trawa

Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1402517 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3750 dnia: Sierpień 16, 2016, 09:06:22 pm »
Aha - czyli kupiłeś 2 JLA, 7 DC Deluxów, 8 Marvel Now i 9 N52 ale na Avengers 1 i New Avengers 1 już ci weny nie starczyło. :) Rozumiem.

Offline Danio237

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3751 dnia: Sierpień 16, 2016, 09:20:34 pm »
Hmm, weny? Po prostu to co kupiłem na pewno chcę przeczytać, a Avengers wydaje mi się niewarte uwagi ze względu na to, że w powszechnej opinii jest po prostu słabe. I może mam do nich mały uraz od mojego pierwszego spotkania z nimi, którym był film...

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3752 dnia: Sierpień 16, 2016, 09:24:13 pm »
Wiesz - akurat New Avengers Wszystko Umiera jest dla mnie dalej najlepszym Marvel Now jaki się ukazał od zeszłego roku. Do niego nie trzeba żadnych innych historii i dlatego radzę ci byś przemyślał sprawę i może jednak włożył do koszyka przy okazji.

BTW - kupujesz WKKM? Masz zamiar kupować WKKDC?

Offline Danio237

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3753 dnia: Sierpień 16, 2016, 09:30:37 pm »
No dobrze, kupię sobie to NA Wszystko Umiera, a potem co? Mnóstwo rzeczy przegapię / nie zrozumiem z następnego tomu bo nie czytałem zwykłych Avengersów i tomiku Nieskończoność? Czy jednak można kupować samo New Avengers i nie przejmować się resztą?

Nie kupuję WKKM, mam zamiar kupować WKKDC. Bo ja bardziej człowiek DC jestem, jak mogłeś zauważyć po zakupach. :D

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3754 dnia: Sierpień 16, 2016, 09:37:37 pm »
Bo Egmont ma mniej Marveli w ofercie. A 8 tomów Marvel Now na raz to niezły wynik. :) Zrobisz jak chcesz, ale uważam, że New Avengers 1 można mieć i nawet nie interesić się ciągiem dalszym. Sam w sobie, bez kontynuacji to dobra opowieść.

Widzę, że wziąłeś dużo mutantów. Także mimo wszystko namówię cię do WKKM #76 X-Men Schizma, ktory to komiks daje początek serii Wolverine and the X-Men. Oraz polecam by nabyć Avengers vs X-Men. Pierwszy tom wyjdzie 30.11.2016 i jest też punktem wyjścia dla całego Marvel Now.

mgnesium

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3755 dnia: Sierpień 16, 2016, 09:59:25 pm »
Hmm, weny? Po prostu to co kupiłem na pewno chcę przeczytać, a Avengers wydaje mi się niewarte uwagi ze względu na to, że w powszechnej opinii jest po prostu słabe.

nie jest słabe. jest powolne, momentami niejasne, a postacie często wydają się być dziwnie prowadzone. seria cierpi na wiele cech charakterystycznych dla pierwszoligowych pozycji drużynowych podporządkowanych edytoriałowi (stwierdziłem że "cierpi", ale niech każdy rozstrzyga wedle własnego uznania) i jest napisana w sposób bardzo dla hickmana charakterystyczny.

ponadto, w moim osobistym odczuciu, seria była raczej rozczarowywująca, szczególnie jeżeli porównać ją z wcześniejszym fenomenalnym runem tego samego autora w fantastic four ("where's the heart?").

ale nawet biorąc pod uwagę powyższe, nie żałuję czasu poświęconego na lekturę (inna sprawa, że wracać do niej nie zamierzam). przyjemnie jest śledzić rozwiązania poszczególnych wątków (czesto rozpoczętych kilkanaście zeszytów wcześniej), ich wzajemne powiązania, a także pojawianie się nowych. imponuje dość misterna konstrukcja całej historii i nie sposób nie docenić wysiłku włożonego przez hickmana w jej stworzenie. z tego co się orientuję, dominującą reakcją na ten run (rozpatrywany całościowo) wśród fanów za granicą był właśnie szacunek (nie "miłość").

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3756 dnia: Sierpień 16, 2016, 10:10:21 pm »
Danio
Plus za Patience. V jak vendetta, Skalp, Gotham Central, WW to sensowne komiksy.
Ups, jeszcze Azyl. Choć Allan Moore określił to jako g..... ładnie narysowane.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2016, 10:17:59 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline radef

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3757 dnia: Sierpień 16, 2016, 10:16:50 pm »
Gotham Central i Batman Rok Pierwszy kupuje już od kilku miesięcy i jeszcze nie kupiłem...
A "V jak Vendettę" gorąco polecam, według mnie najlepszy komiks Moore'a jaki przeczytałem, choć może to się zmienić po w najbliższym czasie zapoznam się z "Ligą niezwykłych dżentelmenów".
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Itachi

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3758 dnia: Sierpień 16, 2016, 10:20:45 pm »
Gotham Central i Batman Rok Pierwszy kupuje już od kilku miesięcy i jeszcze nie kupiłem...
A "V jak Vendettę" gorąco polecam, według mnie najlepszy komiks Moore'a jaki przeczytałem, choć może to się zmienić po w najbliższym czasie zapoznam się z "Ligą niezwykłych dżentelmenów".

V nie przebije nic. No może Prosto z piekła, ale to dla mnie ten sam niewyobrażalnie wysoki poziom.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3759 dnia: Sierpień 16, 2016, 10:23:13 pm »
V jak vendetta. Później Prosto z piekła, Tu Itachi zgadzam się. Plus Ballada.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Danio237

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3760 dnia: Sierpień 16, 2016, 10:23:26 pm »
Danio
Plus za Patience.
Misiokles mi kazał. :D

No to co do Avengersów się jeszcze zastanowię. Może jestem dziwny, ale nie mogę tak po prostu kupić pierwszego tomu... Jeśli zacznę to pewnie kupię wszystko od Hickmana + Thanos Aarona bo jest ze sobą powiązane. :F

A V musiałem mieć po Strażnikach.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3761 dnia: Sierpień 16, 2016, 10:31:02 pm »
Misiokles mi kazał. :biggrin:



Bardzo dobrze zrobił. Kup jeszcze  David Boring (jeszcze lepszy komiks).
Ewentualnie jak trafisz/znajdziesz Niczym aksamitna rękawica odlana z żelaza, Komiks nie jest łatwy w zrozumieniu. Ma klimat, fobie, sny? autora, filmy snuff.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

JanT

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3762 dnia: Sierpień 16, 2016, 10:33:31 pm »
A V musiałem mieć po Strażnikach.
A Prosto z Piekła musisz mieć po V  :smile:

Offline Danio237

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3763 dnia: Sierpień 16, 2016, 10:43:16 pm »
Tyle kasy wydane, a tutaj "kup pan jeszcze to, kup tamto..."  :roll: :lol:
Prosto z Piekła na 100% kupię. A czy chcę więcej Daniela Clovesa to zdecyduję oczywiście jak już przeczytam Patience.

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #3764 dnia: Sierpień 16, 2016, 10:49:25 pm »
Tylko 30 zł na New Avengers 1. Resztę potem. :)