trawa

Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1389819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3045 dnia: Maj 09, 2016, 12:42:35 pm »
Dzięki,
Irmina jest już u mnie na półce. Mimo opisu na stronie sklepu - okazała się egzemplarzem twardookładkowym :smile: .
Teraz spokojnie czeka na swoją kolejkę.
Bo najpierw idzie to niżej :smile:



I jak drugi tom Ms. Marvel? Trzyma poziom? Uwielbiam te wydania OHC z Now.

Choć w przypadku Ms. Marvel bardziej się opłaca kupić niedawno zapowiedzianego Omniaka, wychodzi nawet chyba taniej niż te 2 OHC (wyciągnęli lekcję z Hawkeye'a).

mkolek81

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3046 dnia: Maj 09, 2016, 12:43:54 pm »
@Mati29 - bardzo fajne, okolicznościowe Civil War Frontline. Masz też Road to Civil War? Albo Spider-Man Civil War?? Kurczę, z okazji filmu aż się prosiłoby by wydać po polsku te dwie pozycje. Ja bym kupił. A Egmont uważa, że jeśli wyda cokolwiek z Avengers na okładce, to powtórzy sukces Martwych Prezydentów.
Podziękuj WKKM, bo nikt teraz nie ruszy serii, których początki były w kolekcji, a Spiderman Strczyńśkiego* jest tego najlepszym przykładem (Spider-Man Civil War jest fragmentem jego runu), możesz zawsze kupić wersje oryginalną.

*Straczyńskiego (poprawione)
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2016, 01:18:29 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3047 dnia: Maj 09, 2016, 12:50:32 pm »
Strczyńśkiego

Stryczyńśki? Nie znam. To jakiś Węgier jak Korvac? :D :)

Mucha poniosła klęskę ze swoimi New Avengers, bo żądała 2 razy tyle za często cieńsze komiksy niż tomy WKKM. Nawet teraz w niePrzeczytane ciągle są one w tych absurdalnych cenach. I właśnie dlatego zalegają w magazynach od 2012 roku. Egmont bardzo dobrze pokazał jak można inteligentnie uzupełniać WKKM i na tym zarabiać. Dlatego jakby dobrze skalkulować Road to Civil War i nawet ewentualnie wydać ją w miękkiej, można by zarobić jak na Martwych Prezydentach. Ale moment już miną. Teraz zobaczymy jak sobie poradzi SS w wakacje. Natomiast szkoda, że nie będzie żadnego Strange'a na jesieni.

Patrząc na to jak co miesiąc schodzą w dobrej ilości kolejne pozycje, można by spokojnie sprzedać np. dalsze tomy runu Straczyńskiego w Spider-Manie, Kapitan America Reborn czy też Cable i Deadpool. Zresztą - jeśli 2 tom Deadpoola sprzeda się równie dobrze jak pierwszy, to może wydawnictwa pomyślą o kolejnych albumach z tym bohaterem.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2016, 12:54:04 pm wysłana przez 8azyliszek »

JanT

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3048 dnia: Maj 09, 2016, 12:58:33 pm »
Podziękuj WKKM, bo nikt teraz nie ruszy serii, których początki były w kolekcji, a Spiderman Strczyńśkiego jest tego najlepszym przykładem (Spider-Man Civil War jest fragmentem jego runu), możesz zawsze kupić wersje oryginalną.
Jak pokazała Mucha najlepiej się "podpiąć" pod WKKM: Wolverine - Origin II, Daredevil - Żółty i Hulk - Szary  :smile:

Offline radef

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3049 dnia: Maj 09, 2016, 01:01:33 pm »
Nawet teraz w niePrzeczytane ciągle są one w tych absurdalnych cenach.
Bo Nieprzeczytane ma jakiś błąd. Ich inny sklep, Profit24 sprzedaje obecnie po od 45 do 60 zł. Nadal są to mniejsze zniżki, ale pewnie z upływem czasu powiększą się większe.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline donTomaszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3050 dnia: Maj 09, 2016, 01:18:33 pm »
Mucha poniosła klęskę ze swoimi New Avengers, bo żądała 2 razy tyle za często cieńsze komiksy niż tomy WKKM.
Ech, kiedy Ty zrozumiesz, ze tych dobrych kilka lat temu naklady byly inne czyt. nizsze, a w zwiazku z tym ceny komiksow rowniez byly inne czyt. wyzsze. Takie znizki, jak obecne, nie wchodzily absolutnie w gre i kupowalo sie z rabatami 5-10% (o ile). I wiesz co? Kupowalo sie tak czy inaczej!!! Tylko przyjmij w koncu do wiadomosci, ze bylo nas za malo, aby ceny spadly do dzisiejszego poziomu! Nikt nikogo nie okrada ani nigdy nie okradal. Gdybys Ty i Tobie podobni, kupowal, zamiast czytac w Empiku, to moze duzo szybciej mielibysmy takie komiksowe eldorado jak teraz.

Przeciez to proste. Jesli nadal nie kumasz - ariwederczi i zyj sobie w swoim swiecie egmontowego zla i zlodziejskiej muchy.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2016, 01:21:51 pm wysłana przez donTomaszek »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

mkolek81

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3051 dnia: Maj 09, 2016, 01:26:17 pm »
Jak pokazała Mucha najlepiej się "podpiąć" pod WKKM: Wolverine - Origin II, Daredevil - Żółty i Hulk - Szary  :smile:
Ok, tylko że wymienione przez ciebie przykłady to tak naprawdę oddzielne historię, nie związane z tym co było w WKKM. Dobra uprzedzam od razu stwierdzenie że Wolverine - Origin II to kontynuacja, ale to tworzą inni autorzy i nie trzeba znać to tego co było wcześniej. Kolorowa seria to w ogóle inna para kaloszy. A w przypadku Spidermana Straczyśnkiego, New X-men Morrisona, Kapitana Ameryki Brubakera, to jednak wydarzenia z początku serii mają znaczenie w dalszych częściach, to startowanie gdzieś od środka z serią trochę mija się z celem. Ale to nie miejsce na takie rozmowy.

mkolek81

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3052 dnia: Maj 09, 2016, 01:29:56 pm »
Gdybys Ty i Tobie podobni, kupowal, zamiast czytac w Empiku, to moze duzo szybciej mielibysmy takie komiksowe eldorado jak teraz.
Dokładnie za stan taki jak był kilka lat temu nie odpowiadają wydawcy tylko czytelnicy. Nie kupowali to czemu miałby ktoś wydawać. Komiksy zalegały na półkach empiku. Kasy nie było na zakup nowych licencji, ale pretensje cały czas do wydawcy.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3053 dnia: Maj 09, 2016, 01:35:18 pm »
Stryczyńśki? Nie znam. To jakiś Węgier jak Korvac? :biggrin: :smile:
Nie znasz Stryczyńśkiego? Dziwne. Przecież to jeden z najlepszych uczniów gościa, o którym wspomniałeś w poniższym poście:
[...] Już Manzucchi był lepszy w Daredevilu.

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3054 dnia: Maj 09, 2016, 01:39:22 pm »
@mkołek81, @don Tomaszek
Dzięki za to że mnie rozśmieszyliście. Oczywiście - macie rację, to wina tych wrednych czytelników, że nie chcieli płacić 100 zł za np. Upadek Avengers Muchy w 2010. Zresztą o tym już kiedyś pisałem, więc nie będę się kłócił. Każdy ma swoje zdanie w tej kwestii. Pozdrawiam.

http://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/2015/05/daredevil-yellow-mucha.html

P.S. Tusze Kuki, tusze :D

JanT

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3055 dnia: Maj 09, 2016, 01:51:26 pm »
że nie chcieli płacić 100 zł za np. Upadek Avengers
65 zł okładkowa  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3056 dnia: Maj 09, 2016, 02:01:47 pm »
@mkołek81, @don Tomaszek
Dzięki za to że mnie rozśmieszyliście. Oczywiście - macie rację, to wina tych wrednych czytelników, że nie chcieli płacić 100 zł za np. Upadek Avengers Muchy w 2010. Zresztą o tym już kiedyś pisałem, więc nie będę się kłócił. Każdy ma swoje zdanie w tej kwestii. Pozdrawiam.
Ciesze się że poprawiłem ci humor. Zgodzę się nawet z tym że ceny kiedyś były wyższe, ale to było uwarunkowane kilkoma rzeczami, których ty w ogóle nie przyjmujesz do wiadomości. To że Mucha wydaje teraz tańsze komiksy nie jest uwarunkowane kolekcją WKKM, po prostu zmienili model biznesowy. Zrezygnowali np z cholernie drogiej dystrybucji w postaci Empiku. Zaczęli wydawać komisy z Image, gdzie licencje są tańsze (jak popatrzysz po cenach obecnie wydanych komiksów to komiksy Image są tańsze od Marvela przy tej samej objętości). Tak na marginesie można się przeliczyć z nakładami i skończyć jak Manzoku a być może i jak Sideca, ale lata kiedy komiksy Muchy było drogie to lata kiedy zaczynali. Zresztą ich Wojna domowa która kosztowała 100 zł się sprzedała, to powiedz mi kto nie chciał jej kupić, w końcu  w WKKM była za 40 zł?

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3057 dnia: Maj 09, 2016, 02:14:40 pm »
A kogo Image obchodzi? Licencje są tańsze, bo jest to wydawnictwo mniej popularne w Polsce. Na świecie też. ;) Ja słyszałem, że Civil War w wydaniu Muchy był niewypałem. Mało się egzemplarzy w tej cenie sprzedało, właśnie ze względu na WKKM. No i dali sobie spokój z Marvelem, aż dopiero wydali Żółtego.

Offline Itachi

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3058 dnia: Maj 09, 2016, 02:36:52 pm »
No i dali sobie spokój z Marvelem, aż dopiero wydali Żółtego.

Wolverine był wcześniej.

mkolek81

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3059 dnia: Maj 09, 2016, 03:42:11 pm »
A kogo Image obchodzi? Licencje są tańsze, bo jest to wydawnictwo mniej popularne w Polsce. Na świecie też.
Ty tak serio?? Wiem, że nie znasz rynku polskiego i nic po za superhero cię nie obchodzi, ale takie Żywe trupy dostały już 6 dodruk pierwszego tomu. Z Marvel Now to tylko dodrukowali All New X-men i Deadpoola i to tylko raz. I co ciekawe ten komiks jest czarno biały, więc polemizowałbym czy Image jest mało znane i popularne u nas.
Ja słyszałem, że Civil War w wydaniu Muchy był niewypałem. Mało się egzemplarzy w tej cenie sprzedało, właśnie ze względu na WKKM.
A jednak się sprzedał cały nakład a przyczyną był raczej obecnie wyświetlany film a nie popularność i niska cena WKKM. Po prostu Mucha miała pecha z wydaniem tego albumu, bo startowała wtedy kolekcja, a teraz się rozeszło i to po wyższej cenie, niż WKKM. Myślę że Mucha wyszła na tym lepiej.