trawa

Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1392839 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline angelscorpion

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2430 dnia: Luty 26, 2016, 07:55:19 pm »
Piękny grubasek, świetny grzbiet. Jedyny feler to, że zdecydowałeś się na okładkę Smith'a. Moim zdaniem okładna Openy o wiele lepsza.
Jestem zdecydowanie fanem klasyków, dlatego też wybrałem taką okładkę. Na tym się wychowałem (tzn. taki "typ" okładek) w czasach TM-Semic, więc dla mnie to po części kwestia sentymentalna. Wg mnie okładki zeszytówek lepiej oddają treść niż"przeglądówki". A w środku Omnibusa sam miód: dużo dodatków, reprinty okładek, ta Openy również. Kupując Omnibusa nie zależało mi na tym, czy będzie on OOP. Kupiłem go, ponieważ  nie licząc historii z Wolverine'm (WKKM 4) pozostałe historie nie ukazały się po polsku.

Offline misiokles

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2431 dnia: Luty 26, 2016, 08:08:23 pm »
Niektóre okładki zeszytówek nijak mają się do tego co w środku.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2432 dnia: Luty 26, 2016, 08:29:32 pm »
Ja tam guzik wiem. I kwintesencje mi się (ewidentnie) wymykają. Ale policzyło mi się, że zeszyt #168 przypada dokładnie w środku Claremontowskiego "Uncanny X-men" w tym segmencie jego omnibusów (czyli do #243, licząc optymistycznie). Więc choć nudna, opatrzona, wytarta i zapchlona, ale jednak - skubana - ma z sednem sprawy wiele wspólnego.   

(...i dowodzi ewidentnie, że mo je obawy w innym wątku dziś poruszane były płonne, gdyż omnibusy Claremontowskie UXM jednak zdublują (przynajmniej częściowo) materiał ogłoszony w powiększonych wydaniach crossoverów z numerów powyżej 220. Bo gdyby tak nie było, to #168 nie byłby w środku, a przecież - teraz już rozumiecie - niemożliwe żeby nie był w środku, skoro jego okładka jest tak brzydka jak jest, a ją na wariantywną omnibusa obwolutę dali).

Tak. Sylogizmy i fakultatywne reguły matematyczne daleko każdego w życiu zaprowadzić mogą.


Edit: Hmmm. To zeszyt #167. Damn. A było(by) tak pięknie.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2433 dnia: Luty 26, 2016, 08:35:11 pm »
@angelscorpion ma rację. Okładka Smitha jest lepsza. I jak ładnie splata się z tym co się stało na koniec Avengers vs X-Men, które wyjdzie po polsku w przyszłym roku. A tak w ogóle ile za to dałeś? 75 $? Mniej - więcej??
https://www.cheapgraphicnovels.com/uncanny-x-men-omnibus-vol-03-hc-dm-smith-cvr.html

Okładka Openy jest nowoczesna i w ogóle nie pasuje klimatem i stylem do lat 80-tych z których pochodzą te zeszyty. A przy okazji - przydałby się jakiś kolorowy omnibus po polsku z Marvela lub DC. Bo jednak Essentiale Mandragary nie były aż tak kozackie, przez tą swoją czarno-białą formułę. To tak jak z Szninkielem - kolor jednak się przydaje.

« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2016, 08:41:13 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline angelscorpion

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2434 dnia: Luty 26, 2016, 09:43:37 pm »
Niektóre okładki zeszytówek nijak mają się do tego co w środku.
Zgadzam się, ale lubię klasykę  :wink: Szczególnie, gdy czasem trafiają się takie cudeńka http://marvel.wikia.com/wiki/Uncanny_X-Men_Vol_1_251?file=Uncanny_X-Men_Vol_1_251.jpg

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2435 dnia: Luty 26, 2016, 10:05:46 pm »
Rozumiem, że wszyscy tu posiadają poniższą okładkę omnibusa ASM Sterna bo " lepiej oddaje to co jest w środku i pasuje klimatem " :





Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2436 dnia: Luty 26, 2016, 10:19:36 pm »
Ale kto tu o posiadaniu mówi? Takie wielkie słowa...
Ja o "duchowych więziach" tak tylko...
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Antari

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2437 dnia: Luty 26, 2016, 10:19:56 pm »
W sumie to dość ciekawe. Byłem przekonany, że wszyscy wezmą okładkę Openy, a jak widać większość połakomiła się na Smith'a. Ja kupiłem tę, która bardziej mi się podobała i tyle.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2438 dnia: Luty 26, 2016, 10:23:12 pm »
W sumie to dość ciekawe. Byłem przekonany, że wszyscy wezmą okładkę Openy, a jak widać większość połakomiła się na Smith'a. Ja kupiłem tę, która bardziej mi się podobała i tyle.


Większość wzięła Smitha ? To dlaczego okładka by Opena zajmuje 2 miejsce na IST pod względem sprzedaży ? cmon bro. Większość ludzi bierze standardową.


Poza tym mowa jest tylko o obwolucie  :lol:

Offline angelscorpion

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2439 dnia: Luty 26, 2016, 10:27:53 pm »
Wybór okładki to kwestia gustu, a o gustach, Panowie, nie dyskutujmy  :wink:

Offline Antari

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2440 dnia: Luty 26, 2016, 10:30:12 pm »

Większość wzięła Smitha ? To dlaczego okładka by Opena zajmuje 2 miejsce na IST pod względem sprzedaży ? cmon bro. Większość ludzi bierze standardową.

Miałem na myśli to forum ale ok  :lol:

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2441 dnia: Luty 26, 2016, 10:32:29 pm »

Większość wzięła Smitha ? To dlaczego okładka by Opena zajmuje 2 miejsce na IST pod względem sprzedaży ? cmon bro. Większość ludzi bierze standardową.


Poza tym mowa jest tylko o obwolucie  :lol:

A. Teraz (chyba) rozumiem. Czyli warianty zawsze się gorzej sprzedają od wersji prymarnych, bo jest ich mniej? Ale są jakieś punkty za tempo wyprzedania? Złożone te kryteria wartości estetycznych, rynkowych i klimaciarskich, wiec fajnie, ze jest ktoś, kto tak ładnie to wszystko wyjaśnia, tłumaczy.

Ale trochę nie podoba mi się to obwoluty lekceważenie. Dust jacket is everything!
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2442 dnia: Luty 26, 2016, 10:35:45 pm »
Btw która z tych 2 okładek jest waszym zdaniem lepsza ?








Mi wystarczyło spojrzeć na wizjer Cyclopsa no ale różne są gusta.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2016, 10:45:50 pm wysłana przez Gr8responsibility »

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2443 dnia: Luty 26, 2016, 10:40:47 pm »
Nie no, wizjer jest spoko. Ale dopiero studiowanie bicepsów przynosi te konkretne ciary...
Chyba sobie własnoręcznie bladym świtem uskutecznię ulubione hobby.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2444 dnia: Luty 26, 2016, 10:47:06 pm »
Ale dopiero studiowanie bicepsów przynosi te konkretne ciary...


A czteropaka już nie ? :D

 

anything