Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1390630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1770 dnia: Październik 19, 2015, 08:15:23 pm »
Isteklistek, zdaje sobie sprawę, że na pierwszy rzut oka można moje pytanie uznać za głupie, szczegolnie że nie sposob na nie odpowiedziec w sposób dokładny, bo chyba nikt nie robil takich badan. Niemniej, wydaje mi sie (i to moje "wydawanie" potwierdza Twoja powyzsza wypowiedz), iż odpowiedz po prostu brzmi: mało. Jesli nastepnie zapytamy jaki jest tego powod, wowczas prawdopodobnie bedzie to argument przeciwko wydawaniu omnibusow u nas. No chyba ze cena omnibusa oscylowalaby miedzy 200-250 zł, ale moim zdaniem jest to cena nierealna dla prawdziwych omnibusowych omnibusow.

Offline blackwaterpark

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1771 dnia: Październik 19, 2015, 08:28:58 pm »
Jedynie tak z ciekawości zapytam: Jakie omniakowe tytuły chcielibyście u nas, ile one u nas powinny kosztować, i z jaką częstotliwością powinny być one wydawane?

Winner jest tylko jeden  :wink: Kajko i Kokosz (cena nie gra roli).

Odpadają nawet koszty licencji i tłumaczenia. Problem tylko w tym, że to Egmont...  :doubt:

Offline FloreK9

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1772 dnia: Październik 19, 2015, 08:31:52 pm »
No chyba ze cena omnibusa oscylowalaby miedzy 200-250 zł, ale moim zdaniem jest to cena nierealna dla prawdziwych omnibusowych omnibusow.

Jeśli mówimy o cenie po rabatach to wcale nie jest taka nieosiągalna. Skoro Sideca może wydać całkiem sporego Daredevila (wiem, wiem... jeszcze nie wydała, a milczy od 2 miesięcy - ale załóżmy, że jednak wyda) grubości 480 stron za 135zł - po rabacie 90zł. To ja nie widzę problemu żeby wydać coś o podwojonej objętości za te 260zł gdzie przecież koszty licencji nie zwiększają się również dwukrotnie, a dochodzi jedynie koszt druku*. Zakładając rabat rzędu 35% (Literacka) wychodzi 170zł... brałbym i całował po rączkach.

Gdzieś ktoś zapytał (chyba Kuki) o częstotliwość wydawania itd. Moim zdaniem mało istotne, większość omniaków zawiera cały run danego scenarzysty czy nawet całą serię. Inne które wydawane są w kilku tomach gdybyśmy dostawali raz na pół roku czy nawet z ciut większym poślizgiem to nic by się nie stało.

*wiem, teoretyzuje bo pojęcia o tym nie mam. :smile:

PS. Jedną zagwozdkę mam bo nie wiem w jakim formacie wydany będzie DD od Sideci. Moje założenia mają szansę zahaczać o real jeśli dostaniemy takie komiks w formacie OHC oczywiście. :wink:

Offline isteklistek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1773 dnia: Październik 19, 2015, 08:40:49 pm »
Nie wiem, czy się opłaca, czy nie opłaca. Wiem, że rynek nie stoi w miejscu, a zagraniczne wydania stają się co raz bardziej wypasione, nie jest je jakoś ciężko dostać, a na dodatek pojawia się ich więcej i więcej w różnych wariantach z kosmicznymi bajerami. Jak u nas wydawnictwa nadal będą stały i się zastanawiały, to prześpią swoją szansę. Wszyscy wiedzą, że jesteśmy mocno do tyłu z historiami, a zaczynamy też pikować w dół w sposobie ich wydawania. Ja zaczynam się przyzwyczajać do tytułów z rynku amerykańskiego i nawet zastanawiam się nad odpuszczeniem Gotham Central od Egomotu, jeżeli cena będzie przekraczała 30 zł., bo omnibusa będę raczej brał bankowo, jak nic ciekawszego nie wskoczy.


PS Chciałem jeszcze dodać, że zazwyczaj omnibusy związane są z tytułami, które cieszą się dość dużą popularnością, które przeszły już selekcję zainteresowania wśród czytelników. Omnibusy superhero nie powstają z przypadku i ciężko mi sobie przypomnieć tytuł, który zaliczył jakąś sromotną klęskę. Nie mam zielonego pojęcia, co to może być i kiedy zostało wydane (to też wydaje mi się ważne).
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2015, 08:50:51 pm wysłana przez isteklistek »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1774 dnia: Październik 19, 2015, 08:57:03 pm »
Gdzieś ktoś zapytał (chyba Kuki) o częstotliwość wydawania itd. Moim zdaniem mało istotne, większość omniaków zawiera cały run danego scenarzysty czy nawet całą serię.
Ma znaczenie, ponieważ jezeli omnibusy wychodzilyby zbyt czesto, wowczas osoby, ktore kupią n-tego omnibusa, nawet jesli chcialyby kupic n+1 omnibusa, nie beda miały na niego pieniedzy. Innymi slowy, zakup kolejnych omnibusow zmniejsza "sile nabywczą" potencjalnych kupujacych i musi ona miec czas na zregenerowanie sie.

Offline FloreK9

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1775 dnia: Październik 19, 2015, 09:02:05 pm »
Ma znaczenie, ponieważ jezeli omnibusy wychodzilyby zbyt czesto, wowczas osoby, ktore kupią n-tego omnibusa, nawet jesli chcialyby kupic n+1 omnibusa, nie beda miały na niego pieniedzy. Innymi slowy, zakup kolejnych omnibusow zmniejsza "sile nabywczą" potencjalnych kupujacych i musi ona miec czas na zregenerowanie sie.

Nie no, masz rację oczywiście. Byłem mało precyzyjny w tym co napisałem, z tyłu głowy siedziało mi właśnie to, że taki Omnibus byłby wisienką na torcie w każdym powiedzmy półroczu czy nawet rzadziej. Wiadomo, że portfele nie są z gumy i sam już mocno przebieram, ale... z tego co widzę u siebie na liście zakupowej to często jeśli muszę wybierać jestem w stanie poświęcić 2-3 mniejsze komiksy żeby zakupić jakieś opasłe wydanie.

Offline raskoks

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1776 dnia: Październik 19, 2015, 11:01:31 pm »
akurat tez uwazam za dziwne ze omniaka u nas zadnego nei bylo - najblizsze takeimu wydaniu byla "Sprawiedliwość". Przecietny omnibus prawdopodobnie kosztowalby w przedziale 200-300 zl. Co byloby calkiem sensowna cena :)
Osobiscie omniakow mam dosc duzo - ale pewnie nie jest to typowe na naszym rynu. Z tym ze jesli ktos wydaje te 300 zl miesiecznie na nowe dc i inne marvele - to za ta cene moglby dostac solidny run od pcozatku do konca - i na pewno by nie stracil na ilosci stron ;-)

Offline absolutnie

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1777 dnia: Październik 19, 2015, 11:21:01 pm »
Może głupio zapytam, ale przejrzałem wątek i nie znalazłem jednoznacznego wyjaśnienia. Co macie na myśli pisząc "Omnibus" i czy wszyscy macie na myśli to samo? Jest jakiś wzorzec?


Pytam, bo jak patrzę na omnibusy wydawane przez Dark Horse czy IDW to widzę, że one róznią się i wielkością, i objętością od tych z DC Comics. A zatem które z tych omnibusów macie na mysli, macie na półkach i chcielibyście zobaczyć w Polsce?

Czy "Stray Bullets Uber Alles" jest omnibusem czy nie?
I czemu "Z piekła rodem" nim nie jest?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1778 dnia: Październik 19, 2015, 11:55:06 pm »
Słowo omnibus odnosi się w 90% przypadków do omnibusów DC/Vertigo i Marvela i o takich tu mówimy. I to nie tylko my. Na forkach anglojęzycznych i grupach kolekcjonerskich też stosowany jest ten skrót myślowy. Taki omni to: średnio 800 - 1200 stron (zakładając że cieniaski jak Young Avengers i grubaski jak Doom Patrol to raczej odstępstwa od normy), powiększony format, twarda oprawa, obwoluta; z założenia zbiera całość danego runu/eventu (czasem rozbitą jednak na kilka tomów). Oczywiście od razu widać, że faktycznie najbliżej była Sprawiedliwość.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1779 dnia: Październik 20, 2015, 12:18:20 am »
Wystarczy spojrzeć na kolekcje Blasko i już wiadomo

Offline absolutnie

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1780 dnia: Październik 20, 2015, 12:40:21 am »

I wszystko jasne. Ale pozwolę sobie powtórzyć moje pytania o konkretne przykłady:



Czy "Stray Bullets Uber Alles" jest omnibusem czy nie?
I czemu "Z piekła rodem" nim nie jest?


Moze ktoś może odpowiedzieć.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1781 dnia: Październik 20, 2015, 02:01:47 am »
Moze ktoś może odpowiedzieć.


Z takich samych powodów, dla których Stray Bullets nie jest wydaniem Absolute a Z piekła nie jest wydaniem Adamantium czy Vibranium.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1782 dnia: Październik 20, 2015, 08:57:31 am »
Słowo omnibus odnosi się w 90% przypadków do omnibusów DC/Vertigo i Marvela i o takich tu mówimy.


Nie no, od razu 90%... Dark Horse lubuje się w wydawaniu Omnibusów, nazywaniu ich Omnibusami i zupełnie nie powiela schematu wydawniczego Marvela/DC. Ich Omni są zawsze w SC i (chyba) zawsze niższe nawet od klasycznych wydań ale nie można im statusu Omni odmówić. W kontrze mają za to swoje Library Edition, które dla mnie mają sto razy przyjemniejszą formę niż jakiekolwiek Omni z wielkiej dwójki.

Dynamite i IDW też wydają inaczej swoje Omni (tak bardziej w formie Complete Collection).

To wszystko jest umowne i nie ma co kruszyć kopii.
perły przed wieprze

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1783 dnia: Październik 20, 2015, 12:20:30 pm »
Nie chodziło mi o ilość tytułów/formatów ze słowem "omnibus " w nazwie, tylko o skojarzenie z tym słowem, jak i o temat naszej dyskusji. Oczywiście, że uogólniam, oczywiście że moja statystyka jest wyssana z palca i oczywiście, że są inne formaty noszące miano omnibusów (to co wymieniłeś, czy chociażby Kirbys 4th World). Ale wejdź proszę na jakąś grupe kolekcjonerską i poproś o zdjęcie omnibusa. Stawiam Supermana przeciw Aquamanowi, że 9 na 10 zdjęć to będą omnibusy w stylu Marvela/DC. Głównie dlatego, że to Marvel/DC... nie jestem głupi by twierdzić inaczej. :razz: W każdym razie o takich omnibusach (chyba) toczyła się dyskusja.  :smile:

Offline perek82

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1784 dnia: Październik 21, 2015, 11:36:31 am »
moje zakupy z ostatniego tygodnia. To co się dało z Literackiej, reszta z Gildii.
Równonoce mnie zaskoczyły rozmiarem:)
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

 

anything