Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1390891 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dexxx30

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2880 dnia: Kwiecień 15, 2016, 10:09:03 am »
Hurra!! Żona zgodziła się na nowe półki na drugiej i trzeciej ścianie!!  :biggrin:
Mogę kupować dalej, bo nowe miejsce jest!!
Za parę lat, jak już zapełnię nowe półeczki wrzucę zdjęcia  :wink:
Musiałem się podzielić tą fantastyczną wiadomością...


To jest naprawdę fantastyczna wiadomość! Gratulacje!
Widzę, że nie tylko u mnie krucho z miejscem na komiksy...

Offline robbirob

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2881 dnia: Kwiecień 15, 2016, 10:12:37 am »
Koszt twardej oprawy to jest tylko kilka złotych. Dziwne że takie grube tomy GC puszczają na miękko.
Ale i tak wydanie bardzo ładne (i w końcu  :smile: )
Dlaczego dziwne, E już nas do tego przyzwyczaił: całe Baśnie, Lucyfer. GC ma 240 stron, więc pewnie zaraz daliby cenę 79 zł. A to już część odbiorców by wystraszyło.

@kuba g, ten DD wygląda powalająco!

@Sokratesik, Twój post stał się inspiracją...też namawiam żonę na kolejny regał z półkami :)

Offline kenji

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2882 dnia: Kwiecień 15, 2016, 10:41:34 am »
Sokratesik - brawo ! Cieszymy się Twoim szczęściem
Ja jakiś czas temu przeniosłem się z tym "majdanem" do piwnicy. Nawet nie próbowałem prowadzić takich rozmów...

JanT

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2883 dnia: Kwiecień 15, 2016, 10:52:59 am »
Dlaczego dziwne, E już nas do tego przyzwyczaił: całe Baśnie, Lucyfer. GC ma 240 stron, więc pewnie zaraz daliby cenę 79 zł. A to już część odbiorców by wystraszyło.
Najgrubszy tom lucyfera ma 216 stron a w baśniach są tylko 3/4 tomy powyżej 200 stron.

A GC: 01 - 240, 02 - 288, 03 - 224, 04 - 224

Myślę że część osób odpuściło (np. Antari  :smile: i widziałem jeszcze kilka "zdziwionych" opinii) dlatego że w miękkiej.

Ważne że w końcu jest i trzymam kciuki za jeszcze 2 tomy w tym roku  :smile:

Offline robbirob

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2884 dnia: Kwiecień 15, 2016, 11:04:30 am »
Najgrubszy tom lucyfera ma 216 stron a w baśniach są tylko 3/4 tomy powyżej 200 stron.

A GC: 01 - 240, 02 - 288, 03 - 224, 04 - 224

Myślę że część osób odpuściło (np. Antari  :smile: i widziałem jeszcze kilka "zdziwionych" opinii) dlatego że w miękkiej.

Ważne że w końcu jest i trzymam kciuki za jeszcze 2 tomy w tym roku  :smile:
Jasne, zgadzam się zupełnie, bo to jest druga strona medalu. I tak, i tak część osób by tego nie kupiła. Wydaje mi się, że E ma to wkalkulowane, podejrzewam, że wybrali mniejsze zło.
Ja sam też bym wolał, żeby to było w HC. Ale też rozumiem wydawcę. I to że już takie rozwiązania praktykowali.

Też trzymam kciuki, tym bardziej, że to chyba najlepsze co w tej paczce E się pojawiło (wiem, zaraz na mnie napadną fani Marvela i Supka) :)

Offline Inuki

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2885 dnia: Kwiecień 15, 2016, 11:59:12 am »
Właśnie dostałem takie oto cudeńko :-)


Offline nori

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2886 dnia: Kwiecień 15, 2016, 12:17:02 pm »
Myślę że część osób odpuściło (np. Antari  :smile: i widziałem jeszcze kilka "zdziwionych" opinii) dlatego że w miękkiej.

Hm, dziwne dla mnie jest odpuszczenie sobie jakiegoś tytułu tylko z powodu oprawy, jeżeli coś koniecznie chcę przeczytać, to sięgam po to, obojętnie, czy dany tytuł został wydany w miękkiej czy w twardej oprawie. Jasne, czasem wolę grubasa w twardej, a chudzielca w miękkiej, ale to prywatne i jak widać, indywidualne preferencje. No i uzależnione  od miejsca na półkach,...
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2887 dnia: Kwiecień 15, 2016, 12:26:49 pm »
Też trzymam kciuki, tym bardziej, że to chyba najlepsze co w tej paczce E się pojawiło (wiem, zaraz na mnie napadną fani Marvela i Supka) :smile:


Psychofaństwo nie powinno mieć tu nic do rzeczy, to jest po prostu dobry komiks, a Renee Montoya i praktycznie cała obsada GC to piękny przykład jak mądrze prowadzić swoich bohaterów ;)
perły przed wieprze

Offline isteklistek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2888 dnia: Kwiecień 15, 2016, 12:30:56 pm »
Niektórzy odpuszczają, bo za miesiąc pojawi się omnibus, który nie ma kosmicznej ceny i można mieć wszystko na raz w jednym miejscu szybko.

Offline AvengerGT

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2889 dnia: Kwiecień 15, 2016, 12:54:34 pm »
Przyszła paczka z Inbook. Oprócz nowości, w końcu mogłem sobie pozwolić na dwie cegiełki, na które polowałem od jakiegoś czasu.


Offline Antari

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2890 dnia: Kwiecień 15, 2016, 12:56:05 pm »
Hm, dziwne dla mnie jest odpuszczenie sobie jakiegoś tytułu tylko z powodu oprawy, jeżeli coś koniecznie chcę przeczytać, to sięgam po to, obojętnie, czy dany tytuł został wydany w miękkiej czy w twardej oprawie. Jasne, czasem wolę grubasa w twardej, a chudzielca w miękkiej, ale to prywatne i jak widać, indywidualne preferencje. No i uzależnione  od miejsca na półkach,...

Naprawdę ciężko zrozumieć, że kupując za cenę okładkową 5 tomów zapłacisz 350 zł... Po rabatach może o 100 zł mniej. Omnibus jest w cenie 360 zł, możliwe, że gdzieś można dorwać taniej. HC + powiększony format. Dla mnie to naprawdę nie podlega dyskusji. Odpuszczenie tytułu z powodu oprawy jest bardzo zasadne, dostęp do wielu wydań jest powszechny i łatwy. Łykanie wszystkiego jak młody pelikan "bo wyszło w PL" mnie niestety nie zadowala.

A miejsce na półkach to dla mnie śmieszny argument. Nie może to być kwestią warunkującą zakup no proszę Cię. Poza tym nie zdziwiłbym się gdyby te 5 tomów zajmowało paradoksalnie więcej miejsca od omniaka  :lol:

Offline arczi_ancymon

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2891 dnia: Kwiecień 15, 2016, 01:03:18 pm »
Właśnie dostałem takie oto cudeńko :smile:



Czy ja widzę twardą oprawę? Nietypowe - jaki papier?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2892 dnia: Kwiecień 15, 2016, 01:04:10 pm »
Naprawdę ciężko zrozumieć, że kupując za cenę okładkową 5 tomów zapłacisz 350 zł...

Czterech tomów, aktualne amerykańskie wydanie, które powiela Egmont to cztery tomy.
perły przed wieprze

Offline donTomaszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2893 dnia: Kwiecień 15, 2016, 01:10:28 pm »
Poza tym nie zdziwiłbym się gdyby te 5 tomów zajmowało paradoksalnie więcej miejsca od omniaka  :lol:
Bardzo mozliwe, ze bedzie, ale dlatego, ze  Egmont drukuje na konkretnym, grubym papierze.
Oryginaly od DC jeszcze daja rade, Marvel z kolei - cienizna okrutna, absolutnie nie warta pieniedzy jakie sobie za nie zycza. Te ich tpb mozna zwinac w rulonik jak gazetke, a haceki z cieniutkim, pofalowanym papierem, sa niewiele lepsze. Idealem jakosc / cena jest w moim odczuciu Image.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2894 dnia: Kwiecień 15, 2016, 01:13:14 pm »
Bardzo mozliwe, ze bedzie, ale dlatego, ze  Egmont drukuje na konkretnym, grubym papierze.


Dokładnie tak jest. Wczoraj porównałem 1 tom GC Egmontu, który kupił mój brat, z moją wersją od DC, zwyczajowo widać różnicę w grubości ale w sumie to żadna nowość (ale to tak jak wspomniałeś to mała różnica w stosunku do tego jak prezentuje się polski Marvel a ten oryginalny).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2016, 01:23:48 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

 

anything