Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1396225 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Funny

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3615 dnia: Lipiec 31, 2016, 08:10:32 pm »
Figurki Manary wystawiam na allegro w rozsądnych cenach.
Jak chces mogą być Twoje  :biggrin:
Ja jestem w trakcie negocjacji kompletu więc te będą podwójne  :biggrin:

Offline bosssu

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3616 dnia: Lipiec 31, 2016, 09:55:42 pm »

Yans rządzi :smile:
Fan Kasprzaka bo widze Yansa x 2 i Dziewczynę z Panamy x2

Offline Funny

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3617 dnia: Lipiec 31, 2016, 10:00:01 pm »
Fan Kasprzaka bo widze Yansa x 2 i Dziewczynę z Panamy x2


Część jest "pomazana" i to dlatego, w ogóle akurat ten regalik jest z "pomazanymi" komiksami  :cool:

Offline jsm

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3618 dnia: Lipiec 31, 2016, 10:24:06 pm »
Troszkę poukładałem w szafce i jakoś zaczyna wyglądać  :cool:


Kolekcja super, ale osobiście nie mogę patrzeć na te prezerwatywy... O ile widzę sens w trzymaniu w folii jakiś pierwszych wydań zeszytów to trzymać regularne komiksy dostępne na rynku? Odpakowujesz je przed każdym czytaniem i pakujesz po?
11.Nie będziesz komentować postów mitycznych stworzeń ani żadnych flejmów przez niego wywoływanych.

Offline Funny

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3619 dnia: Lipiec 31, 2016, 10:39:59 pm »
Czytam je i później pakuję.
A są w foliach bo jak wspomniałem wcześniej, większość z nich jest "pomazana".

Mikel

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3620 dnia: Sierpień 02, 2016, 08:37:28 pm »
Uzupełnienie kolekcji :smile:
Nowy E już w drodze


Offline Holsten

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3621 dnia: Sierpień 02, 2016, 11:25:34 pm »
Czytam je i później pakuję.
A są w foliach bo jak wspomniałem wcześniej, większość z nich jest "pomazana".
Niemniej na półce komiksy w "folijkach" wyglądają kiepsko.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3622 dnia: Sierpień 02, 2016, 11:34:47 pm »
Niemniej na półce komiksy w "folijkach" wyglądają kiepsko.


Każdy prawdziwy komiksiarz trzyma ja w folii a podczas czytania zakłada rękawiczki



Offline Funny

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3623 dnia: Sierpień 02, 2016, 11:50:16 pm »
Niemniej na półce komiksy w "folijkach" wyglądają kiepsko.
Myślę, że to kwestia bardzo indywidualna.
Ktoś ma jakieś rzadkie wydanie komiksu i zabezpiecza je w dodatkową folię/kartonik.
Ktoś inny nie przykłada do tego wagi.
Dla mnie komiks z autografem i odręcznym rysunkiem jest czymś wyjątkowym i pozycja taka w moim mniemaniu zasługuje na dodatkowe zabezpieczenie. To samo tyczy się albumów które bardzo lubię i chcialbym je mieć w jak najlepszym stanie. 
Na ten temat przetoczyło się kilka dyskusji i w każdej z nich zdania były podzielone , ale jak wspomniałem na wstępie - tak w każdej wcześniejszej dyskusji - zabezpieczanie swojej kolekcji, każdy kolekcjoner traktuje bardzo indywidualnie. Robi to według własnego uznania - a moje jest takie jak na załączonych zdjęciach  :biggrin:




Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3624 dnia: Sierpień 03, 2016, 07:57:11 am »

Każdy prawdziwy komiksiarz trzyma ja w folii a podczas czytania zakłada rękawiczki




Mam ponad 7 000 komiksów na regałach. Wiele z nich jest wartych naprawdę sporo kasy. Sporo z nich ma rysunki i dedykacje. Żaden z moich komiksów nie jest zapakowany przeze mnie w folie. Nie czaję foliomanii.
Ale tak jak wspomniano deko wyżej - to indywidualne podejście.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3625 dnia: Sierpień 03, 2016, 08:33:24 am »
Mam tysiące komiksów na regałach, podłogach, stołach, i w ogóle gdzie popadnie. Ile tysięcy, sam nie wiem, bo nie liczyłem i nie prowadzę żadnych baz danych, bo nie interesują mnie konkretne liczby. Niektóre z nich mają rysunki i dedykacje. Nie wiem ile kasy są warte, bo - jak napisałem - nie interesują mnie konkretne liczby. Ale każdy, dosłownie każdy komiks, od największego do mini-mini najmniejszego, mam zapakowany w folię.

Czaję foliomanię. Mógłbym napisać, że pakuję w folijki, aby chronić moje komiksy przed wilgocią (u mnie dużą i prowadzącą do falowania kredy), zarysowaniami okładek i być może kurzem. Ale tak naprawdę byłaby tylko część prawdy. Tak naprawdę pakuję w folijki żeby dobrze się czuć, bo jak nie pakują, to czuję dyskomfort psychiczny. Pewnie dlatego, że kocham moje komiksy i jestem dziwakiem. I w moim przypadku to jest prawdziwy cel takiego postępowania.

I nie widzę żadnego powodu, dla którego czysta pragmatyka miałaby być stawiana ponad wartości czysto psychologiczne, takie jak choćby wspomniany komfort psychiczny.

Offline Mawer

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3626 dnia: Sierpień 03, 2016, 08:40:03 am »
Mam ponad 7 000 komiksów na regałach. Wiele z nich jest wartych naprawdę sporo kasy. Sporo z nich ma rysunki i dedykacje. Żaden z moich komiksów nie jest zapakowany przeze mnie w folie. Nie czaję foliomanii.
Ale tak jak wspomniano deko wyżej - to indywidualne podejście.


To może dam kilka powodów dla których warto trzymać według mnie komiksy w foliach. Sam tak robię i uważam to za dobry pomysł, pod warunkiem, że folie są dopasowane do komiksów. Gdyby ktoś miał problem z dopasowanie to mogę pomóc z rozmiarami.




1. Zniechęcają przed potencjalnym zniszczeniem, otwarciem komiksów (mam chrześniaka dwuletniego, który potrafi wyciągnąć w ułamku sekundy komiks z półki).
2. Jak żona robi porządki to nie muszę się obawiać, że trafi preparatem do drewna bezpośrednio w komiksy.
3. Folie w pewnym stopniu chronią przed zalaniem (Kiedyś napisałem, jak znajomy gestykulował i wylał piwo na komiksy, dzięki ''foliomanii' nic złego się nie stało)
4. Chronią przed kurzem i kocimi kłakami.


Ps. Gdybym posiadał pokój wyłącznie do trzymania komiksów, z ograniczonym dostępem osób niepowołanych, bądź zamykaną biblioteczkę to bym się pozbył folii bo w pewnym stopniu to jednak jest dość uciążliwe trzymanie w koszulkach.




« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2016, 08:44:56 am wysłana przez Mawer »

mkolek81

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3627 dnia: Sierpień 03, 2016, 08:47:34 am »
1. Zniechęcają przed potencjalnym zniszczeniem, otwarciem komiksów (mam chrześniaka dwuletniego, który potrafi wyciągnąć w ułamku sekundy komiks z półki).
2. Jak żona robi porządki to nie muszę się obawiać, że trafi preparatem do drewna bezpośrednio w komiksy.
3. Folie w pewnym stopniu chronią przed zalaniem (Kiedyś napisałem, jak znajomy gestykulował i wylał piwo na komiksy, dzięki ''foliomanii' nic złego się nie stało)
4. Chronią przed kurzem i kocimi kłakami.
ad. 1) ja mam na takiej wysokości że nie sięga, jak dorośnie to będzie mógł wziąć sam, ale będzie już starszy i bardziej ogarnięty
ad. 2) dlatego sam wycieram półki i nie ma narzekania że nie pomagam sprzątać :smile:
ad. 4) u mnie kocury mają wstęp tylko do kuchni, ale rozumiem nie każdy mieszka w domu z podwórzem, gdzie zwierzęta mogą hasać

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3628 dnia: Sierpień 03, 2016, 09:03:45 am »
Ja w foliach, w segregatorach trzymam zeszytówki z TM Semic i DK. Także Kaczory Donaldy z mojej skrzyneczki zafoliowałem. Ale jak komiksy mają grzbiety z tytułami, to trzymam je na mojej super półce, :) oraz w witrynkach za szkłem.

Mawer - załóż kłódki na drzwiczki szafek z komiksami. :)

Offline lsr

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3629 dnia: Sierpień 03, 2016, 09:28:23 am »
Wszystkie kolekcjonerskie komiksy przechowuję w foliach mylarowych + usztywniających tekturach.
Całą resztę zeszytowych komiksów trzymam luzem, lub ew. w zwykłych folijkach (oczywiście w pionie).
Nie rozumiem jedynie przechowywania wydań zbiorczych (trade'ów, hardcoverów, omnibusów itd.) w foliach
- one nie mają żadnej kolekcjonerskiej wartości, są za to tak zaprojektowane, by ładnie wyglądać na półce.