trawa

Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1389707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mawer

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3630 dnia: Sierpień 03, 2016, 09:34:44 am »
Ja w foliach, w segregatorach trzymam zeszytówki z TM Semic i DK. Także Kaczory Donaldy z mojej skrzyneczki zafoliowałem. Ale jak komiksy mają grzbiety z tytułami, to trzymam je na mojej super półce, :smile: oraz w witrynkach za szkłem.

Mawer - załóż kłódki na drzwiczki szafek z komiksami. :smile:


Trzeba mieć wpierw regały z drzwiczkami  :roll:


Wszystkie kolekcjonerskie komiksy przechowuję w foliach mylarowych + usztywniających tekturach.
Całą resztę zeszytowych komiksów trzymam luzem, lub ew. w zwykłych folijkach (oczywiście w pionie).
Nie rozumiem jedynie przechowywania wydań zbiorczych (trade'ów, hardcoverów, omnibusów itd.) w foliach
- one nie mają żadnej kolekcjonerskiej wartości, są za to tak zaprojektowane, by ładnie wyglądać na półce.


Przeczytaj to co napisałem wyżej to zrozumiesz czemu akurat ja trzymam w foliach komiksy. To, że dla Ciebie jakieś komiksynie mają wartości nie oznacza, że dla mnie też.

mgnesium

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3631 dnia: Sierpień 03, 2016, 09:56:34 am »
Nie rozumiem jedynie przechowywania wydań zbiorczych (omnibusów itd.) w foliach - one nie mają żadnej kolekcjonerskiej wartości

się nie zgodzę. dla kogoś kto posiada zeszytówki warte kilkadziesiąt, jeżeli nie kilkaset tysięcy dolarów ceny osiągane przez omnibusy oop mogą wydawać się śmieszne. dla reszty z nas, nawet durne $500 jakie niedawno sobie śpiewano za drugiego asm może się wydawać imponujące.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3632 dnia: Sierpień 03, 2016, 10:07:43 am »
Przeczytaj to co napisałem wyżej to zrozumiesz czemu akurat ja trzymam w foliach komiksy. To, że dla Ciebie jakieś komiksynie mają wartości nie oznacza, że dla mnie też.
Mawer, niestety musisz pogodzic sie z faktem, ze wiele osob na forum przed wyslaniem posta nie tylko nie czyta postow innych forumowiczow, ale jak pokazuje m.in. jakość edycyjna i korektorska wypowiedzi, także swoich własnych. Po prostu pod ruszającymi sie palcami po klawiaturze nie ma żadnych przemyśleń, żadnej refleksji; wiekszość postów stanowi jedynie manifestację istnienia autora w kategoriach czysto fizycznych, nie zaś jego świadomej jaźni.

I oczywiście pełna zgoda co faktu, że tzw. "wartość kolekcjonerska" jest tylko jedną z możliwych i, co wiecej, dla wielu kolekcjonerów nie najważniejszą wartością dotyczącą ich zbiorów. Osoby, ktore tego nie rozumieja i postrzegaja swiat jedynie przez pryzmat wartości materialnych, dużo tracą, a wlasciwie traca niemalze wszystko. 

Offline gobender

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3633 dnia: Sierpień 03, 2016, 10:23:00 am »
a wlasciwie traca niemalze wszystko.

Nie zgodzę się. To zbyt szeroki temat do takich uogólnień. Osobiście nie zbieram komiksów dla ich wartości, nie foliuję, czytam, a właściwie najpierw OGLĄDAM a potem czytam. Ale rozumiem kolekcjonerską perspektywę. Zwłaszcza w przypadku starych komiksów. Może ona przynieść równie wiele fajnych przeżyć i zabawy co czytanie dla czytania. Szukanie, zdobywanie informacji, wkręcanie się w historię etc. Umówmy się, nawet jakbyś chciał to jakiś tam Spiderman no.1 wielkich artystycznych doznań raczej ci nie da, więc nie wiem jakie "wszystko miałbyś tracić." To wszytsko ma bardziej wartość edukacyjną, nostalgiczną etc. A sam fun przy zbieraniu moze byś spory. Pomijam juz fakt, że kolekcjonerskie podejście w przypadku jednych tytułów nie wyklucza tego drugiego podejscia w przypadku innych.

Jedyne co mnie martwi w "foliowaniu" to podejrzenie, że sporo ludzi kupuje nowe tytuły tylko po to, żeby przeczekać wyczerpanie nakładu i sprzedać z zyskiem na alegro. To jest bardzo słabe.

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3634 dnia: Sierpień 03, 2016, 10:25:47 am »
Jak fragsel wróci z roboty, to to wszystko przeniesie do tematu "Gdzie przechowywać komiksy". ;)

Offline lsr

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3635 dnia: Sierpień 03, 2016, 10:26:10 am »
Chryste, nie można na tym forum wyrazić własnej opinii bez zostania kompletnie zjechanym? Wyluzujcie ludzie...

Offline lsr

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3636 dnia: Sierpień 03, 2016, 10:27:33 am »

Trzeba mieć wpierw regały z drzwiczkami  :roll:



Przeczytaj to co napisałem wyżej to zrozumiesz czemu akurat ja trzymam w foliach komiksy. To, że dla Ciebie jakieś komiksynie mają wartości nie oznacza, że dla mnie też.

A gdzie ja napisałem, że uderzam do Ciebie? Wyraziłem własną opinię, inną od Twojej – masz z tym problem?

Offline isteklistek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3637 dnia: Sierpień 03, 2016, 10:32:05 am »
Najnowsza dostawa z niespodzianką

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3638 dnia: Sierpień 03, 2016, 10:36:53 am »
Na bogato. Zazdroszczę. :)

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3639 dnia: Sierpień 03, 2016, 10:40:32 am »
[...] Umówmy się, nawet jakbyś chciał to jakiś tam Spiderman no.1 wielkich artystycznych doznań raczej ci nie da, więc nie wiem jakie "wszystko miałbyś tracić." To wszytsko ma bardziej wartość edukacyjną, nostalgiczną etc. A sam fun przy zbieraniu moze byś spory. Pomijam juz fakt, że kolekcjonerskie podejście w przypadku jednych tytułów nie wyklucza tego drugiego podejscia w przypadku innych.
To "wszystko" to wlasnie wymienione przez Ciebie wartości: "edukacyjna", "nostalgiczna" i przede wszystkim "etc". A i "sam fun przy zbieraniu", ktory "moze byc spory" jest wartoscią. Żadna z tych wartości nie jest wartosci ilosciowa wyrazaną w kategoriach "pieniadza" i takie wartosci mialem na mysli.

Chryste, nie można na tym forum wyrazić własnej opinii bez zostania kompletnie zjechanym? Wyluzujcie ludzie...
lsr, w zadnym z powyzszych postow nie dostrzegam abys zostal "zjechany" ani tym bardziej "kompletnie". I wydaje mi się, ze nikt nie ma zadnego problemu z Twoją wypowiedzią, ktora jest tak samo wartosciowa jak pozostale wypowiedzi dotyczace tematu "foliomanii".

Offline Ryba2111

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3640 dnia: Sierpień 03, 2016, 11:11:11 am »
@isteklistek Jak zawsze imponujące zakupy. Te connecting warianty od DynamicForces wyglądają naprawdę dobrze. Na drugim miejscu umieściłbym okładkę od Albuquerque do DC.

Moje nowe zakupy:

warianty



Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline isteklistek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3641 dnia: Sierpień 03, 2016, 11:17:57 am »
Strasznie się napaliłem na  DynamicForces i zrobiłem większy zakup, ale tam tragedia jest z realizacją, tzn. ja sprowadzałem przez ATOM i coś nie tak było, zobaczymy jak się skończy z resztą. Zamówiłem je jakoś w marcu, a dziś mam komplet.

Offline Mawer

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3642 dnia: Sierpień 03, 2016, 11:43:45 am »
A gdzie ja napisałem, że uderzam do Ciebie? Wyraziłem własną opinię, inną od Twojej – masz z tym problem?


A gdzie w mojej wypowiedzi jest atak skierowany do Ciebie?  Napisałeś, że nie rozumiesz przechowywania wydań zbiorczych. w foliach, więc Ci grzecznie wskazałem co napisałem wcześniej.
Nie rozumiem jedynie przechowywania wydań zbiorczych (trade'ów, hardcoverów, omnibusów itd.) w foliach
- one nie mają żadnej kolekcjonerskiej wartości, są za to tak zaprojektowane, by ładnie wyglądać na półce.



Offline Ryba2111

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3643 dnia: Sierpień 03, 2016, 11:44:05 am »
Właśnie nie dostałem potwierdzenia od ATOMa, że mój DF doszedł a zamawiałem go 4 miesiące temu :P


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline isteklistek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3644 dnia: Sierpień 03, 2016, 11:48:30 am »
Ponoć to jest właśnie standard, jak będzie to będzie. ATOM załatwia sprawę zawsze do końca, wiec nie ma się o co martwić. Czasem pewnie też jest loteria z dostępnością na certyfikacie z DF mam napisane, że to jest 1/2000.

 

anything