trawa

Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1391265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3000 dnia: Kwiecień 27, 2016, 06:36:28 pm »
O - masz Thorgala od Egmontu i od Hachette. Imponujące.
OOO i Cable & Deadpool. I Punishery. Nice.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2016, 06:39:33 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Funny

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3001 dnia: Kwiecień 27, 2016, 06:41:25 pm »
O Panie szanowny :)
Czekam na wrzutę reszty skarbów :) a kolekcja albumowa niczego sobie :)

Offline juras9

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3002 dnia: Kwiecień 27, 2016, 08:46:44 pm »
Zgodnie z obietnicą zdjęcie z częścią mojego zbioru.





Ale fajne półeczki, planuje niedługo coś takiego przytulić! Uwielbiam takie zbiory, wiele ciekawostek, a nie tylko same marvel i marvel :biggrin: . Czekam na resztę, coś tam się jeszcze ukrywa :D

Offline Wolf85

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3003 dnia: Kwiecień 27, 2016, 09:02:33 pm »
Podobnie jak juras czekam na resztę i gratuluję pięknej kolekcji :). Ile to, z ciekawości, lat zbierania eskos?
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline eskos

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3004 dnia: Kwiecień 27, 2016, 09:02:43 pm »

Ale fajne półeczki, planuje niedługo coś takiego przytulić! Uwielbiam takie zbiory, wiele ciekawostek, a nie tylko same marvel i marvel :biggrin: . Czekam na resztę, coś tam się jeszcze ukrywa :biggrin:


Główny regał to 2 razy Expedit (4x4 i 2x4) z IKEA. Dostawka z lewej strony została zrobiona na zamówienie. Niestety IKEA już takich Expeditów nie produkuje, tzn. produkuje tyle, że z cieńszymi bokami. Generalnie bardzo je polecam ponieważ w dwóch rzędach mieszczą się albumy A4 oraz amerykańskie TP oraz można dokupić pudełka plastikowe, w których, też w dwóch rzędach, mieszczą się zeszyty (prawy dolny róg). Trochę tam mam z tyłu pochowane, np. Ultimate Spiderman Bendisa HC, itp.

Offline eskos

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3005 dnia: Kwiecień 27, 2016, 09:12:27 pm »
Podobnie jak juras czekam na resztę i gratuluję pięknej kolekcji :smile: . Ile to, z ciekawości, lat zbierania eskos?


Amerykańskie zbieram od około sześciu lat. Polskie wydania od dzieciństwa czyli około 30. Staram się zbierać wydania zbiorcze i raczej unikam pojedynczych albumów. Nie kupuję wszystkiego jak leci a poza tym to tylko część zbioru, większa, ale jednak część.


Co do zdjęć bardziej szczegółowych .... hm, postaram się ale nie obiecuję.

Offline juras9

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3006 dnia: Kwiecień 28, 2016, 12:26:39 am »
Staram się zbierać wydania zbiorcze i raczej unikam pojedynczych albumów.


O to to... :D, mam dokładnie tak samo (jesli masz na mysli osobno wydawane zeszyty wchodzące w skład jakiejś serii, a nie pojedyncze albumy typu np. Cyrrus - Mill, Coutoo albo Zabójczy Żart).

Offline donTomaszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3007 dnia: Kwiecień 28, 2016, 01:11:34 am »
Eskos, chyle czolo. Konkretna kolekcja!
 ;-)
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline eskos

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3008 dnia: Kwiecień 28, 2016, 06:00:53 am »

O to to... :biggrin: , mam dokładnie tak samo (jesli masz na mysli osobno wydawane zeszyty wchodzące w skład jakiejś serii, a nie pojedyncze albumy typu np. Cyrrus - Mill, Coutoo albo Zabójczy Żart).


Chodziło mi o amerykańskie zeszytówki, których generalnie nie kupuję. Wyjątek robię dla Variant Cover jak mi się podobają lub są sygnowane. Wolę "trochę" poczekać na absoluta, omnibusa bądź deluxa. Np. taki "Justice" Rossa wygląda obłędnie w wydaniu Absolute i nie wyobrażam go sobie w innej wersji. Odczucie, rzecz jasna, subiektywne. Poza tym czytam tylko w domu a nie w komunikacji więc "cegły" mi nie przeszkadzają.

Offline gobender

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3009 dnia: Kwiecień 28, 2016, 06:57:56 am »

Co do zdjęć bardziej szczegółowych .... hm, postaram się ale nie obiecuję.

Dawaj pikantne szczegóły!

Offline raskoks

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3010 dnia: Kwiecień 28, 2016, 10:32:16 am »
ladna kolekcja :)

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3011 dnia: Kwiecień 28, 2016, 11:27:42 am »

Chodziło mi o amerykańskie zeszytówki, których generalnie nie kupuję. Wyjątek robię dla Variant Cover jak mi się podobają lub są sygnowane. Wolę "trochę" poczekać na absoluta, omnibusa bądź deluxa. Np. taki "Justice" Rossa wygląda obłędnie w wydaniu Absolute i nie wyobrażam go sobie w innej wersji. Odczucie, rzecz jasna, subiektywne. Poza tym czytam tylko w domu a nie w komunikacji więc "cegły" mi nie przeszkadzają.

A co  wtakim razie myślisz o polskim wydaniu "Justice" w wykonaniu Muchy. Nie kupuję angielskich wydań, ale mi się wydało bardzo porządne.

Offline eskos

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3012 dnia: Kwiecień 28, 2016, 12:23:09 pm »
A co  wtakim razie myślisz o polskim wydaniu "Justice" w wykonaniu Muchy. Nie kupuję angielskich wydań, ale mi się wydało bardzo porządne.
Nie miałem polskiej edycji w ręku więc się nie wypowiem. Podejrzewam, że jest wydana podobnie do amerykańskiego HC. Wersja Absolute jest przede wszystkim większa formatem (tak między A4 a B4), + slipcase, + obwoluta. Zakładam, że również papier będzie inny (inny rodzaj kredy). Cóż warto by mieć oba przed oczami. Chodziło mi o to, że w powiększonym formacie malowanki Rossa robią wrażenie. Porównałem z Kingdom Come od Egmontu. Różnica jest spora.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3013 dnia: Kwiecień 28, 2016, 12:42:28 pm »
Wydaje mi się, że niestety akurat "Kingdom Come" od Egmontu nie jest dobrym materiałem porównawczym, ponieważ z punktu widzenia dzisiejszych oczekiwań czytelników komiksów w Polsce jakość wydania tego komiksu (przede wszystkim w zakresie ostrości wydruku plansz i samego papieru) pozostawia wiele do życzenia.

Offline gobender

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3014 dnia: Kwiecień 28, 2016, 12:58:56 pm »
Moim zdaniem KC w ogóle nie jest dobrym materiałem do oceny. Ross w tym formacie wcale aż tak dużo nie wygrywa, bo te malowanki nie są jakieś ultra ostre z definicji. Właściwie z jego rzeczy to moim zdaniem w dużym formacie zdecydowanie wygrywa zbiorek World Greatest Superheroes. (format jak Absolute)