Autor Wątek: Figurki  (Przeczytany 26035 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bere

Odp: Figurki
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 03, 2008, 08:52:45 pm »
Kiedyś lubiłem malować figurki z warhammera czy konfrontacji, ale nie potrafię przekonać się do tych z M&A, które kojarzę z zabawkami z MCdonaldsa. Jakość/cena słabo wypada.

Zapoznaj się z lepszą ofertą ?

Nie wiem dlaczego tak trzymacie się tych polskich sklepów, jak sami zauważyliście jest drogo i praktycznie nie ma z czego tych figurek wybierać. Jeśli chcesz mieć na półce coś popularniejszego to ok, ale szukaj tam bohaterów albo mniej znanych, albo tych z nowszych serii... Powodzenia.

Właśnie dorwałem i zapłaciłem za swoje [coś].
Teraz tylko czekam aż mi to jakiś mały Nippończyk uprzejmie wyśle.

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Figurki
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 04, 2008, 12:18:31 pm »
Zapoznaj się z lepszą ofertą ?
Chyba nie o to tak naprawdę chodzi. Raczej o to co się kupuje ;)


I tu należy zaponzać się z terminami: "garage kit" oraz "resin model kits", bo to one tak naprawdę reprezentują wysoki poziom. U nas przeważnie na aukcjach widuje się gashapon'y co naprawdę może przyprawić o złudne wrażenia "zabawek z mcdonalda" bo w sumie są one produkowane na podobnej zasadzie. W Dageki naprawdę można znaleźć dobre figurki PVC oraz wielu dobrych producentów.
Dawno temu się tym interesowałam, a teraz przestało mnie to już bawić. Albo po prostu zmieniłam priorytety.

Moi faworyci na teraz to m.im :





Jak wydobrzeję to spróbuje wrzucić swoje już nieliczne figurki.


Offline Hunter Killer

Odp: Figurki
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 04, 2008, 01:20:05 pm »
Tak jak obiecałem pokazuje swoją figurkę (kto był na funekaju mógł ja obmacać  :p )



A jesli chodzi o kolejny zakup to jedną z poniższych (bardziej na Motoko się nastawiam, ale i tak cena mnie odstawia)

Motoko
Petra
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Figurki
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 04, 2008, 01:42:16 pm »
A ja pokazuję swoją zawieszkę. Niby nic wielkiego, ale lubię ją


Offline Bere

Odp: Figurki
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 04, 2008, 05:35:19 pm »
I tu należy zaponzać się z terminami: "garage kit" oraz "resin model kits", bo to one tak naprawdę reprezentują wysoki poziom.

Pisaliśmy o tym wcześniej.
Muszę sobie kiedyś parę takich z animu właśnie kupić, jednak satysfakcja z czegoś takiego na półce jest wielokrotnie większa.

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Figurki
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 04, 2008, 08:54:55 pm »
Jak i pomalujesz tego typu figurkę ładnie to rządzisz. Dla mnie Warhammery przy tym wymiękają :P

Moje figurki które jakimiś cudem się ostały:

Saber:


Subaru:


Belldany Limited Ver.:



Offline Bere

Odp: Figurki
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 04, 2008, 09:40:58 pm »
Jak i pomalujesz tego typu figurkę ładnie to rządzisz. Dla mnie Warhammery przy tym wymiękają :P

Łorhamery są od zabijania się na stołach, stanie i ładnie-wyglądanie to drugorzędna funkcja.  ;-)

Niestety garage kit jaki chcę jest drogi i prawie niemożliwy do zdobycia. Meh.
A chętnie wziąłbym sobie coś mniejszego, tak na spróbowanie.

PS: Chii jest niezła.

Offline Hunter Killer

Odp: Figurki
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 04, 2008, 10:22:37 pm »
Zawsze można pomalować po swojemu, ewentualnie od nowa, jeśli coś jest kiepskie. I tak, na modłę właśnie Łorhamera, bo i tu znajdzie się figurki a'la mcdonald, jak i takie które naprawdę coś sobą prezentują. Wiadomo że jak masz do pomalowania 200 modeli to nie będziesz siedział nad każdą figurką tydzień malując, poprawiają, znowu poprawiając, bo byś nad armią spędził rok na samym malowaniu.

Dlatego polecam popatrzeć na to co jest pokazywane na Golden Demon (choć niekoniecznie, widziałem niektóre modele "stołowe" bardzo ładnie maźnięte), ale od razu uprzedzam tam nie będzie Naruto, albo Bellady, itp. Fakt jest taki że model z warhamca drastycznie się różni tak sposobem malowania jak i wyglądem od np modelu Motoko (no może malowanie aż tak drastycznie to nie, ale są różnice).

BTW, kiedyś próbowałem ulepić postać mangową..zupełnie inaczej się to tworzy, powiedziałbym ciężko, ale to zapewne wynik, iż lepiłem cały czas warhamcowe modele.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline nolifesking

Odp: Figurki
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 05, 2008, 10:15:03 am »
Ja mimowszystko spedzilbym na malowaniu kazdego modelu moich Kosmicznych Marines troche czasu. Mam wlasny oddzial z wlasna historia (wirtualnie narazie ale wkrotce pewnie i figurkowo)
Defenders of The Last Hope. - nazwa specjalnie taka kiczowata :D
Ech mimo wszystko na figurke anime jakos zal mi zlota. Chociaz jakas jedna moglbym sobie postawic na biurku, jeno naprawde ciezko sie zdecydowac :P

Offline Hunter Killer

Odp: Figurki
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 05, 2008, 11:05:12 am »
True, true, figurki z anime (mówię o tych lepszych "masówkach") kosztują sporo, nie wspominając o modelach do pomalowania.
Moja Mikuru kosztowała mnie całe 25 zł a to nie jest wielka suma (fakt model też nie z górnej półki ale jest ok).

btw, ja swoją armie do 40k maluję już od roku, a jeszcze mi zostało jakieś pół armii, cóż jestem perfekcjonistą i musi być perfekt inaczej nie zagram  :p A co do samej historii to mój korpus Tau ma własną.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Figurki
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 05, 2008, 01:17:20 pm »
Czasami na allegro raz na jakiś rok znajdzie się porządną figurkę po kilku przenie więc warto zaglądać na aukcje. Zwłaszcza przed bożym narodzeniem.

Kiedyś próbowałem malować figurki z bitewniaka "Władca pierścieni". Niestety pychodziły mi straszna maszkarony, więc sobie odpuściłem.

Offline Hunter Killer

Odp: Figurki
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 05, 2008, 03:27:42 pm »
Bo ogólnie to bitewniakowa seria "włatcy" pierścieni, to maszkarony, ale kto by tam zwracał uwagę.
Mówisz że na allegro są czasem fajne modele, hmm będę pilnował.  ;-)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Figurki
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 05, 2008, 04:09:34 pm »
Można tutaj znaleźć kilka ciekawych rzeczy:

http://allegro.pl/46929_komiksy_gadzety.html

Offline Bere

Odp: Figurki
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 05, 2008, 05:17:23 pm »
Ciekawe, pojawia się więcej postów niż się spodziewałem.

Bo ogólnie to bitewniakowa seria "włatcy" pierścieni, to maszkarony, ale kto by tam zwracał uwagę.

Gadget do filmu, niestety. Nawet grywalne, tylko... po co ?

Można tutaj znaleźć kilka ciekawych rzeczy:

http://allegro.pl/46929_komiksy_gadzety.html

Tak sobie pomyślałem że aż szkoda fajnych dziołch z DOA, [pierwsze wirtualne bohaterki z animowanym biustem, proszę państwa !] z którymi to jednak trochę czasu się spędziło, na tak brzydkie figurki.

W każdym razie jeśli ktoś chce nieco zboczyć z tematu i pogadać o swoich stołowych zabijakach to bez krępacji, panowie.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Figurki
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 07, 2008, 07:46:18 pm »
Hauuu, omochikaeri~~



Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright