Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1394273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3285 dnia: Lipiec 04, 2016, 12:28:37 pm »
To słaby ten leksykon.

Naprawdę przydałoby się coś o komiksach, opowiadające o głośnych i dobrych tytułach komiksowych, runach, eventach, sagach... Jak NHMC. W takim razie zobaczymy co będzie w tej książce którą wyda Egmont ze Stanem Lee. Może to będzie lepsze.

Po chwili namyslu, dochodze do wniosku, ze z Leksykonem powinny rowniez zapoznac sie osoby takie jak Ty, poniewaz mialyby one szanse zobaczyc, jak mala krople stanowi superhero z punktu widzenia ogromu tematyki poruszanej w komiksie rozumianym szeroko, to jest jako forma utworow narracyjnych. Ponadto, lektura Leksykonu, przynajmniej niektore z takich osob, sklonilaby do refleksji na temat deklarowanej przez nich "milosci do komiksu" i zastanowieniu sie, czy rzeczywiscie sa fanami komiksu, czy tez moze raczej fabul superbohaterskich, sam komiks zaś traktuja jako gorszy substytut "z braku laku" nosnika tych fabul jakim jest film.

Nie twierdze przez to, ze superhero jest "slabe", bo nie tylko czytam to ja, ale czytaja to rowniez znawcy komiksu tacy jak chocby Szyłak, a jedynie to, ze superhero to tylko kropelka w morzu tego, co sie dzialo i dzieje w komiksie, czego odzwiercielenie znajdujemy wlasnie w przedmiotowym Leksykonie. 

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3286 dnia: Lipiec 04, 2016, 12:29:23 pm »
Chyba odwrotnie - słabe musi być raczej super hero skoro nie piszą ani nie wydają o nim takich opaslych leksykonów.


Hmm pomyślmy ... może dlatego, że samo słowo leksykon nie jest powszechnie używane w języku angielskim przy tego typu publikacjach






http://www.dk.com/us/marvel/

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3287 dnia: Lipiec 04, 2016, 12:46:15 pm »
Ponadto, lektura Leksykonu, przynajmniej niektore z takich osob, sklonilaby do refleksji na temat deklarowanej przez nich "milosci do komiksu" i zastanowieniu sie, czy rzeczywiscie sa fanami komiksu, czy tez moze raczej fabul superbohaterskich, sam komiks zaś traktuja jako gorszy substytut "z braku laku" nosnika tych fabul jakim jest film.

To pożycz, przeczytam i zobaczę.
I bez takich oszczerstw wobec mnie proszę. Jak pisałem komiksem interesuję się od 8 roku życia - od Jacka i Tosi w "Już Czytam". Mam mgliste wspomnienia kontaktu z pewnymi Donald Duckami i Donaldem i Spółką. A potem Tom i Jerry, Królik Bugs, Kaczor Donald i TM Semici i tak mi zostało do dziś. Komiksy moja miłość forever. Filmy i seriale to inne hobby - połączone z komiksami ale na pewno dzieła wizualne nie zastąpią mi komiksów, tak jak one nie mogą zastąpić ulubionych książek. Czy to, że czytam głownie fantasy, sci-fi i książki rozrywkowe, oznacza, że w ogóle nie mogę nazywać się miłośnikiem książek czy też czytania?
Nie pisz o mnie takich bzdur drogi Octopusie bo Cuthulu poszczuję.

Offline Ryba2111

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3288 dnia: Lipiec 04, 2016, 01:49:01 pm »
Jest jakiś temat o zdjęciach maskotek? Proponuję założyć, bo podejrzewam, że 8azyliszek ma trochę tego w zanadrzu. Niech sobie tam wrzuca.


Kupiłem sobie kilka komiksów


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Mikel

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3289 dnia: Lipiec 04, 2016, 02:00:22 pm »
książki rozrywkowe
Co to jest ? ? ?
bo chyba nowy gatunek książek, każda książka którą się czyta z przyjemnością to rozrywkowa, ale chyba nie o to chodziło

Mała ciekawostka, Egmont w całości na lipiec wydrukowany :wink:

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3290 dnia: Lipiec 04, 2016, 02:04:41 pm »
Na oslode dla zawiedzionego Bazyla powiem, iz przypomnialo mi sie, iz w Leksykonie jest jednak cos z superhero, mianowicie "Elektra: Assassin" Millera i - o ile dobrze pamietam - haslo pisal J. Szyłak. Moze jest tez cos wiecej, ale nie moge teraz sprawdzic.

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3291 dnia: Lipiec 04, 2016, 02:12:19 pm »
Masz rację Mikel. Da mnie książka rozrywkowa, to taka która wprawia mnie w dobry humor i sprawia, że śmieję się przy jej lekturze. Np. Lesio i Dzikie Białko Joanny Chmielewskiej, które są kopalnią humoru. Polecam. Straż Straż czy Zbrojni też mi podopadają pod tą kategorię jako bardziej satyra niż książka fantasy. :) I inne.

Kuki - bardzo ładny Superior Spider-Man. Sędziego Dredda też mi możesz pożyczyć. A czy Flash Rebirth jest podobny w treści do tego Flasha Cała Naprzód, czy to coś lepszego?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3292 dnia: Lipiec 04, 2016, 02:39:51 pm »
Kuki - bardzo ładny Superior Spider-Man.
Dziekuje w imieniu Ryby2111.

Sędziego Dredda też mi możesz pożyczyć.
Równiez bardzo dziekuje, ale nie skorzystam.

Czy to, że czytam głownie fantasy, sci-fi i książki rozrywkowe, oznacza, że w ogóle nie mogę nazywać się miłośnikiem książek czy też czytania?
W takim przypadku byc moze mozesz sie nazwać miłośnikiem książek o tematyce fantasy, sci-fi i rozrywkowych, ale juz nazywanie siebie miłośnikiem literatury w ogolnosci byloby naduzyciem. Analogicznie jest z komiksami.

Offline Netzach

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3293 dnia: Lipiec 04, 2016, 02:40:33 pm »
Może po przejrzeniu spisu treści ktoś się przekona do zakupu "Powieści graficznych".
Nie jestem w stanie zrobić lepszej kopii spisu treści, ale mam nadzieję, że jest on wystarczająco czytelny:

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3294 dnia: Lipiec 04, 2016, 03:06:52 pm »
W powyzszych fotkach doliczylem sie 5 pozycji superhero na 144 omawianych w Leksykonie, co imo w odpowiedni sposob oddaje to, o czym pisalem w jednym z powyzszych postow ("kropla w morzu tematow"). Nalezy przy tym zauwazyc, iz omawiane tam tytuly SH sa na tyle istotne dla komiksu w ogolnosci, ze wypadaloby aby kazdy milosnik komiksu je poznal. Z drugiej strony, nie jest to takie zwyczajne superhero, poniewaz raczej mocno odstaja od tego, czym normalny superherowiec karmi sie na co dzień.

Offline Garf

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3295 dnia: Lipiec 04, 2016, 04:20:45 pm »
W powyzszych fotkach doliczylem sie 5 pozycji superhero na 144 omawianych w Leksykonie,

Jeżeli mamy być "ściśle ściśli", to ja tam widzę 7: Strażników, Elektrę Assassin, Powrót Mrocznego Rycerza, Śmierć Kapitana Marvela, Azyl Arkham, Supermana na wszystkie pory roku i Przyjdź Królestwo. Natomiast proporcje istotnie dają mocno do myślenia i ukazują, jak szeroki jest świat komiksu.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3296 dnia: Lipiec 04, 2016, 04:25:49 pm »
@Netzach - dzięki - o to chodziło. Widać że nawet tytułów im się na polski nie chciało przetłumaczyć.

Dobrze, że jest chociaż Śmierć Kapitana Marvela oczywiście nie doceniona w komiksowym podsumowaniu 2015 roku. WKKM jest wielkie i tyle.

Offline absolutnie

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3297 dnia: Lipiec 04, 2016, 04:38:38 pm »
@Netzach - dzięki - o to chodziło. Widać że nawet tytułów im się na polski nie chciało przetłumaczyć.




Powszechnie przyjętą zasadą jest, że po polsku podawane są tytuły komiksów, które wyszły w Polsce, a pozostałe w języku oryginału. W tekście haseł są - rzecz jasna - podane polskie przekłady
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline misiokles

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3298 dnia: Lipiec 04, 2016, 06:53:18 pm »
Sideco! Tęsknie za Koziem...

JanT

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3299 dnia: Lipiec 04, 2016, 06:57:15 pm »
Sideco! Tęsknie za Koziem...
Jest zapowiedziany na 10 lipca (Niedziela  :biggrin: )