Autor Wątek: Blueberry  (Przeczytany 184135 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Blueberry
« Odpowiedź #240 dnia: Maj 11, 2015, 09:47:05 pm »
Ewentualnie jest opcja po taniości, jeśli znasz francuski, integral 28 tomów za 69 EUR
Mały format (Trylogia Nikopola) i miękka klejona oprawa, czytałem (jeśli google translator nie przekręcił) że ludzie narzekają

28 tomów w jednym integralu?  :shock:

Szaleństwo...

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Blueberry
« Odpowiedź #241 dnia: Maj 11, 2015, 09:47:36 pm »
Masz taki wybór:
Przepłacić 50zł, albo
na podstawie odpowiedzi Egmontu w Alei: w tym roku na pewno go nie dostaniesz, za to jest duża
szansa na kolejny nowy integral i powiększenie rozgoryczenia, bo będziesz miał 4 z 5.

Mimo wszystko nawet jak kupisz to i tak wciąż będzie niekompletne wydanie i żadnych gwarancji na przyszłość.
A może Hachette coś zrobi na tym polu?


źródło: http://www.bdfolie.com/p9526.htm

Ewentualnie jest opcja po taniości, jeśli znasz francuski, integral 28 tomów za 69 EUR
Mały format (Trylogia Nikopola) i miękka klejona oprawa, czytałem (jeśli google translator nie przekręcił) że ludzie narzekają



Pomogłem?
Powyżej pokazałeś 2 bieguny wydań Blueberryego:
-mini-integral (nie mam pojęcia dlaczego nie dołączyli do niego [chyba] ostatniego, 29. tomu)
-twardookładkowy standard zeszytowy haczeta wraz z Młodością Blueberryego oraz Marshalem Blueberrym
Podejrzewam, że to i tak żaden wybór dla standardowego czytelnika polskiego (włądającego językiem ojczystym i ewentualnie angielskim.
Jeśli Blueberry integral nr 2 chodzi (a stanie "folia"!!:) na alegrze za 125 zeta, to ja bym nie czekał nawet sekundy; fajne wydanie, ciekawa zamknięta historia, pewność posiadania kompletu wydań pl.... czego chcieć więcej! Brać, nie narzekać!
28 tomów w jednym integralu?  :shock:

Szaleństwo...
hehe... no chyba grubszy niż dłuższy......


EDIT...
ludziska jakoś narzekają na to wydanie: klejone kartki, 3,7kg, ponad 1400 stron - istne szaleństwo!!
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2015, 09:53:57 pm wysłana przez tucoRamirez »
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

ramirez82

  • Gość
Odp: Blueberry
« Odpowiedź #242 dnia: Maj 11, 2015, 09:50:20 pm »
Jeśli Blueberry integral nr 2 chodzi (a stanie "folia"!!:) na alegrze za 125 zeta, to ja bym nie czekał nawet sekundy; fajne wydanie, ciekawa zamknięta historia, pewność posiadania kompletu wydań pl.... czego chcieć więcej! Brać, nie narzekać!

Pewnie, komiks jak najbardziej wart takiej ceny.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Blueberry
« Odpowiedź #243 dnia: Maj 11, 2015, 09:50:54 pm »
Mam w sumie kilka pojedyńczych tomów Blueberry'ego po francusku (Fort Navajo, Nez Casse, La Longue Marche) ale właśnie naiwnie liczyłem na to wydanie Egmontu jako coś co uprządkuje mi chaos + mój francuski nie jest tak dobry jakbym chciał, a moja motywacja tak wielka żeby się podciągnąć.


Nic, będą dziury i amerykanie znów dostaną większość moich pieniędzy.
perły przed wieprze

Offline adro

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #244 dnia: Maj 11, 2015, 10:28:32 pm »
ja wiem czy szalenstwo, byly juz grubsze omniaki  :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline laf

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #245 dnia: Maj 12, 2015, 10:53:49 am »




No i taką kolekcję to bym brał w ciemno. Liczyłem na to po zakończeniu Thorgala od Haszet, ale już wiemy, że będzie to Lucky Luke i / lub Asterix

Offline bosssu

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #246 dnia: Maj 13, 2015, 01:21:55 pm »
Panowie...z rozsądkiem- Thorgal jest kompletny i w sprzedaży z Egmontu, Asteriks ostatnio wznowili w zeszytach i też jest dostępny, Blueberry tom 5 już w zapowiedziach więc najpradopodobniej Egmont pociągnie już do końca w integralach...jedyną słuszną opcją jest LL..bo to co Egmont wydaje to trochę kicha...ale jest stosunkowo 50% tańsze.
Może by tak IZNOGUDA pociągnęli???

Offline Koalar

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #247 dnia: Maj 13, 2015, 02:40:53 pm »
Może by tak IZNOGUDA pociągnęli???

Panowie...z rozsądkiem
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline piotrassss

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #248 dnia: Maj 13, 2015, 04:19:00 pm »




Ta kolekcja tomików ładnie wygląda, to prawda, ale wyobraźcie sobie, że wszystko co macie w integralach: Sambre, Piotruś Pan, Halloween Blues i dziesiątki innych zostaje wydane w takiej właśnie edycji jak ten Blueberry. Ile zajęłoby to wszystko miejsca? Chyba należałoby zbudować osobny magazyn. Ja już z trwogą patrzę na dwie rzeczy, które mam w tej formie: Wieże Bois Maury i XIII.
 

Offline bosssu

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #249 dnia: Maj 13, 2015, 08:50:36 pm »
Chyba należałoby zbudować osobny magazyn. Ja już z trwogą patrzę na dwie rzeczy, które mam w tej formie: Wieże Bois Maury i XIII.
A Thorgal?...

Offline Holsten

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #250 dnia: Maj 13, 2015, 09:24:04 pm »
A Thorgala może mieć w cienkich okładkach.

Offline piotrassss

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #251 dnia: Maj 13, 2015, 09:36:34 pm »
A Thorgal?...

Thorgala jeszcze nie mam, czytałem, podoba mi się, zwłaszcza cykl Qa, ale osobiście nie posiadam.
Miałem nadzieję, że kiedyś wyjdzie w kilkutomowych integralach, ale na razie Egmont odmawia wydania w tej formie. Myślę, że akurat z Thorgalem nie powinno być większych problemów z dostępnością, duże nakłady. Nie będę się spieszył z kupnem, może w końcu kiedyś wyjdą integrale...a jeśli nie wyjdą, to może ze względu na zajmowane miejsce na półce przekonam się do wersji w miękkiej.
 
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2015, 09:42:54 pm wysłana przez piotrassss »

fragsel

  • Gość
Odp: Blueberry
« Odpowiedź #252 dnia: Maj 13, 2015, 09:48:41 pm »
oj, za miękką to zapłacisz jak za zboże... już dawno wyprzedana... tylko alledrogo...

Offline Holsten

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #253 dnia: Maj 14, 2015, 08:27:13 pm »
Ja Thorgala mam w kolekcji takiego mieszanego - połowa w cienkich, połowa w grubych okładkach. I chyba tak już zostanie. Wydaje na komiksy zbyt dużo, żeby jeszcze Thorgale wymieniać.

fragsel

  • Gość
Odp: Blueberry
« Odpowiedź #254 dnia: Maj 19, 2015, 05:55:04 pm »
Właśnie skończyłem czytać czwarty integral i jestem bardzo rozczarowany. To zdecydowanie najsłabszy Blueberry do tej pory, z naiwną i nieprawdopodobną intrygą, przekombinowanymi zwrotami akcji i fatalnym zakończeniem (właściwie brakuje zamknięcia właściwiej historii, komiks się urywa). Do tej pory świetnie żarło, więc liczę, że seria wróci na odpowiednie tory.

właśnie skończyłem i co do zakończenia to muszę się zgodzić, że się urywa strasznie.

Ale co do Intrygi i nieprawdopodobnych zwrotów akcji to nie widzę znacznej różnicy w stosunku do poprzednich odcinków. tam było tak samo. nic nowego

mnie się podobało. nadal pochłaniam z ogromną przyjemnością. chcę więcej!!!!