trawa

Autor Wątek: Blueberry  (Przeczytany 184332 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Holsten

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #270 dnia: Sierpień 08, 2015, 10:23:05 am »
To długo na niego czekałeś.

Offline blackwaterpark

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #271 dnia: Sierpień 08, 2015, 12:48:57 pm »
To długo na niego czekałeś.

Wziąłem ''przy okazji'' - transakcja była wiązana  :wink:

Offline stupidbadugly

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #272 dnia: Wrzesień 10, 2015, 09:07:24 pm »
Zacząłem przygodę z Blueberrym i mam nadzieję, że złe miłego początki, bo o ile "Człowiek ze srebrną gwiazdą" mnie wymęczył, "Kopalnia zaginionego Niemca" zaczęła zaciekawiać to "Widmo ze złotymi kulami" czytałem już niekłamaną przyjemnością. Oby potem dalej było tylko lepiej  :smile: .
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2015, 11:22:25 am wysłana przez stupidbadugly »

Offline Garf

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #273 dnia: Wrzesień 10, 2015, 09:19:37 pm »
Według mnie - będzie zdecydowanie lepiej :)

"Człowiek..." to najwcześniejszy album, jaki dostaliśmy w Egmontowskich integralach i w mojej opinii jest stosunkowo najsłabszy spośród komiksów z Mikiem wydanych przez tę firmę. Widać w nim chyba lekko przesadne poleganie na schematach. To zresztą był swego rodzaju album przejściowy - na początku seria była pomyślana jako obraz życia całego garnizonu Fort Navajo, do którego należał Blueberry, a dopiero później , zdaje się właśnie od tego tomu, stała się opowieścią o przygodach Mike'a. Następny chronologicznie po "Człowieku..." album z drugiego integrala o budowie kolei to już znacząco wyższy poziom.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline stupidbadugly

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #274 dnia: Wrzesień 11, 2015, 11:22:01 am »
album z drugiego integrala o budowie kolei to już znacząco wyższy poziom.
Tom 2 niestety przespałem jak był w sprzedaży, więc będę kontynuować dopiero od trzeciego.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Blueberry
« Odpowiedź #275 dnia: Wrzesień 11, 2015, 06:39:28 pm »
Tom 2 niestety przespałem jak był w sprzedaży, więc będę kontynuować dopiero od trzeciego.

No to jest nas dwóch.
Tzn. Mam pierwszy, trzeci, czwarty ( gdy wydali drugi, musiałem chyba być na misji w Afganistanie :D)
"Jesteś podwójnym sobą."

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Blueberry
« Odpowiedź #276 dnia: Wrzesień 11, 2015, 07:37:29 pm »
[...] gdy wydali drugi, musiałem chyba być na misji w Afganistanie :biggrin: )
Naprawdę liczyłeś na to, że nawrócisz islamistów na chrześcijaństwo? O, biedny, naiwny misjonarzu...

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Blueberry
« Odpowiedź #277 dnia: Wrzesień 11, 2015, 08:31:30 pm »
Owszem próbowałem , ale się nie udało.
Teraz jednak ,to oni popróbują z nami .
Zbliżają się.


................................... ....................
Panie Moderatorze - to Kuki zaczął.


"Jesteś podwójnym sobą."

Offline polska312

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #278 dnia: Październik 07, 2015, 09:01:52 am »
A tymczasem na stronie Sklepu Egmontu można ponownie kupić drugi tom Bluberrego w cenie 89,10 zł.
Może niebawem pojawi się również w Sklepie Gildii i będzie jeszcze taniej  :lol: .

Opinie o Jokerze przeniesione do Egmontu
fragsel
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2015, 12:34:47 pm wysłana przez fragsel »

Offline blackwaterpark

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #279 dnia: Październik 07, 2015, 03:11:18 pm »
A tymczasem na stronie Sklepu Egmontu można ponownie kupić drugi tom Bluberrego w cenie 89,10 zł.
Może niebawem pojawi się również w Sklepie Gildii i będzie jeszcze taniej  :lol: .

Opinie o Jokerze przeniesione do Egmontu
fragsel

Czyli-szwankuje-polityka-informacyjna-Wydawnictwa-Egmont.  :sad:
Na całej linii.
Szkoda.

Offline misiokles

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #280 dnia: Październik 07, 2015, 04:25:09 pm »
Jaki znowu zawód? Jaka znowu polityka informacyjna? Na porządku dziennym są informacje o drugich, trzecich, kolejnych wydaniach ale nie o dodrukach (z tym samym numerem ISBN). Od tego jest opcja w sklepach internetowych 'powiadom mnie kiedy znów tytułów będzie dostępny w sprzedaży". Jakoś nikt nie krzyczał że nie ma info o dodrukach Thorgala, Kajko i Kokosza, Rorka, Funky Kovala i pewnie dziesiątków innych tytułów, które mamy więc nie zwracaliśmy uwagę na mniejsze bądź większe problemy z dostępnością danego tytułu.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Blueberry
« Odpowiedź #281 dnia: Październik 07, 2015, 05:10:15 pm »
O dodrukach Rorka Sideca informowała. Co do dodruków Thorgala, Kajka i Kokosza które są utrzymywane w stałej sprzedaży, jeśli nie widzisz między nimi a Blueberrym różnicy to wybacz, ale o czym tu dyskutować?
Ciekawe po co ten durny Taurus informuje ciągle o kolejnych dodrukach Żywych Trupów? A to Ci ambaras.

ramirez82

  • Gość
Odp: Blueberry
« Odpowiedź #282 dnia: Październik 07, 2015, 05:16:23 pm »
Nie oszukujmy sie, zawsze wszystko bedzie nie tak jak powinno byc...

Offline misiokles

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #283 dnia: Październik 07, 2015, 05:21:00 pm »
A ile komiksów miało dodruki, które nie były zapowiadane i o których nie miałeś pojęcia że były, gdyż zwyczajnie się nie interesowałeś daną pozycją. Nie wiem czemu szukacie drugiego czy trzeciego dna w każdym ruchu Egmontu. Robi swoje - raz lepiej (dużo fajnego wydaje) raz gorzej (drukuje za ciemno) ale nigdy nie był firmą z rozbudowanym PR. Nie ma swojej strony na FB, o kolejnych ruchach dowiadujemy się raz na kwartał z odpowiedzi na nadesłane pytania i z podstrony zapowiedzi na www. Zdaję sobie sprawy, że tu działa czynnik rozgoryczenia: czytelnikowi zależy na danym komiksie, więc ma żal do ludzi pracujących w wydawnictwie, że skąpią informacji o wyczekiwanej pozycji i wymaga kto wie jakiś cudów informacyjnych, ale jeśli ten komiks ma od dawna to jest mu wszystko radno, czy wydawnictwo drukuje i zapowiada.
Cytuj
Co do dodruków Thorgala, Kajka i Kokosza które są utrzymywane w stałej sprzedaży,
Czy Egmont oficjalnie o tym informował, że są w ciągłej sprzedaży?
I jak to trafnie ktoś napisał wcześniej. Takie "nieoczekiwane" dodruki są niezłą bronią wydawnictwa przeciwko spekulantom.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2015, 05:24:18 pm wysłana przez misiokles »

mgnesium

  • Gość
Odp: Blueberry
« Odpowiedź #284 dnia: Październik 07, 2015, 05:33:40 pm »
Czy Egmont oficjalnie o tym informował, że są w ciągłej sprzedaży?

tak. na tyle na ile to możliwe "bez rozbudowanego pr" - padło (czy nawet padało) w odpowiedziach na alei.

I jak to trafnie ktoś napisał wcześniej. Takie "nieoczekiwane" dodruki są niezłą bronią wydawnictwa przeciwko spekulantom.

jaką bronią i przeciwko komu? nawet gdyby spekulacja na komiksach istniała, to wydawnictwo nie jest stroną w tym wyimaginowanym konflikcie (a wydaje mi się że nie istnieje - samych premier jest za wiele, nakłady są za duże i za długo schodzą żeby opłacało się ładować kilkaset złotych, szczególnie przy nabywaniu jako osoba fizyczna - w kilka egzemplarzy danej pozycji na nie wiadomo jak długi okres czasu ; to już nie jest 2008 rok i czasy limitowanej ilości tysiąca sztuk minęły).