trawa

Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1391143 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3405 dnia: Lipiec 16, 2016, 01:11:47 pm »
Małe zakupy. Mam nadzieję, że się nie zawiodę i komiks jest tak ciekawy jak głoszą opinie w Internecie.

Świetna decyzja :)
A komiks jest lepszy niż ludzie w internetach piszą.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Nick Jackolson

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3406 dnia: Lipiec 16, 2016, 02:51:14 pm »
I jeszcze trochę ostatnich zakupów.

Kompletny Thor Simonsona i zarazem najlepszy Thor jakiego można dostać. Drugi w kolejności jest Thor Aarona właśnie wydany przez Egmont.


Thor: Frog of Thunder! :biggrin:


Dokompletowanie Transmet, drugi Stray Bullets i Elephantmen z polecenia (wygląda super).


Z omnibusów najbardziej cieszy kolejna część kosmosu Marvela. Nie mogę się doczekać kiedy będę mógł postawić wszystkie pięć obok siebie. :biggrin:


Układanie wież z komiksów...


No... Blasku nie było mnie trochę na forum. Córcia mi się pochorowała i wczoraj zakończyłem dwutygodniowe wakacje w 3 dni...

Zakupy super. Te wcześniejsze też...

Kilka spraw:

1. Daj znać jak Elephantmen - kompletnie tego nie znam a pozytywne komentarze utwierdzają mnie w tym, że powinienem.
2. Zaskoczyłeś mnie Omni Tomb Of Dracula vol.3 - miałeś ochotę na coś takiego? Słyszałem, że to jedyny vol. z trzech, który jest w kolorze. Dwa pierwsze są czarno-białe a ich ceny przechodzą same siebie... Masz pozostałe czy nie kompletujesz "za wszelką cenę"?
3. Nie połasiłeś się na Stray Bullets w Uber Alles Edition?
4. Zdawało mi się czy Transmetropolitan chciałeś zbierać w Absolute?

Na koniec i ja dodam coś małego od siebie:






Odezwało się we mnie coś gorszego... dlatego Omniaki to tak naprawdę "wymianki" na rzadsze okładki... to straszne ale zaczęło mieć to dla mnie znaczenie i widzę już zalążek swojego problemu...

Jak już pisałem wcześniej New Avengers wygrane na Ebay ale brakuje mi 5 i 7 tomu. Koleś wystawił wszystko o jednej godzinie i nie dałem rady ogarnąć 4 aukcji na raz... Aktualnie kończę B.P.R.D. i jest to mistrzowska seria...

To nie całe zakupy, idzie jeszcze kilka Omnibusów ale dopiero za jakiś czas zrobię zdjęcie grupowe :smile:

Edit: Simonson, Straczynski, Aaron - to moja kolejność :smile:

Na koniec jeszcze ostatnie bo od tego zaczęły się wymiany na rzadsze okładki:

« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2016, 03:12:51 pm wysłana przez Nick Jackolson »

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3407 dnia: Lipiec 16, 2016, 03:02:34 pm »
Jeju Nick - naprawdę masz problem z tymi okładkami. :) Dorzuć swoją opinię o WKKDC.

Ja w tym tygodniu skromnie, bo paczka z Merlina pewnie przyjdzie dopiero w poniedziałek. Ale tym numerem osiągnąłem 100% posiadania serii Donald i Spółka. a KD i Wehikuł Czasu, to naprawdę niezły rarytasik bo Egmont wydał niewiele komiksów z Kaczkami w tym formacie.


Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3408 dnia: Lipiec 16, 2016, 03:33:52 pm »
@Nick
Przykro mi słyszeć o Twoich problemach, mam nadzieję, że wszystko się wkrótce ułoży. Co do komiksów to jak zwykle pozamiatałeś. Jestem przy Tobie taki malutki. :D

Ad.1. Jak tylko przeczytam naskrobię coś na forum!
Ad.2. ToD 3 jest prawie w całości czarno-biały... i rysunki wyglądają fenomenalnie w porównaniu z kolorowymi z tamtego okresu. Nie wiedziałem, że te płaskie plamy kolorów mogą aż tak napsuć. A komiks kupiłem bo miałem ochotę na coś z horroru Marvela a zaciekawiło mnie bardziej niż Werevolf by Night a Man-Thinga już mam.
Ad.3. Odstraszają mnie duże, klejone SC. Na Invincible Compendium zdecydowałem się tylko dlatego, że ta cena to jak za darmo.
Ad.4. Pierwszy absolut mi się częściowo rozkleił, co zabiło mój entuzjazm... a szkoda. Serię uwielbiam.
Ad.5. Straczynski lepszy od Aarona jako pisarz Thora? Bardzo mi się podobała ta bardziej ludzka strona Thora w wykonaniu Straczynskiego  (ale ta obyczajowa strona superhero to w ogóle jego mocny atut - w Spider-Manie również pod tym względem było super) ale za całokształt historii punkt daję jednak Aaronowi.

Pozdrawiam! :D


Offline juras9

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3409 dnia: Lipiec 16, 2016, 03:37:33 pm »
... osiągnąłem 100% posiadania serii Donald i Spółka.


Fajny zbieg okoliczności, bo właśnie dzisiaj czyściłem szafę i wpadłem na:







Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3410 dnia: Lipiec 16, 2016, 03:41:54 pm »
Nice. Szósteczkę Giganta z 1993 roku mógłbym z tobą wymienić, bo ja mam egzemplarz ze zdartym grzbietem. Poza tym full wypas. :) Unikam Mega Giga i Mamutów bo tam zamieszczają zdublowane historyjki oraz mają za dużą liczbę komiksów starszych, o gorszej szacie graficznej.

Offline raskoks

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3411 dnia: Lipiec 16, 2016, 03:47:33 pm »
Jeju Nick - naprawdę masz problem z tymi okładkami. :smile: Dorzuć swoją opinię o WKKDC.

Ja w tym tygodniu skromnie, bo paczka z Merlina pewnie przyjdzie dopiero w poniedziałek. Ale tym numerem osiągnąłem 100% posiadania serii Donald i Spółka. a KD i Wehikuł Czasu, to naprawdę niezły rarytasik bo Egmont wydał niewiele komiksów z Kaczkami w tym formacie.



Bazyliszek - byly kolejne tomy tego wehikulu czasu? Bo z dziecinstwa pamietam tylko te dwa
Zapisz

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3412 dnia: Lipiec 16, 2016, 03:48:46 pm »
Jeju Nick - naprawdę masz problem z tymi okładkami. :smile: Dorzuć swoją opinię o WKKDC.

Ja w tym tygodniu skromnie, bo paczka z Merlina pewnie przyjdzie dopiero w poniedziałek. Ale tym numerem osiągnąłem 100% posiadania serii Donald i Spółka. a KD i Wehikuł Czasu, to naprawdę niezły rarytasik bo Egmont wydał niewiele komiksów z Kaczkami w tym formacie.






Piękne skarby 




A teraz czas na moje skarby :



Offline juras9

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3413 dnia: Lipiec 16, 2016, 03:58:09 pm »

Piękne skarby 

A teraz czas na moje skarby :




O te pierwsze zeszytowe Mickey Mouse i Donald Duck planuję kiedyś dorwać jak się okazja nadarzy :].

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3414 dnia: Lipiec 16, 2016, 03:59:04 pm »
raskos - no właśnie nie było. Ale na końcu 2 tomu wyraźnie jest zapowiedź tomu 3, który jednak się nie ukazał.

Gr8 - WOW - masz 1 nr KD, którego ja nie mam. I tego Mickey Mousea też nie mam (mam 20 numerów na 59 które wyszły). A z Bugsow mam tylko ten środkowy.
Mój regał z Gigantami - parę numerów doszło.


Offline juras9

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3415 dnia: Lipiec 16, 2016, 04:02:31 pm »
@8azyliszek - super to wygląda. Haha! Nawet encyklopedię mam w domu taką samą.

Offline radef

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3416 dnia: Lipiec 16, 2016, 04:21:21 pm »
Unikam Mega Giga i Mamutów bo tam zamieszczają zdublowane historyjki oraz mają za dużą liczbę komiksów starszych, o gorszej szacie graficznej.
To dziwne, że nie unikasz klasyków Marvela w WKKM.
Tylko, że komiksy Disneya, w przeciwieństwie do komiksów Marvela, aż tak się nie zestarzały. Dlaczego wyglądają tak źle? Stare materiały graficzne - rozjechane kolory, często słaba czerń. Jak już jest komiks na nowo pokolorowany (lub pokolorowany na nowo, ale zgodnie z oryginalnym kolorowaniem) to już wygląda naprawdę dobrze.
Jak będę miał czas to podeślę ci spis numerów MGG/MAM, które warto mieć (i mają mało lub w ogóle reprintów)
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline misiokles

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3417 dnia: Lipiec 16, 2016, 06:57:18 pm »

2. Zaskoczyłeś mnie Omni Tomb Of Dracula vol.3 - miałeś ochotę na coś takiego? Słyszałem, że to jedyny vol. z trzech, który jest w kolorze. Dwa pierwsze są czarno-białe a ich ceny przechodzą same siebie... Masz pozostałe czy nie kompletujesz "za wszelką cenę"?

Jest dokładnie odwrotnie - dwa pierwsze tomy Tomb of Dracula są kolorowe a ten czarno-biał w większości. Vol. 1 i vol 2. (które są OOP i stąd za wysokie ceny) to cały run o Draculi. Natomiast vol. 3 to rozszerzenie uniwersum i krótsze formy pokazujące m.in. co się działo z Draculą w przeszłości. Różni scenarzyści, rysownicy, różny poziom ale kurcze rysunki są piękne (mógłym porównać to do Captaina Brytanii z tych dwóch OHC sprzed omnibusa). 

Deg

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3418 dnia: Lipiec 16, 2016, 07:21:21 pm »
Egmont wydał niewiele komiksów z Kaczkami w tym formacie.


Chyba tylko te dwa, jeśli się nie mylę?

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3419 dnia: Lipiec 16, 2016, 07:34:32 pm »
Po Antariowemu to są chyba Absoluty. Ale ja się nie znam na tych formatach. Tom 2 ma 28.5 cm wysokości i 21.6 cm szerokości
Życie i czasy Sknerusa Mc Kwacza są  trochę niższe - 25.5 cm wysokości i 16.5 szerokości.

Jeszcze było takich 6 Wydań Specjalnych KD o takich samych wymiarach jak Życie i czasy, ale bez grzbietu, tylko zebrane jak zeszyt. Mam tylko 3 z nich.



« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2016, 07:55:27 pm wysłana przez 8azyliszek »