliśmy do domu  :lol:

Spoiler: pokaż


Bardzo Cię proszę, jak już robisz zdjęcia, to rób je tak, ażeby dało się odczytać nazwy na grzbietach płyt gramofonowych.
PS. Gdzie się w nie zaopatrujesz?

Offline misiokles

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1756 dnia: Październik 19, 2015, 04:37:42 pm »
Więcej? Takiego omniaka w Polsce nie wydano jeszcze ani jednego.
Wydano już coś co przypomina omniaka. From Hell, Sprawiedliwość, Biblię... to jeszcze nie to, ale już blisko!

Offline blackwaterpark

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1757 dnia: Październik 19, 2015, 06:20:38 pm »
Wydano już coś co przypomina omniaka. From Hell, Sprawiedliwość, Biblię... to jeszcze nie to, ale już blisko!

W latach '80-tych ubiegłego wieku sprzedawano wyroby czekoladopodobne, co wyglądem przypominały czekoladę.  :lol:   

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1758 dnia: Październik 19, 2015, 06:31:43 pm »
Jedynie tak z ciekawości zapytam: Jakie omniakowe tytuły chcielibyście u nas, ile one u nas powinny kosztować, i z jaką częstotliwością powinny być one wydawane?

Offline p3rshing

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1759 dnia: Październik 19, 2015, 06:36:47 pm »
Colossal Conan ;-) Raz na rok.

ramirez82

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1760 dnia: Październik 19, 2015, 07:07:14 pm »
Najlepiej wszystkie, nie częściej niż raz na dwa miesiące, w cenie 39,99.  8)

A tak serio, ciężko byłoby mi wydać na takiego Omnibusa z 400, 500 zł...

Offline isteklistek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1761 dnia: Październik 19, 2015, 07:15:26 pm »
Jednorazowo 500 zł. może to brzmi szalenie, ale jak się rozbije na poszczególne trejdy, to okaże się, że wcale drożej nie jest. Jeżeli niektórzy dalej wolą żyć w świadomości, że omnibus więcej kosztuje niż powiedzmy 5-6 tomów, to niech zaczną liczyć, a wszystko będzie jasne. Poza tym nie jest powiedziane, że to będzie 500 zł, ja celuje, że taki omnibus będzie zamykał się w 200-300 zł. Trzeba mierzyć polskimi miarami, a nie amerykańskimi, do których się przyzwyczaili w argumentacjach przeciwnicy.

Offline absolutnie

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1762 dnia: Październik 19, 2015, 07:30:30 pm »
Poza tym nie jest powiedziane, że to będzie 500 zł, ja celuje, że taki omnibus będzie zamykał się w 200-300 zł. Trzeba mierzyć polskimi miarami, a nie amerykańskimi, do których się przyzwyczaili w argumentacjach przeciwnicy.


To właśnie konieczność mierzenia sprzedaży polskimi miarami powoduje, że nie ma w Polsce takich publikacji.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1763 dnia: Październik 19, 2015, 07:32:38 pm »
Jednorazowo 500 zł. może to brzmi szalenie, ale jak się rozbije na poszczególne trejdy, to okaże się, że wcale drożej nie jest. Jeżeli niektórzy dalej wolą żyć w świadomości, że omnibus więcej kosztuje niż powiedzmy 5-6 tomów, to niech zaczną liczyć, a wszystko będzie jasne.
Zauważ jednak, że bardzo duża grupa osób, o ile nie wiekszość, preferuje kupowanie rzeczy na raty, aniżeli płacenie za rzecz od razu, pomimo tego, że suma rat zwykle przewyższa (niekiedy nawet znacznie) tę drugą kwotę. I myślę, że wlasnie fakt ten leży u podłoża stwierdzenia:
A tak serio, ciężko byłoby mi wydać na takiego Omnibusa z 400, 500 zł...
Myślę, że nie tylko Tobie.

Offline isteklistek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1764 dnia: Październik 19, 2015, 07:37:50 pm »
Jak na razie w tej kwestii nasz rynek działa w jedną stronę. Wszyscy chcą sprzedać drogo i jednorazowo większą ilość. Gorzej jest z kupowaniem.

ramirez82

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1765 dnia: Październik 19, 2015, 07:39:05 pm »
Poza tym, który wydawca mógłby sobie pozwolić na wydanie takiego komiksu? Przecież to byłaby ogromna i ryzykowna inwestycja. Egmont? Który do niedawna wydawał serie w częstotliwości tom na rok, dwa? Po czym musiał zawieszać? Wiem, że teraz są inne czasy, ale nie aż tak inne, żebyśmy zaraz Omnibusa dostali. Jedyne wyjście to akcje typu "wspieram to" jak w Czechach, ale to wydaje się równie mało prawdopodobne.

Offline isteklistek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1766 dnia: Październik 19, 2015, 07:46:58 pm »
Nie bardzo rozumiem w czym ryzykowna? Po prostu wyda się wszystko na jeden raz niż rozkładać koszty na lata. Poza tym lepiej wydać serię, która ma np. 21 tomów w 2 omnibusach niż utknąć na lata z wątpliwościami, czy seria będzie skończona. Niektórzy też nie chcą wejść w dłuższe serię, bo nie wiadomo, czy wydawnictwo je skończy, dlatego ludzie wolą kupować od DC np.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1767 dnia: Październik 19, 2015, 07:52:10 pm »
Isteklistek, jak myślisz, ile omnibusów ma u nas przeciętny fan superhero znający j. angielski?

Offline isteklistek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1768 dnia: Październik 19, 2015, 07:59:33 pm »
Isteklistek, jak myślisz, ile omnibusów ma u nas przeciętny fan superhero znający j. angielski?


Ja mam 4 i niech to będzie liczba wyjściowa. Niech będzie, że faceci zawyżają o 3, a kobiety zaniżają o 3, aby wstydu nie było, wiadomo, że przynajmniej jeden naprawdę mam  :badgrin:

ramirez82

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1769 dnia: Październik 19, 2015, 08:13:05 pm »
Nie bardzo rozumiem w czym ryzykowna?

Zabawne, ale odpowiedź na Twoje pytanie, znalazłem w Twojej wcześniejszej wypowiedzi:

to niech zaczną liczyć, a wszystko będzie jasne.

Jak myślisz, w jakim nakładzie można wydać taki Obnibus? Zaszaleję: 500. Jakim kosztem byłoby wydanie 500 egzemplarzy komiksu za 300 zł? Jaka szansa, że to się sprzeda? Rozumiesz już dlaczego ryzykowne?