Autor Wątek: Egmont 2009  (Przeczytany 329807 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #735 dnia: Kwiecień 26, 2009, 02:43:15 pm »
Na stronie17 sa dwa zle wydrukowane piksele, a na 36 zolnierz ma zielona czapke, a powinna byc rozowa.

:D  Bez kitu, taką forme przybrała rozmowa o komiksach w tym wątku...

Ja czytałem Czarcią Mordę i jestem zadowolony. Troche nasuwają mi sie skojarzenia z Telefonem Dona Siegla z Bronsenem, widzieliscie? Klasyk kina akcji lat 70ych o uśpionych radzieckich szpiegach na gościnnych występach w USA. Sam komiks nie jest żadnym arcydziełem, ale czytało się go i ogladało bardzo przyjemnie. Zwłaszcza oglądało, bo rysunki Boucq są naprawde zacne - podoba mi się narysowany przez niego Nowy Jork lat 50ych. Zakończenie niekoniecznie mi pasowało, a sciślej ostatnia strona, ale cóż... zapewne można by sie przyczepić do innych rzeczy, czemu to, a czemu tamto, ale jak mówiłem, czytało mi sie bardzo przyjemnie, conajmniej tak, jak przed laty pierwszy tom XIII, zanim nie okazało sie jak pozostałe tomy niepotrzebie aż tak pokręciły fabułe. Właśnie, polecił bym Czarcią Mordę tym którym podobał się pierwszy tom XIII.

Offline hans

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #736 dnia: Kwiecień 26, 2009, 02:49:07 pm »
offtopując trochę, mnie ostatnio rozbawił Y (2 lub 3 - nie pamiętam, a nie mam pod ręką), w którym jedna z bohaterek zmieniała kolor oczu w zależności od kolorysty ;-)

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #737 dnia: Kwiecień 26, 2009, 02:51:08 pm »
acha... dobrze wiedzieć :roll:

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #738 dnia: Kwiecień 26, 2009, 05:45:20 pm »
u mnie ten żołnierz ma zieloną czapkę i pixel zamiast pistoletu.

czarcia morda - świetna rzecz, szkoda że taka krótka.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline norbs

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #739 dnia: Kwiecień 26, 2009, 07:06:27 pm »
u mnie ten żołnierz ma zieloną czapkę i pixel zamiast pistoletu.

czarcia morda - świetna rzecz, szkoda że taka krótka.

I to chciałem usłyszeć (że świetny komiks, nie o żadnych różowych pikselach). 

Ktoś przeczytał Reduktora prędkości? Warte?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #740 dnia: Kwiecień 26, 2009, 07:28:15 pm »
To ja jeszcze wrócę do sprawy "Hellblazera". Byłem w księgarni, przejrzałem kilka egzemplarzy i moim zdaniem nie jest tak źle. Powiem więcej: jest w porządku i mam zamiar kupić ten tom.

Offline Raf Fariszta

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #741 dnia: Kwiecień 26, 2009, 08:05:46 pm »
To ja jeszcze wrócę do sprawy "Hellblazera". Byłem w księgarni, przejrzałem kilka egzemplarzy i moim zdaniem nie jest tak źle. Powiem więcej: jest w porządku i mam zamiar kupić ten tom.
Ale dobrze nie jest.....
....jest problem.
Nocy Matko Dnia

Offline kas1

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #742 dnia: Kwiecień 26, 2009, 08:10:53 pm »
Dzisiaj przeczytałem "Powstanie '44" oraz "Moherowe sny". W obu przypadkach występuje pikseloza, szczególnie widoczna w dymkach...

Offline Death

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #743 dnia: Kwiecień 26, 2009, 08:26:56 pm »
I to chciałem usłyszeć (że świetny komiks, nie o żadnych różowych pikselach). 

Gdyby nie było tego problemu z pewną drukarnią to zapewne nikt by o takich duperelach nie pisał  :)
Ale problemy są...i dobrze że piszą bo wiadomo czego unikać lub wiadomo zakup jakiego komiksu jest "ryzykiem".

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #744 dnia: Kwiecień 26, 2009, 08:58:43 pm »
To ja jeszcze wrócę do sprawy "Hellblazera". Byłem w księgarni, przejrzałem kilka egzemplarzy i moim zdaniem nie jest tak źle. Powiem więcej: jest w porządku i mam zamiar kupić ten tom.

Pewnie że jest w porządku, nie dajmy się zwariować. Jak tych kilku maniaków wyszukujących wszelkiej maści błędy w komiksach zacznie przeglądać wszystkie komiksy, okaże się że w polsce jeszcze nie wydano dobrze wydrukowanego komiksu. Ja rozumiem że płacimy to wymagamy, też cholera mnie bierze jak dostaje ewidentnego bubla z niezadrukowanymi stronami, czy podwójnymi stronami w miejsce innych, czy stronami w pozamienianej kolejności, co niestety ostatnio coraz częściej się zdarza. No ale nie przesadzajmy...

Offline hans

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #745 dnia: Kwiecień 26, 2009, 09:07:19 pm »
acha... dobrze wiedzieć :roll:

OK, to o kolorystach też lepiej nie pisać (bo o jakości wydania to już wiemy)?

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #746 dnia: Kwiecień 26, 2009, 09:10:25 pm »
OK, to o kolorystach też lepiej nie pisać (bo o jakości wydania to już wiemy)?

No nie, nie, to nie tak. Jak nie pisać ani o jakości wydania, ani o kolorystach, to niby o czym? przeciez nie o samych komiksach...to by było bez sensu...

Offline hans

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #747 dnia: Kwiecień 26, 2009, 09:16:02 pm »
A ja głupi myślałem, że są komiksy, w których praca kolorysty też ma znaczenie (tak poza tym, to mój przykład to tylko taka luźna ciekawostka była).

Offline Raf Fariszta

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #748 dnia: Kwiecień 26, 2009, 09:35:11 pm »
Naprawdę nie widzicie różnicy? Np. w stosunku do "Strachu i wstrętu".....
Nocy Matko Dnia

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #749 dnia: Kwiecień 27, 2009, 10:03:24 am »
Pewnie że jest w porządku, nie dajmy się zwariować. (...)
Nie dajmy sobie wciskać kitu! Czerstwe pieczywo też kupujesz bez mrugnięcia okiem?

Jest określony standard, poniżej którego profesjonalne wydawnictwo nie może schodzić. Co innego literówki, drobne błędy, a co innego jeśli cały komiks jest wydrukowany w 150 dpi! To jest niedopuszczalne! Ja bym nie odebrał nakładu takiego bubla, a wy kupujecie i mówicie że jest w porządku! Thorgale Orbity też były dobrze wydrukowane?
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa