Autor Wątek: Figurkowe Star Wars  (Przeczytany 2723 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Girwan

Figurkowe Star Wars
« dnia: Maj 24, 2008, 12:55:38 pm »
Czy ktoś zbiera figurki SW? Ktoś się tym interesuje? Gdzie ewentualnie je kupujecie?



Offline Hollow

Odp: Figurkowe Star Wars
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2008, 03:31:43 pm »
Jak byłem dzieciakiem to kupiłem kilka z okazji odnowienia starej trylogii. Dzieciak mojej kuzynki do dzisiaj ma mojego karmazynowego gwardzistę  :) . Teraz nie interesuję się tym za bardzo. Najwięcej można znaleźć jak zwykle na allegro:

http://allegro.pl/19430_star_wars.html?order=t&view=gtext

A tu coś dla ludzi, którzy mogą wydać trochę więcej pieniędzy na to hobby:

http://www.aliensgroup.pl/10006000010.html

Offline Girwan

Odp: Figurkowe Star Wars
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2008, 06:01:07 pm »
Ja do tej pory mam bitewne SW wraz z figurkami z Citadel Miniatures chyba -małe, odlewane. Własnoręcznie malowane :):)

Wychodzą natomiast co jakiś czas z Hasbro czy innych firm i zastanawiam się do kogo trafiają tego typu produkty




Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Odp: Figurkowe Star Wars
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2008, 09:19:19 am »
Co do nowszych gier bitewnych czyli Star Wars miniatures, Pocket Models czy Starship Battles to tylko to ostanie daje radę.

SWM ma tragiczne modele piechoty po prostu nie mogę na nie patrzeć. Nie dorównują modelom Rakhama nie mówię już o Games Workshopie czy Privet Press'ie.

Pocket Models jest taki pseudo bitewny bo jak traktować połączanie modeli "kartonowych" i kart i kostek.

Starship Battles to całkiem fajne model, nie najgorsze zasady. Ale tu brak towarzyszy do gry i na tym polu przegrywa z Battlefleet Gothic'iem :)


Offline Hollow

Odp: Figurkowe Star Wars
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2008, 02:00:58 pm »
Faktycznie figurki SWM są w większości dość kiepsko zrobione, ale znajdzie się kilka świetnie zrobionych (np. Darth Revan). Niestety twarze postaci wcale im nie wychodzą. Masówki typu szturmowcy czy klony często są robione na od...wal się. Pocket Models mi nie podobało się go jest to połączenie gry strategicznej i karcianej. A z Starship Battles niestety nie miałem styczności.

Offline Girwan

Odp: Figurkowe Star Wars
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2008, 02:22:57 pm »
JA się przymierzałem do zakupu Battleship, ale też nie mam z kim grać, wiec sobie odpuściłem :(