trawa

Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1390199 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3435 dnia: Lipiec 17, 2016, 08:09:34 pm »
Ja tam nie jestem fanem takiego kompletowania - zostawiam sobie to, co fajne, a komiksów, które mi się nie podobają zwyczajnie się pozbywam, bo i po co mi one - do stania na półce? Dlatego moja kolekcja WKKM to sito, w którym więcej brakuje niż jest, ale przynajmniej mam fundusze na pozycje bliższe memu sercu :)

Offline pshemko79

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3436 dnia: Lipiec 17, 2016, 08:37:55 pm »
Mikel, na Zabójczym żarcie jest jakaś opaska?
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

Offline Ryba2111

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3437 dnia: Lipiec 17, 2016, 08:41:03 pm »
Reklama Egmontu.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline juras9

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3438 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:49:15 pm »
Ja tam nie jestem fanem takiego kompletowania - zostawiam sobie to, co fajne, a komiksów, które mi się nie podobają zwyczajnie się pozbywam, bo i po co mi one - do stania na półce?


To samo zaczyna chodzić mi po głowie, aby np. pozbyć się połowy N52. Już przestałem kupować wszystko jak leci, bo spora część to po prostu makulatura :>. Ale ja tu nowy jestem i dopiero się uczę.

Mikel

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3439 dnia: Lipiec 18, 2016, 06:32:48 am »
Co do Thora to dopiero w tym tygodniu dostanę, powiedzmy tam gdzie zwykle zamawiam komiksy E. akurat ta pozycja była uszkodzona.
Pisałem kiedyś o tym, jak wchodzę w jakąś serię to chce miec komplet pełnej serii wydawniczej. Nie lubię mieć niedokończonych serii. To jeden z powodów dla których pozbyłem sie kompletu 100 naboi w HC. Poza tym jak co lubię miec wszystko spójne, tyczy sie to zarówno filmów, książek czy komiksów.
Dość często zdarza mi się wymieniać wydania by mieć jedną szatę. Sporo komiksów kupuję na zasadzie do pojedynczego przeczytania, jesli jakaś seria mi nie podejdzie to sie pozbywam. Poza tym jak co to taka kolekcja jakby nie patrzeć dobra inwestycja kapitału. Chyba jednym komiksem który musiałam sie pozbyć bo zona stwierdziła ze nie chce tego w domu widzieć to Dziewczęta Moora, ze wzgląd na młodego, by przypadkiem sie do niego nie dorwał.
Co do doboru tytułów ostatnio to kupuję odmożdzacze, lub cos co mnie zaciekawi. Kiedyś wrzucałem zdjęcia pozostałych tytułów ktore sa poupychane w innych miejscach, wiec i znajdzie się i garaż i skarbek czy biblia Biza czy muminki.
Tak na ZŻ jest opaska, ulotka.
P.s. Te komiksy które sa w folii to w większości ponowne zakupy, wczesniej przeczytane, poza Filutkiem oraz WW tomem 5 który akurat chce łyknąć juz do końca runu, jeden z lepszych N52, a wkurzać się ze mam zawieszenie historii bym nie zniósł:)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2016, 06:43:44 am wysłana przez Mikel »

Offline Nick Jackolson

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3440 dnia: Lipiec 18, 2016, 09:49:22 am »
Jeju Nick - naprawdę masz problem z tymi okładkami. :smile: Dorzuć swoją opinię o WKKDC.

Mam :smile: Teraz na celowniku  jest Thor Omnibus Straczynskiego w okładce Turnera:



To jeden z moich ulubionych Omni (w podstawowej mam) i muszę ją mieć... .

O WKDC się nie wypowiem bo nie jestem jej odbiorcą... Czytam w ang i jak zobaczę, że wychwalacie pod niebiosa któryś numer zapewne kupię oryginał. Nie siedzę tak bardzo w DC.

Jedyne co mogę powiedzieć, to to że panorama nie jest tak "nachalna" jak w WKKM, która min. była powodem sprzedania serii za ok. pieniądze.

@Nick
Przykro mi słyszeć o Twoich problemach, mam nadzieję, że wszystko się wkrótce ułoży. Co do komiksów to jak zwykle pozamiatałeś. Jestem przy Tobie taki malutki. :biggrin:

Ad.1. Jak tylko przeczytam naskrobię coś na forum!
Ad.2. ToD 3 jest prawie w całości czarno-biały... i rysunki wyglądają fenomenalnie w porównaniu z kolorowymi z tamtego okresu. Nie wiedziałem, że te płaskie plamy kolorów mogą aż tak napsuć. A komiks kupiłem bo miałem ochotę na coś z horroru Marvela a zaciekawiło mnie bardziej niż Werevolf by Night a Man-Thinga już mam.
Ad.3. Odstraszają mnie duże, klejone SC. Na Invincible Compendium zdecydowałem się tylko dlatego, że ta cena to jak za darmo.
Ad.4. Pierwszy absolut mi się częściowo rozkleił, co zabiło mój entuzjazm... a szkoda. Serię uwielbiam.
Ad.5. Straczynski lepszy od Aarona jako pisarz Thora? Bardzo mi się podobała ta bardziej ludzka strona Thora w wykonaniu Straczynskiego  (ale ta obyczajowa strona superhero to w ogóle jego mocny atut - w Spider-Manie również pod tym względem było super) ale za całokształt historii punkt daję jednak Aaronowi.

Pozdrawiam! :biggrin:

Hej! mała złapała wirusa na szczęście obeszło się bez wakacji w szpitalu mimo skierowania - na urlopie nie słuchajcie do końca lekarzy z bardzo (bardzo, bardzo) małych miejscowości, którym przerywacie lunch przychodząc z problemem...

Nie jesteś malutki, dam sobie ręke uciąć, że teraz masz tego więcej ode mnie... rzadsze wyprzedałem... a miałem naprawdę niezłe komiksy... Punniego Ennisa, Inferno, Eternals, Thora Lee vol.1... ehhh trudno :smile: może kiedyś rozbiję bank i uda się to zebrać jeszcze raz :smile:

Szczerze, z SC odpukać problemu nie mam chociażby TWD Compendium. Druga strona to Green Lantern Omnibus vol.1 i 3 rozkleił mi się grzbiet - jaja normalnie !

Nie oceniam runu Straczynskiego i Aarona vide pojedynek scenarzystów. Porównuję to jako całość. Oba runy są bardzo dobre ale J.M.S w kolaboracji z (moim ulubionym) Coipelem stworzył mistrzostwo. Aaron jest bardzo dobry. Pisałem, już o tym w wątku Marvel Now polecając na makasa. Ciekawe czy doczeka się omni... małego chudego Omni :biggrin:

Uwielbiam:




Jest dokładnie odwrotnie - dwa pierwsze tomy Tomb of Dracula są kolorowe a ten czarno-biał w większości. Vol. 1 i vol 2. (które są OOP i stąd za wysokie ceny) to cały run o Draculi. Natomiast vol. 3 to rozszerzenie uniwersum i krótsze formy pokazujące m.in. co się działo z Draculą w przeszłości. Różni scenarzyści, rysownicy, różny poziom ale kurcze rysunki są piękne (mógłym porównać to do Captaina Brytanii z tych dwóch OHC sprzed omnibusa).

Wygląda na to, że masz rację. Myślałem, że posiadam informację z pierwszej ręki - osoby, która miała cały set na półce. Nie kłamał bo widziałem zdjęcia... może coś mu się pomieszało. Bywa

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2016, 10:17:26 am wysłana przez Nick Jackolson »

Offline Ryba2111

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3441 dnia: Lipiec 18, 2016, 11:32:03 am »
Rzutem na taśmę kupiłem kolejny komiks od Lain.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Inuki

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3442 dnia: Lipiec 18, 2016, 12:12:52 pm »
Udało mi się załapać na ostatni dzwonek ^_^  Dzięki za cynk @8azyl ;-)


Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3443 dnia: Lipiec 18, 2016, 12:43:39 pm »
Mikołaja nie ma, ale jest Allegro. :)

Nie wiem po co czekałeś aż 14 miesięcy Inuki. Musiałeś przez to przepłacić. Najlepszy DC Deluxe z 2015 roku, bo jedyny jaki mam. :)


Offline Antari

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3444 dnia: Lipiec 18, 2016, 12:54:47 pm »



Nie do końca dobrym pomysłem jest takie idealne dopasowywanie rozmiaru półek. Dobrze jest zostawić choć 2 cm różnicy w wysokości lub więcej. Jak już będziesz miał komplet problem okaże się chęć wydobycia komiksu z półki. 30 cm wysokość półki to minimum moim zdaniem. Do wydań Absolute 35 minimum. 

Mikel

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3445 dnia: Lipiec 18, 2016, 02:04:43 pm »
@ Antari
Wiem, sam robię co jakiś czas przekłądkę komiksów, akurat wczoraj żony z demonem nie było wię trochę poukładałem.
Na razie tymczasowe lokum dla komiksów
O dziwo moja żona powiedziała że jak co zamawiać będziemy regał na książki cała ściana powiedzmy wymiary roboczo ksiązkowe to 1,8 x 2 m reszta dla niej :/
Przystosowane na kolekcje WKKM, WKKDC, na DC Deluxe i rozmiar europejski (jakkolwiek to brzmi),

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3446 dnia: Lipiec 18, 2016, 03:23:31 pm »
Nie jesteś malutki, dam sobie ręke uciąć, że teraz masz tego więcej ode mnie... rzadsze wyprzedałem... a miałem naprawdę niezłe komiksy... Punniego Ennisa, Inferno, Eternals, Thora Lee vol.1... ehhh trudno :smile: może kiedyś rozbiję bank i uda się to zebrać jeszcze raz :smile:
Daj spokój, takich rarytasów jak twoje to ja w ręku nie miałem. :D  Zwłaszcza gratuluję tego Capa. Ciągle się wstrzymuję przed płaceniem za komiksy powyżej okładkowej, ale Cap. (w tej częściej spotykanej okładce) jest najbliżej żeby mnie przekonać. W ogóle po zdjęciach może nie widać ale staram się ograniczać zakupy. Po co mi czytadła na raz, jak nawet w naprawdę dobrych rzeczach mam zaległości? Stąd też WKKM olałem w większości, N52 w ogóle a Egmontowego Marvel NOW nie tykam nawet patykiem...

Offline Inuki

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3447 dnia: Lipiec 18, 2016, 04:53:26 pm »
Nie wiem po co czekałeś aż 14 miesięcy Inuki. Musiałeś przez to przepłacić.

Wiesz @8azyl, nie samym superhero człowiek żyje :smile: Tak, wiem, nie rozumiesz tego, ale niektórzy tak mają :biggrin: Zresztą, raz się przepłaci, raz zyska, takie życie :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3448 dnia: Lipiec 18, 2016, 04:59:55 pm »
Choćby dla samego ruskiego Batmana było warto kupić ten album. :) ale bez przesady, bo mimo wszystko rozczarowuje. Ale dalej - najlepszy DC Deluxe 2015 roku.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2016, 05:30:51 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline arczi_ancymon

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3449 dnia: Lipiec 18, 2016, 05:29:02 pm »
Etam, Red Son to fajny pomysł, ale gorzej już z wykonaniem. Taki Morrison czy Moore wyciągnęliby z tego dużo więcej.