trawa

Autor Wątek: Egmont 2009  (Przeczytany 330484 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #975 dnia: Wrzesień 15, 2009, 12:31:03 pm »
Był taki okres, że matras sam zaczął rezygnować i wyprzedawać komiksy/
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Bane

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #976 dnia: Wrzesień 15, 2009, 12:34:14 pm »
Był taki okres, że matras sam zaczął rezygnować i wyprzedawać komiksy/

Jakoś przed wakacjami było tak w katowickim Matrasie - wydałem jakieś 120zł i przywiozłem do domu pełną reklamówkę komiksów.

Offline skil

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #977 dnia: Wrzesień 15, 2009, 12:42:37 pm »
Tamta wyprzedaż była jakieś 3 lata temu. Od tego czasu Egmont nie odstarcza już komiksów do Matrasów. Może rzeczywiście to księgarnie zrezygnowały, bo komiksy nie schodziły, a brały tego sporo.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #978 dnia: Wrzesień 15, 2009, 12:51:43 pm »
W Martasie to te komiksy leżą często w słabo widocznym miejscu...
Zajrzyj do rzeszowskiego empiku w Galerii Graffice. Komiksy z najlepszej, przestronnej półki zostały jakiś czas temu przerzucone najpierw na wąski regalik przy kasach (czyli trochę dalej), a następnie do najdalszego kąta salonu (obecnie najlepsze półki zajmuje prasa kobieca, co mnie w ogóle nie dziwi).
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #979 dnia: Wrzesień 15, 2009, 12:58:31 pm »
Heh, w Łodzi, gdy jeszcze Matras istniał na Piotrkowskiej, ekspedientki same nie wiedziały gdzie są komiksy, tak były dobrze "schowane" przed klientami.
A wyprzedaże komiksów Egmontu w Matrasach trwają nadal.

Offline Blacksad

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #980 dnia: Wrzesień 15, 2009, 02:19:46 pm »
Z Empikową dystrybucją to wielka lipa, przynajmniej od strony kupującego, przynajmniej w Łodzi.
"Życie w obrazkach" zamówiłem na prezent u Żony. W drugiej połowie sierpnia. Mam domowy monopol na komiksowe zakupy on-line, więc tę drogę sobie odpuściła. A w Empiku w Manufakturze najnowszy Eisner był dostępny dopiero przed kilkoma dniami. Ilu czekających wybierze opcję zakupu w sieci, mając alternatywę miesięcznego oczekiwania na zakup u stacjonarnego monopolisty, do tego za maksymalną, okładkową cenę?
Mam nadzieję, że wydawcom opłaca się ta współpraca. Czytelnikom na pewno nie, już nawet pomijając styrane, porozklejane egzemplarze.
Chrzań się, Smirnov

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #981 dnia: Wrzesień 15, 2009, 02:27:47 pm »
A co sądzicie o Skardze Utraconych Ziem?

Czytałem 1 tom świeżo po wydaniu przez egmont, a więc kilka ładnych latek temu, pamiętam że w ogóle się nie odnalazłem w tej historii. Recenzje widze niespecjalne. Jak oceniacie całość 4 tomów z perspektywy czasu? Warto to wziąść? Swoją drogą, cena przystępna. 264 strony w twardej za 99 zł? 2 lata temu Księżycowa Gęba o tej samej ilości stron 150 zł kosztowała - pewnie kwestia nakładu, Rosiński jednak ma branie.

Offline Death

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #982 dnia: Wrzesień 15, 2009, 02:42:08 pm »
264 strony w twardej za 99 zł?

To jest aż takie grube? Widocznie te tomy były jakieś grubsze niż standardowe 46 stron, nie pamiętam dokładnie. Czytałem kiedyś wszystko razem i dla mnie super. Na pewno 100 razy lepsze od pierdół z Troy. To jest kolekcja Rosińskiego co nie...no więc ciekawe czy już w tym tomie będzie plansza do powieszenia na ścianę czy to tylko w Szninklu ma być  :p

Offline adro

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #983 dnia: Wrzesień 15, 2009, 03:16:47 pm »
A bedzie w tym roku martha washington?. Kurcze szkoda, ze nie wyrobili sie z tym komiksem na mfk.
pozdro i dzieki za odp
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #984 dnia: Wrzesień 15, 2009, 03:25:24 pm »
Mam nadzieję, że wydawcom opłaca się ta współpraca. Czytelnikom na pewno nie, już nawet pomijając styrane, porozklejane egzemplarze.
Wydawcom niespecjalnie się opłaca, ale konkurencyjne kanały dystrybucji są za słabe by pożegnać się z empikiem.

Proszę o wydzielenie tematu "empik zabija polski komiks". Dziękuję.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline under

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #985 dnia: Wrzesień 15, 2009, 03:34:43 pm »
sytuacja z empikem dotyczy nie tylko komiksow ostatnio min mag zrobil ostre ciecia i wylecialo conieco z ich zapowiedzi tyle tylko ze w wypadku ksiazek jakies takie niedomowienia byly ... niby wszyscy wiedzieli o co chodzi ale nikt nie odwazyl sie wskazac palcem i mowilo sie tylk o dystrybucji

Offline Mefisto76

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #986 dnia: Wrzesień 15, 2009, 03:56:46 pm »
Kurcze szkoda, ze nie wyrobili sie z tym komiksem na mfk.

Moim zdaniem to wybawienie losu.
Jakby jeszcze się z tym wyrobili, to każdy budżet zostałby już na amen zarżnięty  :badgrin:
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline adro

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #987 dnia: Wrzesień 15, 2009, 04:01:41 pm »
No w sumie to masz racyje  :p
Ja mam nadzieje, ze martha wyjdzie w grudniu, takie tomiszcze idealnie pasowaloby pod choinke :p
A ciekawych komiksow na mfk faktycznie bedzie od pietruszki i dobrze :D
Szkoda tylko, ze kilku znamienitych gosci zrezygnowalo w niewyjasnionych okolicznosciach z uczestnictwa w zacnej lodzkiej imprezie, no trudno. Na brak atrakcji nie ma co narzekac, bedzie na pewno bardzo ciekawie. Ups sorki to nie ten temat
pozdro   
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline B2Ka

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #988 dnia: Wrzesień 15, 2009, 04:41:25 pm »
Jakoś przed wakacjami było tak w katowickim Matrasie - wydałem jakieś 120zł i przywiozłem do domu pełną reklamówkę komiksów.

W którym? No i jakie tam były tytuły, że tyle wydałeś? Ja ostatnio trafiłem na Top 10 tom 2 za 10 złotych w stanie idealnym na Stawowej.

Offline nayroth

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #989 dnia: Wrzesień 15, 2009, 05:48:17 pm »
A co sądzicie o Skardze Utraconych Ziem?

Skarga taka sobie. Rosiński się nie popisał, chociaż też ciała zupełnie nie dał. W tamtym okresie zdaje się równocześnie nad czymś innym pracował, co troche go tłumaczy. Historia w sumie przeciętna, niektóre motywy z t. 1-2 wyraźnie się powtarzały w 3-4, widać że kontynuacja była trochę wymuszona.

Gdybym miał kupować integrala to raczej z powodu stosunku ceny do objętości, bo dla samego komiksu to nie bardzo. Prędzej bym widział u siebie zbiorczego Skarbka, Nikopola, czy nawet Slaina ;)

 

anything