Autor Wątek: crossgen  (Przeczytany 12502 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JANKE'S

crossgen
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 12, 2003, 07:04:05 am »
graves, to teraz powpisuj w te puste dymki swoje teksty i bedziesz się czuł jak współscenarzysta  :lol:

mój drugi tom mureny jest wadliwie wydrukowany, na kilku stronach kadry są za duże i nie mieszczą się na formacie a4 przez co część rysunków jest ucięta

Offline Voytek

crossgen
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 22, 2003, 01:39:58 pm »
Od pewnego czasu wydawnictwo CrossGen przeżywa kłopoty finansowe. Ostatnio zalegało nieco z opłacaniem twórców, teraz zaś ogłosiło zamknięcie 9 czyli aż ok. połowy dotychczas wydawanych serii, wśród nich niedawno rozpoczętej u nas serii Dziedzic (skonczy się na numerze 44). Na przyszły rok zapowiadany jest mega-crossover pt. The War łączący owe 9 tytułów, w którym część wątków zostanie zamknięta część zaś doczeka się kontynuacji w nowej formie. Prawdopodobnie Crossgen ma na nadzieję, że mimo tak drastycznego kroku uda mu się utrzymac przynajmniej część dotychczasowych czytelników przy nowej serii lub seriach, jakie powstaną po The War. Czy restrukturyzacja się powiedzie? - poczekamy, zobaczymy. Póki co, szczęśliwie dla polskich miłośników Crossgenu, seria Wyprawa będzie kontynuowana.

Konrad Grzegorzewicz
ex, Drugs & CS!

SAD

  • Gość
crossgen
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 22, 2003, 03:42:53 pm »
Crossgen znalazł nowe źródło finansowania, więc kłopoty finansowe już minęły.

Offline MaxNecro

crossgen
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 22, 2003, 04:50:29 pm »
Cytat: "SAD"
Crossgen znalazł nowe źródło finansowania, więc kłopoty finansowe już minęły.
Można wiedzieć jakie źródło :?:

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
crossgen
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 22, 2003, 05:32:09 pm »
macias dobry pomysl z tym tematem bo jakos mnie te crossgeny nie przekonuja pod wzgledem grafiki a jeszcze nie czytalem takze moze cuś sie dowiem o nih....
pytanie:
ktos moze wie czy sa jakies strony komiksuf z crossgenu w necie?
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Anonymous

  • Gość
crossgen
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 22, 2003, 07:17:28 pm »
Cytat: "pitupit"
macias dobry pomysl z tym tematem bo jakos mnie te crossgeny nie przekonuja pod wzgledem grafiki a jeszcze nie czytalem takze moze cuś sie dowiem o nih....
pytanie:
ktos moze wie czy sa jakies strony komiksuf z crossgenu w necie?


www.crossgen.com :roll:

SAD

  • Gość
crossgen
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 23, 2003, 10:45:42 am »
Cytat: "MaxNecro"
Można wiedzieć jakie źródło
Można, ale nie ode mnie. Informację taką przeczytałem na newsaramie, ale nie było chyba sprecyzowane co to za źródło (poszukaj sam artykułu, bo chwilowo nie mam czasu).

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
crossgen
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 23, 2003, 04:16:27 pm »
Cytat: "SAD"
W moim egzemplarzu drugiego Sojourna (Wyprawy) brakuje 16 stron z rozdziału 4., za to końcówka 5. i początek 6. jest dwa razy. U was też tak jest, czy mam pecha?


to moze bys to wyslal do egmontu...moze dostaniesz od nih egzemplarz bez wad
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline graves

crossgen
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 23, 2003, 07:30:33 pm »
Cytat: "SAD"
W moim egzemplarzu drugiego Sojourna (Wyprawy) brakuje 16 stron z rozdziału 4., za to końcówka 5. i początek 6. jest dwa razy. U was też tak jest, czy mam pecha?

Pechowiec z Ciebie  :wink:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Borys

crossgen
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 23, 2003, 09:07:56 pm »
A mi gdzieś kurna wcieło 2 numer dziedzica, będę musiał go kupić jeszcze raz, dycha z głowy niepotrzebnie, a możnaby ją wydac na inny komiks. Ale cóż jestem type czytelnika - kolekcjonera - musze mięc wszystkie numery:) Swoją droga co ja zrobie jak wyjda kolejne dwa corssgeny? to już beda 40 dychy na samo to wydawnictwo. boje się, że nie będę sobie w stanie ich odpuścić, lubie te proste historyjki.
tylko głupiec słucha plotek
tylko głupiec ich NIE słucha
Neil Gaiman

Offline MaxNecro

crossgen
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 24, 2003, 07:57:52 am »
Cytat: "Borys"
Swoją droga co ja zrobie jak wyjda kolejne dwa corssgeny? to już beda 40 dychy na samo to wydawnictwo. boje się, że nie będę sobie w stanie ich odpuścić, lubie te proste historyjki.
Na forum jest taki fajny topic: "Komiksoholizm".
Wpisałeś się już na listę :wink:  :D

SAD

  • Gość
crossgen
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 24, 2003, 11:42:13 am »
Cytat: "pitupit"
to moze bys to wyslal do egmontu...moze dostaniesz od nih egzemplarz bez wad
Cytat: "graves"
Pechowiec z Ciebie
Spokojnie, panowie. Zgodnie z zapowiedzią na drugi dzień od zakupu poszedłem do księgarni i wymieniłem na dobry.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: crossgen
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 27, 2008, 06:46:21 pm »
Przeczytałem niedawno to, co mi jeszcze zostało, czyli dwa tomy "Meridianu" i dwa tomy "Znaku". "Wyprawę" i "Dziedzica" czytałem kilka lat temu.
Mnie się podobają te tytuły (no może z wyjątkiem "Znaku") – jest w nich esencja pewnego typu komiksowej przygody, bije z nich też szacunek wobec prawideł komiksowego medium oraz wobec oczekiwań czytelników, lubiących tego typu opowieści. Szkoda, że tylko tyle ukazało się w Polsce, szkoda, że CrossGen upadł... Zacząłem nawet szukać dostępu do tych pozycji w necie. No właśnie, czy jest rzeczą naganną ściąganie skanów z komiksów wydawnictwa, które zbankrutowało?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2008, 05:18:31 pm wysłana przez Dariusz Hallmann »

Offline bąbielek

Odp: crossgen
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 27, 2008, 10:45:52 pm »

Klick me up, klick me down.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: crossgen
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 28, 2008, 09:59:04 am »
O, dzięki za tę informację. Teoretycznie to dobra wiadomość. Jak rozumiem, taki Egmont mógłby zawrzeć nową umowę z Disneyem i wydawać dalej crossgenowskie komiksy, tak? Bo z tego, co słyszałem, serie zostały zawieszone w Polsce z powodu kłopotów CrossGenu, a nie złych wyników sprzedaży...