trawa

Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1394040 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Spitfire303

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3345 dnia: Lipiec 07, 2016, 09:05:25 am »

kolekcja ? czy po prostu ostatnie urodzinowe w gildii? :smile:

Kolekcja, jak napisałem wyżej - skromna. Wróciłem niedawno do czytania komiksów po wieloletniej przerwie.

Offline Spitfire303

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3346 dnia: Lipiec 07, 2016, 09:06:47 am »
Pogratulować. Szczególnie tego Eisnera, z miłą chęcią przytuliłbym ten integral

To akurat jest dość łatwo dostępne na rynku.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3347 dnia: Lipiec 07, 2016, 09:51:19 am »
Spitfire303, bardzo podoba mi sie Twoja kolekcja, ale jeszcze bardziej sposob jej ulozenia, ktory nie pozostawia watpliwosci, ze znajduje sie ona w srodowisku pozbawionym grawitacji - po wystroju wnetrza zgaduje, ze jest to stacja kosmiczna ISS. W zwiazku z tym mam nastepujace pytanie: Gdzie zaopatrujesz sie w komiksy i ile kosztuje przesyłka?

Offline Spitfire303

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3348 dnia: Lipiec 07, 2016, 09:57:25 am »
Spitfire303, bardzo podoba mi sie Twoja kolekcja, ale jeszcze bardziej sposob jej ulozenia, ktory nie pozostawia watpliwosci, ze znajduje sie ona w srodowisku pozbawionym grawitacji - po wystroju wnetrza zgaduje, ze jest to stacja kosmiczna ISS. W zwiazku z tym mam nastepujace pytanie: Gdzie zaopatrujesz sie w komiksy i ile kosztuje przesyłka?

Hehe  :lol: A tak faktycznie, jest to dość dziwne ułożenie, ale jest to ułożenie specjalne. Tak, specjalne, do zdjęcia  :smile: Do zdjęcia na stosik, marsz! Zwykle komiksy stoją na regale z książkami.

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3349 dnia: Lipiec 07, 2016, 09:58:28 am »
Ale czemu w lustrzanym odbiciu??? :)

Zielonego pojęcia nie mam. Jak teraz myślę toto nie ma sensu. :eek:

Bo to jest jej 'mroczne odbicie" - daaaaaaa
 :biggrin:

Kolekcja, jak napisałem wyżej - skromna. Wróciłem niedawno do czytania komiksów po wieloletniej przerwie.

Spoko. Wielu tutaj tak ma. Bo Egmont skończył z polityką jednego batmana rocznie, to jest co kupować. :)

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3350 dnia: Lipiec 07, 2016, 10:21:02 am »
@Spitfire303
Kolekcja może nie jest jakaś wielka, ale bardzo fajna. Widać, że dobór tytułów przemyślany. Gratki!

@Bazyli
Ej, dobre z tym odbiciem. ;D

Offline laf

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3351 dnia: Lipiec 07, 2016, 11:20:46 am »
To akurat jest dość łatwo dostępne na rynku.
Zgadza się i mam tę świadomość. Egmont zapowiedział, że komiksy z Kanonu Komiksu będą dostępne na bieżąco. Znacznie trudniej znaleźć wolne środki w momencie kiedy mamy komiksowy urodzaj, a jeszcze trudniej znaleźć wolny czas na przeczytanie tego wszystkiego.
Jeszcze raz gratuluję kolekcji, a przede wszystkim różnorodności i dobrego wyczucia.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3352 dnia: Lipiec 07, 2016, 11:59:00 am »
Zdjęcie z dedykacją dla ludzi mających problem z ogarnięciem choć szczątkowo dlaczego HMD "kosztuje więcej" (mimo, że jak się uprzeć "kosztuje mniej" niż powinien).


perły przed wieprze

Offline misiokles

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3353 dnia: Lipiec 07, 2016, 12:48:33 pm »
<8elebryta mode on> Ale przecież SL mogło wydać w takim pomniejszonym formacie, żeby zbić cenę, przecież nie każdy ma takie wielkie półki, żeby to postawić, a przecież można by postawić koło kolekcji WKKM i by było i ludzie by kupowali bo za cenę licenzji można by nakładów więcej i mniej by farby poszło, i cena by była niższa. Jak wejdzie w przyszłym roku kolekcja SD, to pokaże wszystkim jak się wydaje komiksy </mode off>

JanT

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3354 dnia: Lipiec 07, 2016, 12:52:28 pm »
@kuba g
Mógłbyś wrzucić z obu wydań (obie na jednym foto) planszę z Elvisami? edit: teraz widzę że "to mniejsze" to co innego  :smile:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2016, 12:58:18 pm wysłana przez JanT »

Offline Garf

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3355 dnia: Lipiec 07, 2016, 08:03:45 pm »
Nowy nabytek z Multiversum z wykorzystaniem promocji ME: album z okazji 75-lecia Spirita (dziękuję kubie g za poradę w kwestii zakupu), trochę zeszytówkowej drobnicy do smaku i fajna gratisowa litografia SW:



Zasadniczo jestem trochę sceptyczny wobec takich okolicznościowych zbiorków, ponieważ (jak mieliśmy się okazję przekonać w przypadku "Batmana. Najlepszych opowieści") wiele ważnych historii odpada przy selekcji z uwagi na objętość. Jednak akurat formuła "Spirita" znakomicie pasuje do idei takiej publikacji.

Wydanie świetnie się prezentuje, papier matowy, chyba dobrej jakości: tak wygląda sama obwoluta i to, co pod nią:





Trochę się tylko martwię, bo strony są klejone do szycia. Ale mam nadzieję, że mi się to nie rozejdzie :smile:

Wnętrze oczywiście najwyższej jakości: oprócz historii Eisnera zbiór zawiera też szorty Gaimana i Moore'a oraz wspólną przygodę Spirita i Batmana duetu Loeb/Cooke. Zapowiada się wspaniale!







« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2016, 08:07:41 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3356 dnia: Lipiec 07, 2016, 08:08:24 pm »
Wygląda fan-ta-sty-cznie! :o

Offline Garf

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3357 dnia: Lipiec 07, 2016, 08:15:39 pm »
Wygląda fan-ta-sty-cznie! :eek:

No nie? A od poniedziałku mam urlop! Oj, będzie uczta :)

W zasadzie mógłbym zawalić temat zdjęciami z wnętrza, bo co chwila trafiam na rewelacyjne plansze. Eisner jest klasą sam dla siebie, ale Cooke też wspina się na wyżyny: świetnie wychodzą mu P'Gell, Poison Ivy, Harley Quinn... Wydanie ma trochę dubli ze zbiorkiem Egmontu, ale ja akurat znałem go tylko z biblioteki, więc wychodzę na plus :) Poza tym unikam tych dziwnostek tłumaczeniowych, które w polskim albumie się przewijały.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3358 dnia: Lipiec 07, 2016, 10:18:10 pm »
Garf - a kiedy w takim razie Kryzys? Odpuszczasz tą pozycję?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3359 dnia: Lipiec 08, 2016, 08:34:50 am »
Eisner jest klasą sam dla siebie, ale Cooke też wspina się na wyżyny: świetnie wychodzą mu P'Gell, Poison Ivy, Harley Quinn... Wydanie ma trochę dubli ze zbiorkiem Egmontu, ale ja akurat znałem go tylko z biblioteki, więc wychodzę na plus :smile: Poza tym unikam tych dziwnostek tłumaczeniowych, które w polskim albumie się przewijały.

Dlatego mój drogi polecam Ci dwa pierwsze tomy restartowanego Spirita z DC (te pisane i rysowane przez Darwyna). Nawet jak scenariuszowo jest różnie to na planszach dzieją się tak cudowne rzeczy, że głupio nie mieć tego albumu. Czasem łapię się na tym, że ze wszystkich komiksów Cook'a (poza Parkerem) ten wizualnie jara mnie najbardziej.
perły przed wieprze

 

anything