Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 466123 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blackwaterpark

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #540 dnia: Wrzesień 16, 2015, 08:19:00 pm »
No ale jeśli mam wszystkie wydania - łącznie ze ŚM - to chyba mogę kupić, żeby wspierać wydawcę?  :cool:

Póki żyję, będę wspierał.  :!: Jak bum cyk-cyk.

Jasne.
I najlepiej od razu 5 sztuk, bo czy może być lepszy pomysł na prezenty dla znajomych?  :biggrin:

Pytanie jest zasadne: żadne Batmany, nawet w ilościach hurtowych, nie zdetronizują klasyki Mistrza Tadeusza.

**************************************************

Pytanie poufne (?!): czy jest jakaś niewidzialna nić, łącząca Wydawnictwo Ongrys z Mistrzem Tadeuszem?? (coś czuję, że jest, ale tak niewyczuwalna, że musiałem w końcu zapytać - może ktoś zna odpowiedź)

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #541 dnia: Wrzesień 16, 2015, 08:36:51 pm »

Pytanie poufne (?!): czy jest jakaś niewidzialna nić, łącząca Wydawnictwo Ongrys z Mistrzem Tadeuszem?? (coś czuję, że jest, ale tak niewyczuwalna, że musiałem w końcu zapytać - może ktoś zna odpowiedź)


Myślę że ta sama ( nić ) która łączy Kudłaczka i Bąbelka - pewnie są kumplami.


Znalezione obrazy dla zapytania kudłaczek i bąbelek
"Jesteś podwójnym sobą."

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #542 dnia: Wrzesień 17, 2015, 11:53:27 am »
Ongrys nigdy nie mówi NIE w temacie wydania komiksów Tadeusza Baranowskiego. A co dopiero zdecydowane...

No, chyba że pytanie dotyczy "Na co dybie w wielorybie..."

Ale Wampiry wydaje Kultura Gniewu...

dziękuję za odpowiedź. nie byłem pewien czy prawa dalej posiada kg, dlatego wolałem zapytać u głównego wydawcy pana baranowskiego  :smile:

Offline adam and arluk

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #543 dnia: Wrzesień 21, 2015, 12:07:53 am »
Diplodok jest kompletny w każdym wydaniu,
W Diplodoku wydanym przez Manzoku są również dodatki w postaci komiksów "Szlurp & Burp kontra Thorgal" , "Ufo" , "Wyprawa międzyplanetarna" , "Znasz Pan 2 CV..." i wywiadu z autorem. Czy w wydaniu Ongrysa dodatki są takie same????????????? Oba wydania posiadają taką samą ilość stron, więc i ilość stron dodatków powinna być równa.

Offline Ongrys

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #544 dnia: Wrzesień 21, 2015, 07:17:55 am »
W Diplodoku wydanym przez Manzoku są również dodatki w postaci komiksów "Szlurp & Burp kontra Thorgal" , "Ufo" , "Wyprawa międzyplanetarna" , "Znasz Pan 2 CV..." i wywiadu z autorem. Czy w wydaniu Ongrysa dodatki są takie same????????????? Oba wydania posiadają taką samą ilość stron, więc i ilość stron dodatków powinna być równa.

W wydaniu Ongrysa nie ma wymienionych wyżej komiksów, dodatki dotyczą produkcji filmu animowanego "Podróż smokiem Diplodokiem". Zresztą zdjęcia wszystkich dodatkowych stron sam autor komiksu umieścił na swoim profilu FB, więc można dokładnie sprawdzić co się na nich znajduje.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10207695333208419&set=pcb.10207695345008714


Offline adam and arluk

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #545 dnia: Wrzesień 21, 2015, 09:05:50 am »

W wydaniu Ongrysa nie ma wymienionych wyżej komiksów.
Zastanawiam się nad wymianą starszego wydania na Pańskie, nie chciałbym jednak stracić wymienionych w dodatkach komiksów. "Szlurp & Burp kontra Thorgal" wydani byli w komiksie Kultury Gniewu, natomiast nie wiem co z pozostałymi. Czy komiksy "Ufo", "Wyprawa..." i "Znasz Pan 2 CV..." ukazały się w innych wydaniach?????

Offline nocny

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #546 dnia: Październik 01, 2015, 09:25:36 am »



Album będzie zawierał ponad 300 stron - sześć części plus (jakżeby inaczej) materiały dodatkowe. Można się go spodziewać nie wcześniej niż w połowie roku 2016.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #547 dnia: Październik 01, 2015, 09:38:28 am »
Szkoda, że nie Władcy chmielu...  :lol:
Ale ich wyda pewnie kiedyś ktoś inny.
Nigdy nie czytałem, a w Polsce były już dwa podejścia. Teraz się pewnie skuszę.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #548 dnia: Październik 01, 2015, 09:41:35 am »
Ładnie się prezentuje ten integral. Wreszcie poznamy całość. Wcześniej Komiks-Fantastyka wydawał jako Kryształowa szpada oraz Amber jako Kryształowy miecz.
Dziękuję Ongrysie za chęć wydania tej pozycji.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Death

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #549 dnia: Październik 01, 2015, 09:51:36 am »
Oceny nie powalają... http://www.bedetheque.com/serie-133-BD-Epee-de-Cristal.html
Im dalej, tym gorzej.

No...ale na tym portalu paździerzowaty prequel Skargi utraconych ziem ma lepsze oceny od świetnego Ralpha Azhama, więc różnie to może być.

Offline Gmork

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #550 dnia: Październik 01, 2015, 10:21:57 am »

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #551 dnia: Październik 01, 2015, 11:06:40 am »
SUPER!!!!!!!!!!!!
to czekamy jeszcze na KRAN (Amber wydawał) świetne fantasy z dużą dawką humoru
http://www.bedetheque.com/BD-Kran-Tome-1-Les-Runes-de-Gartagueul-3294.html

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #552 dnia: Październik 01, 2015, 11:28:34 am »
Ongrysie, pozwolę sobie zapytać: czy jest znany chociaż przybliżony termin dla trzeciej części "Saga Valty"?

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #553 dnia: Październik 01, 2015, 12:40:20 pm »
Jestem w podobnej sytuacji co Death (już pomijając, że też wolałbym Władców...), nigdy nie miałem z tym do czynienia i tak niskie oceny na BD trochę martwią. Graficznie też mnie nie zachęca, więc zapowiedź ta nie budzi mojego entuzjazmu jak poprzednie. Ale skoro Ongrys porywa się od razu na całość, to będzie trzeba wesprzeć tę inicjatywę i dać szansę, bo to zaowocuje kolejnymi takimi komiksami sprzed lat...

celtic

  • Gość
Odp: Wydawnictwo ONGRYS - komiksy z tamtych lat
« Odpowiedź #554 dnia: Październik 01, 2015, 12:41:44 pm »
Nareszcie!!!
CRISSE to jeden z moich ulubionych artystów, już nie mogę się doczekać.
Jeden malutki zgrzyt, tytuł "Kryształowa Szpada" bardziej mi się podobał.