trawa

Autor Wątek: Figurki  (Przeczytany 26040 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bere

Figurki
« dnia: Wrzesień 01, 2008, 04:35:05 pm »
O ile temat z cosplayem i wrzucaniem tam zdjęć był średnio trafiony, bo po to na przykład można sobie wejść na /cgl/, to już /toy/ figurek z anime nie przewiduje- myślę że MiA przydałby się taki mały dział, jako że od czasu do czasu przewija się przez inne tematy taki wątek; zapewne wiele z Was dysponuje jeśli nie całą kolekcją, to przynajmniej jednymi-dwoma 'przyozdabiaczami' kolekcji mang w formie podobizn ulubionych bohaterów. Także: wrzucajcie zdjęcia własnych figurek, figurek których nie macie a chcielibyście mieć, linki do serwisów, polskich i zagranicznych sklepów czy ciekawych ofert na eBayu, chwalcie się swoją kolekcją- co dusza zapragnie, byleby było związane z tematem.

Offline Hollow

Odp: Figurki
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2008, 05:03:15 pm »
www.dageki.pl - na chwile obecną jest to chyba największy polski sklep internetowy oferujący figurki z mangi i anime. Właściciel sklepu czasami wystawia na allegro figurki, których nie ma w swoim sklepie, więc warto też zajrzeć czasami na allegro.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2008, 02:24:40 pm wysłana przez Hollow »

Offline Kainti

Odp: Figurki
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2008, 08:19:24 pm »
Hehe, mam dageki wlasnie w ulubionych sprzedawcach w allegro (codziennie mail przychodzi z nowymi aukcjami) :).

Jak narazie mam takie 5 figurek (nie mam przy sobie aparatu to macie jedno zdjecie na ktorych one sa przypadkiem i jedno z allegro, malo widac ale zawsze cos :P).
http://150.254.5.50/Kainti/woda/komp_v4%20002.jpg
http://img55.imageshack.us/img55/3599/ban951367ob6.jpg (wyglada lepiej niz na tym zdjeciu)

I jak narazie na moim 'do kupienia jak bedzie kasa' jest na 1 miejscu ta - http://www.dageki.pl/product_info.php/cPath/39/products_id/41
Chociaz jakby sie u nich albo na allegro pojawila jakakolwiek figurka Nanohy to kasa by sie pewnie znalazla.

Offline Bere

Odp: Figurki
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2008, 08:23:56 pm »
Strona nie wygląda zachęcająco, ale rzeczywiście asortyment nie najgorszy jak na polskie realia. Widziałem aukcje tego sklepu na Allegro i były to chyba jedyne kiedykolwiek wystawiane sensowne figurki na tymże serwisie aukcyjnym. A tak to; nie ma. Allegro jest dobre tylko jeśli chcesz kupić coś taniej, a nie jeśli chcesz kupić coś rzadkiego, [a niektóre limitowane edycje do takich przedmiotów należą] bo na takie rzeczy po prostu nie ma popytu. Ot, Polska.

To może ja na początku coś od siebie dodam- zbierając od dłuższego czasu 28mm ludziki do samodzielnego montażu i pomalowania które nawalają się na makietach przy pomocy kostek nigdy nie byłem zwolennikiem gotowych figurek z anime; często są źle wykonane, jeszcze częściej bardzo źle pomalowane, byle amator maluje lepiej bo umie cieniować, rozjaśniać, etc etc. [oczywiście są kity ale o tym zaraz] Za to istnieją firmy które przykładają się do swoich produktów, i taki model staje się piękną ozdobą, czy zwięczeniem kolekcji który warto, a czasem nawet trzeba mieć.

Do firm wartych wspomnienia z pewnością należy Figma, która przy rozsądnej cenie oferuje zawsze dobrą jakość wizualną i jednocześnie wiele możliwości poz czy kombinacji z częściami wymiennymi.
Jeśli chodzi o modele do składania nie do pominięcia jest Volks, którego kity są rozchwytywane.

Ze sklepów zerknąć można na HobbyLink Japan - www.hlj.com
I oczywiście jedyny słuszny serwis aukcyjny - www.ebay.com

Właściwie to temat powstał tak że ktoś mi zakosił figurkę sprzed nosa na iBeju.  :eek:
[tajemnica, jak ją dorwę to się pochwalę]

Offline Konował

Odp: Figurki
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2008, 09:33:51 pm »
Kiedyś lubiłem malować figurki z warhammera czy konfrontacji, ale nie potrafię przekonać się do tych z M&A, które kojarzę z zabawkami z MCdonaldsa. Jakość/cena słabo wypada.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Figurki
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 02, 2008, 06:56:22 am »
Kiedyś Dread malował i konwertował figurki WarZone. Zostawił je pewnego razu do wyschnięcia, a ja podorabiałem całemu oddziałowi wielkie... lufy z zapałek i modeliny. Nie zauważył tego od razu.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Hollow

Odp: Figurki
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 02, 2008, 07:37:41 am »
Ja mam wybitny antytalent do malowania figurek więc nawet się za bardzo do takich nie zabierałem. Kiedyś malowałem swoje modele samolotów i nawet to mi szczególnie nie wychodziło. Jedyne doświadczenie, które mam na temat malowania figurek wyniosłem z anime Genshiken.  ;-) Cała moja "kolekcja" ogranicza się do zawieszki do telefonu z postacią Zarakiego z Bleach, którą dostałem na urodziny(a tak chciałem Griimmjawa  :cry: ).

Offline Konował

Odp: Figurki
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 02, 2008, 07:56:39 am »
Też talentu do malowania wielkiego nie miałem, ale przynajmniej zajęcie jakieś. Z modelami było łatwiej, taki czołg to cały mógł być w jednym kolorze czy w "plamach" w stylu maskującym


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hunter Killer

Odp: Figurki
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 02, 2008, 11:45:47 am »
Ja tam ciągle konwertuje modele do WH 40k, oraz maluje (może nie są to cuda jak z 'evy metala, ale jak dla mnie wystarczają). A z figurek, pomijając oczywiście tonę od warhamca, posiadam model Mikuru z Melancholii Haruhi Suzumiyi, później dodam zdjęcie.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline steelie

Odp: Figurki
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 02, 2008, 06:41:20 pm »
OMG TEH SATAN
I to drogi

Offline Hollow

Odp: Figurki
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 03, 2008, 08:37:57 am »
A tam Satan. Zwykły Cthulhu. Tu macie kolejny sklep: http://www.aliensgroup.pl/10005000010.html
Niestety ceny nie zachęcają do zakupów.


Offline Hunter Killer

Odp: Figurki
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 03, 2008, 09:55:05 am »
Hmm, ostatnio jak tam zaglądałem mieli w 6, czy 8 figurek, widzę że teraz się rzucili  :D choć ceny jakie były, są nadal :doubt:
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Figurki
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 03, 2008, 10:48:48 am »
Ta. Niestety. Najtańsze są figurki Shany i kilka z Evangeliona. Tylko "skromne" 65 złotych.

Offline nolifesking

Odp: Figurki
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 03, 2008, 10:51:38 am »
Fajne gadzety.
Ma ktos strone gdzie mozna kupic wisiorki/naszyjniki np. w stylu tych z Final Fantasy, lub w ogole jakies inne a nie tylko krzyzyki i medaliki ^^'?

Offline Hollow

Odp: Figurki
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 03, 2008, 10:56:35 am »
Jest taka strona, ale w tej chwili przechodzi renowację przez 2 tygodnie i jest niedostępna. Tu jest adres:

http://www.media-japan.org/