trawa

Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1392837 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1875 dnia: Listopad 03, 2015, 01:16:59 pm »
Pár nových komiksů made in czech.  :wink:

http://jpeg.cz/images/2015/11/03/qRCp2.jpg

"Zapisane w kościach" Becketta - świetna książka, klimat tak mroczny i ponury, że jak czytałem to mi się w pokoju ciemno robiło :) A poważnie - naprawdę niezła lektura, jak i cały cykl o Hunterze. 

Offline Gmork

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1876 dnia: Listopad 03, 2015, 01:17:32 pm »
Thorgal24: Candide je dosti svérázný sci-fi komiks v pěkné
kresbě. Pokud se ti líbí věci jako Donjon, Lupus nebo komiksy
od Sfara, bude se ti líbit i Candide.  :wink:

http://www.comicsdb.cz/comics.php?id=5077

Offline blackwaterpark

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1877 dnia: Listopad 03, 2015, 04:58:22 pm »
"Zapisane w kościach" Becketta - świetna książka, klimat tak mroczny i ponury, że jak czytałem to mi się w pokoju ciemno robiło :smile: A poważnie - naprawdę niezła lektura, jak i cały cykl o Hunterze.

Co do Huntera, to pierwsze dwa tomy są naprawdę rewelacyjne, dalej - według mnie - to już tylko pisanie dla kasy.

Offline Thorgal24

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1878 dnia: Listopad 03, 2015, 05:08:28 pm »

Dekuji Gmork, pak pojedu do Ostravy toto koupit :-)

Offline Tomasz 66

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1879 dnia: Listopad 03, 2015, 05:47:15 pm »

A na razie chciałem pokazać wrysowane dedykacje do "Gedeona zebranego".

Ktoś brał udział ?  Chętnie zobaczyłbym co kto dał sobie wrysować.


Dostałem komiks wczoraj z takim wrysowanym rysunkiem (niczego nie zamawiałem zdałem się na inwencję autora):


Offline Thorgal24

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1880 dnia: Listopad 05, 2015, 06:47:48 am »
He, he, czad!   :lol:

Gedeon rządzi :smile:


A tutaj moje najświeższe zakupy zrobione u naszych zachodnich sąsiadów :-)

hosting
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2015, 08:53:20 am wysłana przez Thorgal24 »

Offline Gmork

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1881 dnia: Listopad 05, 2015, 09:03:23 am »
Fajne. Ten Dracula od Crociho vypadá hodně dobře.  :cool:
Pěkná knížka.

Offline Thorgal24

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1882 dnia: Listopad 05, 2015, 09:18:58 am »

Super jest też integral "Książe nocy".

Wie ktoś może, czy któryś z rodzimych wydawców się do tego przymierza ...?


Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1883 dnia: Listopad 05, 2015, 09:29:47 am »
Odebrałem wczoraj kilka zakupów, między nimi było kilka fajniejszych rzeczy i tylko to wrzucam. Najbardziej wyczekane to Miracleman od Gaimana (1, 2) i kupiony z ciekawości Mammoth Vol. 1 do Elephantmen bo chciałem zobaczyć jak nowy układ kolejności zeszytów wpływa na lekturę i zrozumienie całości w stosunku do lektury zeszytowej).












Większość standardowo z Atomu.
perły przed wieprze

ramirez82

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1884 dnia: Listopad 05, 2015, 09:51:47 am »
Za tego Miraclemana powinna sie Mucha zabrac. Chyba ze licencja kosmiczni droga...

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1885 dnia: Listopad 05, 2015, 10:45:57 am »
Za tego Miraclemana powinna sie Mucha zabrac. Chyba ze licencja kosmiczni droga...


Tylko to jest w sumie dość duża rzecz. Cała reedycja zbierająca Miraclemana od Moora (i Anglo) to 3 tomy (równowartość szesnastu 48 stronicowych zeszytów pełnych dodatków + annual Morrisona i Milligana). Dokładając do tego jeszcze Gaimana będzie toego jeszcze więcej. Nie to, że się nie da... ale to jeden z tych motywów gdzie nie mam zwyczaju liczyć na krajowych wydawców, łudzić i czekać na coś co można mieć od ręki.
perły przed wieprze

Offline janjedlikowski

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1886 dnia: Listopad 05, 2015, 10:51:39 am »
Super jest też integral "Książe nocy".

Wie ktoś może, czy któryś z rodzimych wydawców się do tego przymierza ...?

Może lepiej niech Egmont bądź ktokolwiek inny pomyśli o wydaniu kontynuacji. W tym roku ukazał się nowy tom.

Offline Thorgal24

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1887 dnia: Listopad 05, 2015, 11:06:56 am »
No i właśnie - drugi tom polskiego Integrala mógłby zawierać 4 tomy (już z tym najnowszym) :-)

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1888 dnia: Listopad 05, 2015, 01:37:49 pm »

Tylko to jest w sumie dość duża rzecz. Cała reedycja zbierająca Miraclemana od Moora (i Anglo) to 3 tomy (równowartość szesnastu 48 stronicowych zeszytów pełnych dodatków + annual Morrisona i Milligana). Dokładając do tego jeszcze Gaimana będzie toego jeszcze więcej. Nie to, że się nie da... ale to jeden z tych motywów gdzie nie mam zwyczaju liczyć na krajowych wydawców, łudzić i czekać na coś co można mieć od ręki.

a czy ten Miracleman rzeczywiście taki dobry ? kiedyś czytałem fragment autorstwa Moora, ale historia dopiero się rozkręcała. potem przerwałem. napisz proszę kilka słów.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1889 dnia: Listopad 05, 2015, 02:42:45 pm »
a czy ten Miracleman rzeczywiście taki dobry ? kiedyś czytałem fragment autorstwa Moora, ale historia dopiero się rozkręcała. potem przerwałem. napisz proszę kilka słów.


"Taki dobry" to dla mnie trochę niejasne bo nie wiem do czego odnosić. Ja z lektury (pierwszych 12 zeszytów, dalej nie czytałem, z własnej głupoty, najzwyczajniej w świecie przespałem zamówienie nr 13) jestem jak najbardziej kontent a nie należę do wyznawców Moore'a. Patrząc na to, że komiks jest dekonstrukcją komiksów ze złotej ery z wieloma charakterystycznymi wybiegami dla Moora (historia wewnątrz historii i tak w kółko, jak komiksowa matrioszka) czyta się to dobrze (piszę bez wtrętów o konkretnych elementach fabuły bo po co spoilery). Myślałem, że komiks będzie trochę bardziej trącił myszką ale czyta się to chyba lepiej niż wiele innych trykotów z pierwszej połowy lat 80. Co bardziej wrażliwy czytelnik nie powinien odbić się od ścian tekstów i dziesięciokrotnych opisów co się dzieje (jakby to był np. Claremont, ech).


Moim zdaniem to (póki co) dobra lektura ale chyba głównie dla fanów Moore'a i ludzi, którzy nie dostają piany na "trykoty" bo nawet jeżeli historia Moora jest dekonstrukcją to jest dalej baaardzo w gatunku.

No ale ja ogólnie wolę nieopierzonego Moore'a niż jako "dorosłego" twórcę.
perły przed wieprze